Thursday , November 21 2019
Lajmi i fundit

Karisma: FILLIMISHT FITORE NË TENDER, E PASTAJ RINOVIMI I HOTELIT

Karisma Hotels Adriatic

Nënkryetari operativ i grupit hotelerik Karisma Hotels&Resort Sasha Milojeviq ka thënë se po përgatiten për pjesëmarrjen në tender për objektet e NHT “Riviera e Ulqinit”, të cilin së shpejti do ta shpall Qeveria e Malit të Zi për qiramarrje 30 dhe 90 vjeçare. “Në rinovimin e hoteleve ekzistuese Olimpik dhe Belvi planifikojmë rreth 20 milion euro investime, si dhe ndërtimin ... Read More »

OT: PJESMARRJE NË PANAIRIN E TURIZMIT NË SHKUP

Panairi

Organizata Turistike e Ulqinit është duke marrë pjesë për herë të tretë në panairin e Shkupit në bashkëpunim me Organizatat lokale të Tivarit, Tivatit, Budvës, Kotorit, Podgoricës. Panairi i Shkupit është njëri ndër më të rëndesishmit në Maqedoni i cili është treg i rëndësishëm për Ulqinin ku edhe numri i turistëve është për çdo vit e më i madh. Panairi ... Read More »

Zec: KARISMA DHE TUI DUAN NHT “RIVIERA E ULQINIT” NË 30 VJET

Radomir Mikan Zec

Kompania kroate Karisma international e cila punon në kuadër të TUI-të është e interesuar që në 30 vite të qiramarrës NHT “Riviera e Ulqinit” dhe të rinovojë objektet një vit mas marrjes”, deklaroi drejtori ekzekutiv i kësaj ndërmarrje Radomir Mikan Zec. Ai për Pobjeda tha se Këshilli i drejtorëve i “Rivierës së Ulqinit” ka vlerësuar pozitivisht interesimin e TUI-të për ... Read More »

OT: HAPET PALESTRA SPORTIVE NË PYLLIN E PISHAVE

Palestra, Teretana

Me rastin e ditës së Komunës së Ulqinit me 31.03.2017, është bërë hapja e palestrës sportive në natyrë që është e para në qytetin tonë. Hapjen e kanë bërë nënkryetari i Komunës Arian Murati dhe Drejtori i Organizatës Turistike të Ulqinit Mr Fuad Haxhibeti në bazë të Plan programit për vitin 2017. Kjo palestër ndodhet në shetitoren e Pyllit të ... Read More »

NHT „Riviera e Ulqinit“: AKSIONARËT E VEGJËL KUNDËR „SHITJES SË HESHTUR“

Riviera e Ulqinit, Ulcinjska rivijera

Anëtarët e Shoqërisë së aksionarëve të Ndërmarrjes hotelerike – turistike „Riviera e Ulqinit“ i dërguan letër të hapur Qeverisë së Malit të Zi duke thënë se janë të pakënaqur me qëllimin që procesi privatizues në këtë ndërmarrje të hapet me dhënien me qira të një pjese të pronës. Më herët është njoftuar se me 27 prill është caktuar Kuvendi i ... Read More »

NHT “Riviera e Ulqinit”: PËR DY MUAJ TENDERI, QIRAMARRËS EDHE “TUI”

Karisma Hotels Adriatic

Administrata e Ndërmarrjes hotelerike turistike “Riviera e Ulqinit” ka caktuar për datën 27 prill mbledhjen e jashtëzakonshme të aksionarëve ku do të sillet vendimi për qiradhënien afatgjatë të pjesëve të pronës në periudhën deri në 30 vjet. Siç shkruan “Vijesti”, bëhet fjalë për dhënien me qira afatgjatë të hotelit Belvi, Olimpik dhe të kampit Neptun, për të cilët është e ... Read More »

Kompania „Franca“: HOTELI I RI NË ULQIN PËR SEZONIN 2020

Hilmo Franca

Kompania „Mesopromet“ nga Bijello Pole, në pronësi të Hilmi Franca, ka filluar punimet në hotelin luksoz tek rrethi në Ulqin në afërsi të urës së re në Port Milenë. Vendimin për dhënien e lejes së ndërtimit për këtë hotel me katër yje, i cili do të ketë bodrum, katin përdhesë dhe pesë kate tjera e ka dhënë Ministria për zhvillim ... Read More »

Fillon sezoni: “OTRANTI” HAPET ME NJË, NDËRSA “KOPAKABANA” ME 15 PRILL

Hotel Otrant

Sezoni turistik 2017 në rivierën e Ulqinit do të fillojë të shtunën e ardhshme, mëson Portali Ul-info. Me një prill do të hapet hoteli “Otrant”, i cili ndodhet në fillim të Plazhit të madh në Ulqin. Dy javë më vonë, gjegjësisht me 15 prill, është paralajmëruar hapja solemne e plazhit “Kopakabana”, qiramarrësi i së cilës është sipërmarrësi i njohur Prela ... Read More »

OT: PREZANTOJNË OFERTËN E ULQINIT NË TIRANË

Organizata turistike, Turisticka organizacija

Sot dhe nesër në kryeqytetin e Shqipërisë do të mbahet Panairi ndërkombëtar i turizmit “ITF Tirana 2017”, në të cilin do të marrin pjesë edhe Organizata turistike e Ulqinit. Në këtë tubim tradicional të punëtorëve turistik të vendeve të regjionit ofertën e vet do ta prezantojnë edhe kompanitë e shumta turistike dhe agjencitë nga Ulqini. Gjatë vitit të kaluar në ... Read More »

Scroll To Top