Wednesday , September 23 2020
Lajmi i fundit

Kuriozitete

Feed Subscription

Shpend i rrallë: PORZANA FRIKACAKE NË PLAZHIN E MADH

Pjetlic

Kënetat në Plazhin e madh, të cilat ndodhen në mes të linjave të para të dinave ranore dhe pyjeve natyror, paraqesin habitat unik në Europë. Kështu, për shembull, në këtë zonë jeton rreth një për qind e popullatës së përgjithshme europiane të shpendit të rrallë ujor – Porzana frikacake ose porzana e vogël (Porzana pusilla). Me këmbë të gjatë dhe ... Read More »

Ramonda: NË RRETHINË TË ULQINIT EKZISTON FENIKS-BIMA.

Ramonda_nathaliae

Në shpatet e Rumisë rritet feniks-lulja. Bëhet fjalë për Ramonda natalia, e cila edhe pse e tharë mund të ringjallet me shiun e parë. Ajo është bimë e ndjeshme e cila lulëzon prej gjysmës së dytë të prillit e deri në gjysmë të majit. Kur gjatë thatësirës hynë në fazën e qetësisë, tkurrë gjethtë të cilët janë aq të tharë ... Read More »

Manaferrat: KËNAQËSI E ËMBËL DHE E SHËNDETSHME

Kupina

Një nga kënaqësitë më të mëdha në kohën e fëmijërisë ishte që në gusht të hamë dhe të vjelim manaferra në kaçubat e Ullishtës. Gjyshja ime thoshte që gati të gjithë pjesët e kësaj bime kanë efekt shërues. Nga fryti i shijshëm të cilin do ta mblidhnim ajo do të bënte reçel, marmelatë, ëmbëlsira dhe lëng. Hulumtimet kanë treguar se ... Read More »

Me vetëm një gjeth lari: PËR PESË MINUTA LIROHUNI NGA STRESI!

Lovor, Lari

Shkencëtarët kanë njoftuar se me ndihmën e një gjethi të larit ekziston mundësia që njerëzit për më pak se 5 minuta të lirohen nga stresi dhe ankthi! Sipas pohimit të Genadij Malahov nga Rusia, e gjitha që duhet të bëni është të digjni larin e tharë në tavllë (taketuke). “Dilni nga dhoma 10 minuta, kur të ktheheni, do të vëreni ... Read More »

Fenomen në Ulqin: NEPËRKA E KUQE NË ADË

Neperka, Poskok

Ada e Bunës ka gjallesa të rralla të cilat janë të panjohura për ne dhe botën, ndër to edhe nepërka e kuqe (Vipera ammodytes). Ky gjarpër vetëm me emrin e vet është e njëjtë me të gjithë nepërkat tjera. Nuancat e ndryshme të ngjyrës së kuqe, e cila ndonjëherë varion edhe në vjollcë e bëjnë që ato që e takuan, ... Read More »

Para 500 viteve: ULQINAKU BOTOI VEPRËN E CICERONIT

Luca

Luka Paneti Olchinensis (Panezio, Panaetius) Ulqinaku, botues i epokës së renesancës, ka botuar në vitin 1516 në Venedik librin “Tusculanae quaestiones”(Bisedat në Tuskulu), të kampionit të oratorisë romake, Ciceronit (Marcus Tullius). Bëhet fjalë për vepër jashtëzakonisht të vlefshme filozofike nga fusha e etikës praktike. Ky Ulqinak i mençur, humanist, jurist, filolog dhe botues, ka vepruar në gjysmën e parë të ... Read More »

Të moçmit dinin: GJETHI I LARIT ËSHTË ILAÇ

Lovor, Lari

Në Ulqin gjethi i larit prej kohësh përdorej në ushqimin e përditshëm. Ishte erëza e preferuar e ushqimit, ndërsa hulumtimet tregojnë se është plotë me vitamina dhe minerale. Vitaminë A dhe C ka më së shumti, ndërsa nga mineralet hekur, kalcium dhe magnez. Era e gjethit të larit largon insektet, ndihmon tretjen, nxit disponimin e mirë, zvogëlon rrezikun nga shfaqja ... Read More »

Në Bunë: ÇAFKA SQEPLUGË NË ISHULLIN PARATUK

Cafka Sqepluge, Caplja kasiikara

Çafka sqeplugë (Platalea leucorodia) është lloj shpendit i cili karakterizohet nga sqepi në formë luge, qafa dhe kaçiruba. Formon çerdhe vetëm në ishullin Paratuk, në lumin Buna, ku u regjistruan deri në 32 çifte, njoftohet nga Qendra për mbrojtjen dhe vështrimin e shpendëve. Për këtë lloj është e rëndësishme që të ruhet rrjeti i habitateve kënetore ku ajo pushon dhe ... Read More »

“Politika”, mars 1938: DY HARAPË TË ULQINIT NË DUBROVNIKË

Arkiv, Arhiva, Harapet e Ulqinit, Ulcinjski crnci

Harapët e Ulqinit gjithmonë ishin atraksion, i cili komunitetit tonë të vogël i ka dhënë sharmë të veçantë. “Politika” e Beogradit e datës 12 mars të vitit 1938 shkruan se dy harapë të vegjël nga Ulqini ndodhen në Dubrovnik ku shkollohen dhe nganjëherë punojnë duke ndihmuar kështu prindërit e tyre të varfër. Vëllai i tyre, Rizo Harapi i njohur, ishte ... Read More »

Thesar në kokrrat e ullinjve: BËRTHAMAT VLEJNË ARË

Bersi, Komina, Ulliri, Maslina

Ullishtarët e Ulqinit deri pak kohë më parë e kanë vlerësuar bërsinë (atë çfarë mbetet mbas përpunimit të ullinjve) si mbeturinë të cilën duhet hedhur diku larg me traktor. Atëherë, pak e nga pak, kjo lëndë filloi të shfrytëzohet si pleh i dobishëm, si dhe për ndezjen e zjarrit. Me makinat e reja të cilat prodhohen në Itali bërsia ndahet ... Read More »

Scroll To Top