Tuesday , September 17 2019
Lajmi i fundit

Centrali me erë në Mozhur: KËTË JAVË FILLON PUNA TESTUESE

vjetroelektrana-mozura-mozhur-centralet-me-ere

Fillimi i punës prove në centralin me erë në Mozhur u planifikua për fund të marsit, ndërsa rezultatet e provës funksionale të deritashme të 23 gjeneratorëve me erë janë pozitive, thanë për “Dnevne novine” nga Ministria e Ekonomisë. Në këtë resor presin vërtetimin dhe rezultatet e inspektorit energjetik në mënyrë që ky objekt energjetik të fillojë prodhimin testues. “Kontrolli po ... Read More »

OT: OFERTA E ULQINIT PREZANTOHET NË MOSKË

IMG-fa3863490c671f151e577efb13b24798-V

Organizata Turistike e Ulqinit prezantoi ofertën e qytetit tonë prej me 12 deri me 14 mars në panairin e turizmit në Moskë – MITT 2019 (Moscow International Travel & Tourism Exhibition). Ofertën e prezantoi edhe kompania “Karisma”, hoteli “Pallati Venecia”, NHP “Riviera e Ulqinit”, apartamentet “Eneida”. Në MITT-in e sivjetmë ishin mbi 1700 ekspozues dhe 22.000 vizitorë. Vitin e kaluar ... Read More »

Berlin: NË ITB PO PREZANTOHET OFERTA TURISTIKE E ULQINIT

IMG-2ca5379c2dda0c0b34ef8fbaef6b790d-V

Në kryeqytetin e Gjermanisë të mërkurën solemnisht u hap panairi kryesor botëror i industrisë turistike, ITB Berlin. Pritet që deri të dielën në këtë manifestim të jenë të pranishëm mbi 200.000 vizitorë. Në ITB-në e sivjetmë merr pjesë edhe delegacioni i Organizatës Turistike dhe i Komunës së Ulqinit, të cilin e drejton sekretari për financa Mr. Sead Osmanoviq. Me këtë ... Read More »

Jellushiq: EDHE SIPAS ÇMIMORES SË RE ÇMIMET NË ULQIN DY HERË MË TË ULËT SE NË BUDVE

Predrag Jelusic

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Menaxhimin e Të Mirave Detare Predrag Jellushiq deklaroi se Ulqini më herët ishte i nënvlerësuar për nga çmimi i qiradhënies së lokacioneve, ndoshta madje edhe me vetëdije, dhe pas disa viteve erdhi koha që gjërat të ndryshojnë. “Ulqini po bëhet atraktiv sa i përket turizmit. Shënohet kthimi i turistëve nga Britania e Madhe, kemi qiradhënien ... Read More »

OT: TË MËRKURËN FILLON PANAIRI NË BERLIN

ITB Berlin

Panairi kryesor ndërkombëtar i turizmit ITB (International Tourismus – Borse) do të mbahet prej me 6 deri me 10 mars në Berlin. Në këtë manifestim edhe këtë vit do të grumbullohen organizatat nacionale dhe lokale turistike, ndërmarrjet hotelerike, turoperatorët dhe ofrues të shumtë të shërbimeve nga më shumë se 180 vende të botës. Në ITB-në e sivjetmë në Berlin do ... Read More »

Scroll To Top