Sunday , February 23 2020
Lajmi i fundit

A.Ibrahimi: ULQINI ME PADURIM PRET INVESTIMET E MËDHA

Agron Ibrahimi

Kryetari i Këshillit drejtues të NHP „Riviera e Ulqinit“ Agron Ibrahimi ka thënë se me sjelljen e vendimit për transferimin e të drejtës pronësore në dobi të kësaj kompani nga ana e Qeverisë së Malit të Zi është bërë hapi kyç në privatizimin e kësaj ndërmarrje nga Ulqini. „Me këtë është hap hapësirë e gjerë për ardhjen e investitorëve të ... Read More »

Zec: ARABËT PLANIFIKOJNË NË ADË DHJETË HOTELE

Radomir Mikan Zec

Drejtori ekzekutiv i NHT Riviera e Ulqinit Radomir Mikan Zec ka thënë për “Dnevne novine” se kompania Rojal grupi nga Emiratet e bashkuara arabe planifikon në Ulqin të ndërtojë aeroportin, ndërsa në Adë të Bunës dhjetë hotele me pesë ose më shumë yje. Investitorët arab, të cilët javën e kaluar e vizituan ishullin Ada në grykë të Bunës në det, ... Read More »

Pelinkoviq: ÇDO JAVË RRETH 70 MYSAFIRË NGA FRANCA

Dijana Pelinkovic

Paralajmërimi i drejtoreshës së përfaqësisë së “Montenegroairlines” në Paris, Dijana Pelinkoviq, se këtë sezon në rivierën e Ulqinit do të ketë shumë më shumë mysafirë nga Franca është realizuar. Që tani në Ulqin mund të shihen grupe turistësh nga ky vend, ndërsa në të ardhmen numri i tyre do të rritet. “Sipas informatave të mija, çdo javë deri në tetor ... Read More »

TVCG: ROJAL GRUPI DO TË RILINDTE TURIZMIN E ULQINIT

Edi Rama, Milo Djukanovic

Rojal grupi nga Emiratet e Bashkuara Arabe ka treguar interesim për Adën e Bunës. Përfaqësuesit e kësaj kompani para disa ditësh kanë vizituar këtë vendbanim turistik, tha për Televizionin e Malit të Zi drejtori i Ndërmarrjes hotelerike-turistike “Riviera e Ulqinit” Radomir Mikan Zec. Ulqinakët presin që ardhja e një investitori kaq të njohur do të ringjallte turizmin e këtij qyteti ... Read More »

Investimet: ROJAL GRUPI KTHEHET KAH ULQINI?

Ada Bojana, Ada e Bunes

Mbasi që dështoi tentativa për të blerë “Kraljicina plaza”, duket sikur Rojal grupi i është kthyer Ulqinit. Përfaqësuesit e kësaj kompanie të fuqishme javën e kaluar vizituan ishullin Ada, në grykëderdhjen e Bunës në det, të cilin e menaxhon NHP “Riviera e Ulqinit”, mëson Portali Ul-info. Është planifikuar që kjo kompani, me kapital shumicë shtetëror, të privatizohet këtë vit. Pushteti ... Read More »

Fillim i mbarë: “PALLATI VENECIA” PLOTË ME MYSAFIRË

Palata Venecija

Sezoni në kompleksin hotelerik “Pallati Venecia” ka nisur në mënyrë të suksesshme, njoftohet nga kompania “Real Estate”. Gati të gjithë dhomat e këtij objekti ekskluziv në Kala janë plotë me mysafirë. Bëhet kryesisht fjalë për dashamirësit e shpendëve nga Zvicrra, të cilët po shijojnë bukurit natyrore të Ulqinit, sidomos Kripores. Pritet që edhe dy grupe të mëdha nga ky vend ... Read More »

Qeveria: TË DHËNAT PËR PRIVATIZIMIN E HTP “RIVIERA E ULQINIT SEKRET”!?

Vlada, Qeveria

Këshilli për privatizim dhe projekte kapitale i Qeverisë së Malit të Zi solli vendimin për përcaktimin e shkallës së fshehtësisë për të dhënat e dokumentacionit tenderik dhe ofertave të dhëna për privatizimin e 13 ndërmarrjeve publike në Mal të Zi, duke përfshirë këtu edhe NHP “Riviera e Ulqinit”, transmeton “Dan”. Qasje e të dhënave lidhur me privatizimin e këtyre kompanive ... Read More »

Polin: DUAM QË ÇDO GJË TË JETË E PASTËR LIGJËRISHT

Polin, Sahret Hajdarpasic

Përfaqësuesit e kompanisë së njohur turke “Polin” kanë njoftuar se nuk janë krijuar parakushtet juridike për fillimin e ndërtimit të akva parkut në Shtoj. “Toka është akoma lëndë e kontestit gjyqësor, gjë që në vetvete mban rreziqe të caktuara”, tha për “Vijesti” Sahret Hajdarpashiq. Ai theksoi se në “Polin” e dinë se toka është shtetërore, por nuk mund të neglizhojnë ... Read More »

Qeveria: PRANOHET PROPOZIMI I KONTRATËS PËR HOTELIN NË SUKË

Hotel Jadran 2

Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë së Malit të Zi është pranuar propozimi i kontratës për ndërtimin e kompleksit hotelerik me kompaninë “Star of Montenegro”, transmeton “Pobjeda”. Kanë ndryshuar afatet e realizimit, ndërtimit dhe veçanërisht të pranimit të pasojave juridike për mosplotësimin e kontratës. Me këtë qellim është përgatitur Drafti i aneksit të kontratës për shfrytëzimin e të mirave detare, ... Read More »

Në dy ditët e ardhshme: TUBIMI I MADH NDËRKOMBËTAR PËR KRIPORE

Solana, Kriporja

Konferenca e madhe ndërkombëtare për mbrojtjen e Kripores fillon nesër në Podgoricë, ndërsa një ditë më vonë pjesëmarrësit e këtij tubimi do të qëndrojnë në Ulqin. Qëllimi i kësaj konference është njoftimi i përfaqësuesve të organizatave dhe institucioneve me iniciativën ndërkombëtare relevante për mbrojtjen e Kripores në pajtim me legjislacionin nacional. Në konferencë do të marrin pjesë përfaqësuesit e ambasadave ... Read More »

Scroll To Top