Thursday , March 23 2017
Lajmi i fundit

RTV Ulqin: 12 MUAJ PA RROGA

Mikrofon, Radio,

Të punësuarit në Radio – televizionin e Ulqinit tash 12 muaj nuk kanë marrë paga, ndërsa kontributet me vite nuk janë paguar, mëson Portali Ul-info. Ky emetues publik këtë vit feston tre dekada të themelimit, ndërsa edhe pse flitet për inicimin e programit televiziv, kjo nuk ndodhi. Sipas fjalëve të gazetarit Esat Mehmeti, ky institucion ndodhet në situatë shumë të ... Read More »

Komisioni tenderik: PRESIM QË TUI TË DËRGOJË LETRËN E QËLLIMEVE

Branko Vujovic

Kryetari i Komisionit tenderik të Këshillit për privatizim dhe projekte kapitale Branko Vujoviq ka pohuar se turoperatori gjerman TUI është i interesuar për objektet e Ndërmarrjes hotelerike-turistike “Riviera e Ulqint”. Ai për “Pobjeda” tha se çdo gjë për momentin është në fazën e interesimit. “Presim që TUI interesimin e vet ta hedh në letrën e qëllimeve, e cila do t’i ... Read More »

“Vijesti”: “TUI” DONË ADËN DHE “BELVIN”, GATI 200 MILION EURO

tui

Agjencia gjermane “TUI” është e interesuar për qiramarrjen shumëdekadëshe të vendbanimit nudistik në Adë dhe hotelit “Belvi” në Plazh të madh, i cili punon në kuadër të “Rivierës së Ulqinit”. Për këto nevoja, turoperatorët gjerman tashmë i siguruan mjetet fillestare kreditore me vlerë prej 200 milion euro, mëson “Vijesti” nga shumë burime. Përfaqësuesit e këtij turoperatori të njohur gjerman pak ... Read More »

Qeveria: HULUMTIMI I NAFTËS NË ULQIN FILLON NË VITIN 2018

Nafta Ulqin

Kompania „Eni“ nga Italia dhe „Novatek“ nga Rusia kanë paguar koncesioni për vitin e kaluar dhe presin që hulumtimi i naftës dhe gazit në, të ashtuquajturët, katër blloqe në det tek Ulqini do të nis në vitin 2018, njoftohet nga Qeveria e Malit të Zi. Siç thuhet, gjatë këtij viti do të kryhen aktivitetet të cilat kanë të bëjnë me ... Read More »

NHT “Riviera e Ulqinit”: HAPET HOTELI “OLIMPIK”

hotel-olimpik

Në objektet e Ndërmarrjes hotelerike turistike “Riviera e Ulqinit” ka filluar sezoni dimëror. Siç njoftohet Portali Ul-info, prej të hënës, me 2 janar, është hapur hoteli “Olimpik” në Plazhin e madh. Në këtë objekt gjenden skuadrat e të rinjve nga Shqipëria, ndërsa pritet që këto ditë në përgatitje të vijnë edhe skuadrat futbollistike nga Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova dhe ... Read More »

EEMZ: SPORTELET PUNOJNË TË MËRKURËN DHE TË ENJTEN

ng_2015_-_mne

Në kohë të festave të fundvitit, sportelet e EEMZ-së nuk do të punojnë, gjersa me 4 dhe 4 janar do të punojnë me orar pune të rregullt. Të gjithë sportelet do të punojnë të shtunën, me 31 dhjetor, në ora 11. Deri me 9 janar konsumatorët do të kenë në dispozicion edhe automatin folës në numrin 19100 drejt të cilit ... Read More »

Ulqin: RRETH 2% E KAPACITETEVE AKOMODUESE NË HOTELE!?

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Nga kapaciteti i përgjithshëm në Ulqin akomodimi hotelerik bënë pjesë vetëm me rreth dy për qind. Siç vlerësohet, në këtë komunë ka mbi 150, ndoshta edhe 200 mijë shtretër në akomodimin privat, ndërsa në hotele pak më pak se katër mijë. Kjo strukturë shumë e pafavorshme po përkeqësohet dita ditës, sepse momentalisht në komunë të Ulqinit po ndërtohen ose rindërtohen ... Read More »

Scroll To Top