Thursday , November 21 2019
Lajmi i fundit

NHP “Riviera e Ulqinit”: MIRATOHET VENDIMI PËR QIRADHËNIEN E NJË PJESE TË PRONËS

Ulcinjska rivijera

Kuvendi i aksionarëve të Ndërmarrjes hotelerike – turistike “Riviera e Ulqinit” solli të enjten vendimin për qiradhënien 30 vjeçare të një pjese të pronës të kësaj ndërmarrje. Bëhet fjalë për qiradhënien e hoteleve “Olimpik” dhe “Belvi” dhe kampit “Neptun” në Plazh të madh. Për këtë vendim kanë votuar përfaqësuesit e fondeve shtetërore të cilët kanë 63 për qind të aksioneve ... Read More »

„Vijesti”: EDHE ÇEKËT DO TË DONIN NHP “RIVIERA E ULQINIT”

Riviera e Ulqinit, Ulcinjska rivijera

Turoperatori çek “Kovotur plus” i cili me vite sjell mysafirë nga Europa qendrore në Ulqin, është i interesuar për privatizimin e NHT “Riviera e Ulqinit”, shkruan “Vijesti”. Ato për qëllimet e veta kanë njoftuar dje funksionarët e Qeverisë së Malit të Zi dhe përfaqësuesit e aksionarëve në ndërmarrjen më të madhe në Ulqin. Përndryshe, sot do të mbahet Kuvendi i ... Read More »

Festimi i 1 majit në “Copacabana”: ARGËTIM PËR TË GJITHË, MYSAFIRË SPECIAL ACO PEJOVIQ

Copacabana

Në plazhin “Copacabana” të qiramarrësit Prela Shkrela edhe këtë 1 maj do të mbahet festimi tradicional. Siç thanë organizatorët, për të gjithë mysafirët nga vendi dhe regjioni atë ditë do të organizohet program interesant kulturo – artistik. Mysafirë special i festës së 1 majit në “Copacabana” do të jetë këngëtari Aco Pejoviq. Read More »

Kuvendi i aksionarëve të “Rivierës së Ulqinit”: TË ENJTEN VENDIMI PËR QIRADHËNIE

Riviera e Ulqinit, Ulcinjska rivijera

Të enjten, me 27 prill, do të mbahet Kuvendi i aksionarëve të Ndërmarrjes hotelerike – turistike “Riviera e Ulqinit”. Siç pritet, në këtë mbledhje do të sillet vendimi për qiradhënien afatgjate të pjesëve të kësaj kompani: hoteleve “Belvi” dhe “Olimpik”, si dhe kampit “Neptun” në periudhën 30 vjeçare. Pronar shumicë i kësaj ndërmarrje është shteti. Aksionarët pakicë, të cilët kanë ... Read More »

Ada: MYSAFIRËT E PARË VIJNË NË FUND TË JAVËS

Ada Bojana, Ada e Bunes

Grupet e para të mysafirëve në Adë vijnë në fund të kësaj jave, mëson Portali Ul-info në Ndërmarrjen hotelerike – turistike “Riviera e Ulqinit”. Siç është paralajmëruar, objektet turistike në këtë ishull të mrekullueshëm, në grykëderdhjen e lumit Buna në det Adriatik, do të hapen të premten, me 28 prill. Përndryshe, të gjithë hotelet e mëdhenj tashmë gati i presin ... Read More »

OT Ulqin: PJESËMARRJA NË PANAIRIN E PRISHTINËS

image-0-02-05-626b206327de94358b5ae768893129fa821153506a088415093daebfc41a212e-V

Organizata Turistike e Ulqinit eshte pjesemarrese e panairit te turizmit i cili per here te 14 mbahet ne qytetin e Prishtines. Delegacioni eshte udhehequr nga kryetari i Komunes Nazif Cungu dhe kryetari i Kuvendit Loro Nrekiq , te cilet poashtu jane ne vizite zyrtare ne Kosove ne kuader te panairit te turizmit. Fjalen e hapjes solemne te panairit e pati ... Read More »

Panairi i turizmit në Prishtinë: PREZANTOHET OFERTA E ULQINIT

Prishtina, Pristina

  Panairi Ndërkombëtar i Turizmit dhe Sportit 2017 hap dyert për edicionin e saj të 14-të, më 20-21 Prill 2017, në Pallatin e Rinisë në Prishtinë. Kjo ngjarje e organizuar vazhdon të jetë aktiviteti më i rëndësishëm për promovim të turizmit të Kosovës dhe të rajonit, duke plotësuar kështu jo vetëm standarde ndërkombëtare të organizimit, por edhe duke sjellur gjithnjë ... Read More »

Prej të martën: ÇMIMET MË TË LARTA TË KARBURANTIT

Gorivo, Dizel, Benzin, Karburanti, Nafta, Benzina

Çmimi i benzinës nga mesnata, pra nga e marta, do të jetë më i lartë për pesë cent, gjersa eurodizeli do të shtrenjtohet për dy cent, njoftohet nga Ministria e ekonomisë. Litri i eurosuperit 95 dhe 98 në dy javët e ardhshme do të kushtojë 1,29 euro, gjegjësisht 1,33 euro. Litri i eurodizelit do të kushtojë 1,14 euro. Read More »

TV MZ: “GALEBI” DHE “LIDOJA” SHEMBUJ TË PRIVATIZIMIT TË KEQ

Hotel Galeb

Punëtorëve të ish hoteleve të cilët kanë punuar në kuadër të Ndërmarrjes hotelerike – turistike “Riviera e Ulqinit” i janë mohuar të drejtat e shumta, pohojnë nga Lidhja e sindikatave të Malit të Zi, ndërsa transmeton Televizori i Malit të Zi (TV MZ). Nga MANS-i kanë vlerësuar se shitja e hoteleve “Galeb” dhe “Lido” në procesin e falimentit janë shembuj ... Read More »

Scroll To Top