Saturday , September 23 2017
Lajmi i fundit

Zyrtarisht: NË ULQIN RRETH 22 MIJË SHTRETËR

Ulqin, Ulcinj, Jadran, Panorama

Sipas të dhënave zyrtare, në rivierën e Ulqinit ka rreth 22 mijë shtretër. Më së shumti shtretër të regjistruar ka në akomodimin privat, rreth 18 mijë, derisa në hotele rreth 3800 shtretër. Pjesën tjetër e bëjnë kampet dhe pushimoret. Përpunuesit e Propozim Planit hapësinorë-urbanistik të Ulqinit deri në vitin 2020, i cili së shpejti duhet të gjendet në shqyrtim publik, ... Read More »

Përse dështojnë tenderët për “Rivierë të Ulqinit”: PRONAR TË NDRYSHËM TË OBJEKTEVE DHE TOKËS

Riviera e Ulqinit, Ulcinjska rivijera

Këshilli për privatizim dhe investime kapitale i Qeverisë së Malit të Zi tash tre herë qiti në shitje 63.5 për qind të aksioneve të Ndërmarrjes hotelerike-turistike “Riviera e Ulqinit”, vlera nominale e së cilës është 60 milion euro. Por, kjo punë nuk mundi të kryhet edhe pse kishte investitor të interesuar, sepse akoma nuk janë zgjidhur çështjet pronësore. Qeveria përpiqet ... Read More »

Deklarata audio e ministrit Gvozdenoviq

Branimir Gvozdenovic

Kliko këtu për ta ndëgjuar   Kryetari i komunës së Ulqinit na informoi për progresin që u realizua ku në ditën e sotme numri i turistëve në Ulqin është më i madh për rreth 20 për qind se vitin e kaluar, çka dëshmon për sezon të suksesshëm turistik që ndodh në Mal të Zi. (Ministri Branimir Gvozdenoviq, deklarata për medie, ... Read More »

REAGIM NGA OT PËR NUMRIN E TURISTËVE

(Reagimin ju sjellim siç mbërriti ne redaksinë tonë) Me rastin e tekstit qe eshte publikuar ne portalin info-ul mbi numrin e turisteve, Organizata Turistike pohon qe te dhenat qe ka dhene ministri i turizmit z.Gvozdenoviq i cili ishte per vizite dje ne Komunen e Ulqinit qe ne qytet pushojne rreth 20% turiste me teper, ishin te sakta por kishin te ... Read More »

Zec: SEZONI MË I MIRË SE VITIN E KALUAR

Drejtori i NHT “Riviera e Ulqinit” Mikan Zec ka thënë se kjo sezon për ndërmarrjen e tij është shumë më e mire si për nga parametrat fizik ashtu edhe ato financiar. Si problemet kryesore në Ulqin, Zec ka cilësuar papastërtinë dhe muzikën e lartë e cila lëshohet pa leje. “Mund të them që ky sezon për Rivierën e Ulqinit ishte ... Read More »

Ministri Gvozdenoviq vizitoi Ulqinin: PO E KTHEJMË KËTË QYTET NË HARTËN TURISTIKE TË EVROPËS

“Po shkojmë në drejtimin e duhur dhe me investimet e ardhshme Ulqinin e kthejmë aty ku e ka vendin, në hartën turistike të Malit të Zi”, tha ministri për zhvillim të qëndrueshëm dhe turizëm në Qeverinë malazeze, Branimir Gvozdenoviq. Ai të enjten vizitoi këtë komunë dhe foli me kryetarin e komunës së Ulqinit Nazif Cungun, drejtorin gjeneral të NHT “Riviera ... Read More »

Hotelet: ÇMIMET NË RIKVERC

Riviera e Ulqinit, Ulcinjska rivijera

Nga e mërkura çmimet në objektet e Ndërmarrjes hotelerike-turistike „Riviera e Ulqinit“ do të jenë më ulëta. Kështu gjysmë pansioni në hotelin „Olimpik“ për person në vend të 33 do të jetë 31 euro, në „Belvi“ çmimi do të jetë katër euro më i ultë, 27 në vend të 31 euro, derisa çmimet e qëndrimit në vendbanimin nudistik Ada e ... Read More »

Kriporja: GRUMBULLIMI I KRIPËS FILLON ME 26 GUSHT

Kriporja, Solana

Grumbullimi i 79 i kripës në mënyrë klasike fillon me 26 gusht, është lajmëruar nga kjo kompani. “Presim që në basenet e Kripores do të grumbullohen 20 mijë ton kristale të kripës”, tha për “Dan” Bojsha Shotra, drejtori i “Eurofondit”, në pronësi të kujt është kjo ndërmarrje më e vjetër e Ulqinit. Sipas fjalëve të tija, në punët e grumbullimit ... Read More »

INFORMCIONET E SHËRBIMIT

images (10)

Të marten fillon pagesa e pensionit të korrikut, është lajmëruar nga Fondi për Sigurim pensionist dhe invalidor. Në këtë muaj inflacioni në Mal të Zi ishte zyrtarisht 1.1 për qind. Shpenzimet e jetes, siç lajmëron Monstat, janë rritur pak në krahasim me një muaj më heret dhe në korrik ishin 802.4 euro. Në ushqim shkon gati një e treta e ... Read More »

Scroll To Top