Saturday , May 25 2019
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Abazoviq me Zaevin: NDRYSHIMET E DOBISHME PËR NJË SHOQËRI

Dritan Zaev

Lideri i Lëvizjes Qytetare URA Dritan Abazoviq u takua dje në selinë e Qeverisë së Maqedonisë me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, njoftohet nga Lëvizja Qytetare URA. Abazoviq uroi Zoran Zaevin në rezultatet e deritashme, duke vlerësuar se Maqedonia është shembulli më i mirë si zhvillohet vizioni evropian në rajon. “Dëshiroi të ju uroi dy gjëra. E parë, arritët të ... Read More »

KK: Kryetari i Kuvendit Ilir Çapuni me rastin e Kurban Bajramit

Ilir Capuni 1

  Qytetarë të nderuar, Po ju  dërgoj  selamet  dhe  përqafimet  nga  Qabeja  e  bekuar.  Gëzuar nga zemra festën e  Bajramit, festën e sakrificës. Ditët e kësaj feste janë ditët më të mira që të përkujtojmë sakrificën e babës Ibrahim, mundin e nënës Haxhire, durimin dhe besimin e djalit Ismail dhe shpërblimin dhe mëshirën e të madhit Zot. Ibrahimi është babai ... Read More »

URA: PDS E ZVOGLOJ SEZONËN NË 20 DITË

URA Banner

“Pas asaj që është thënë se borxhi i Komunës së Ulqinit është 53 milionë, asgjë më nuk mund të jetë e papritur për qytetarët e Ulqinit, kur është fjala për politikën e PDS-ës dhe satelitët e saj, as ajo që ky sezon është më i mirë se ai që kaloi, edhe pse në dhketë ditët e fundit e ka kapur ... Read More »

Kuvendi i Komunës: NË FILLIM TË SHTATORIT JASHTËZAKONSHËM PËR PLANET

Ilir Capuni

Mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit të Komunës së Ulqinit do të mbahet në fillim të shtatorit, u arrit përfundimi të hënën në mbledhjen e Kolegjiumit tek kryetari i parlamentit lokal Ilir Çapuni, mëson Portali Ul-info. Në rend të ditës të kësaj mbledhje do të miratohen ndryshimet dhe plotësimet e disa planeve detaje urbanistike. Kuvendi është në periudhën e mbledhjeve të ... Read More »

Bajraktari: NËSE ËSHTË E SAKTË QË KEMI 53 MILION EURO BORXH, ATËHERË NE JEMI PARA FALIMENTIT

Omer Bajraktari 2

Këshilltari dhe kryetari i Këshillit Komunal të URA-së Omer Bajraktari tha se në periudhën 2014 – 2016 borxhi i Komunës ishte rreth 10 milion euro. „Tani kryetari i Komunës thotë se borxhi është 53 milion euro që paraqet të dhënë të habitshme. Nëse ajo është e saktë, atëherë jemi para falimentit sepse ky borxh është i padurueshëm për financat publike ... Read More »

Mbledhja e Kuvendit: TENDERI PËR AKVA PARK NË SHTOJ

Ljoro Nrekic, Loro Nrekiq, Kuvendi, Skupstina

Këshilltarët e Kuvendit të Komunës së Ulqinit sollën të hënën Vendimin për Shpalljen e Thirrjes Publike për Qiradhënien Afatgjate të Patundshmërisë për Ndërtimin e Akva Parkut në Shtoj. U soll edhe vendimi për transferimin e të drejtës së pronësisë në ndërtesën në Pinjesh e cila u ndërtua për banorët me shtëpizave montazh që jetojnë në Kepin Suka. Përveç vendimit për ... Read More »

Salaj: Komuna e Ulqinit duhet të ndërtojë parkun publik për vendosjen e monumentit të Skenderbeut

Sabri Salaj

Propozimet  për vendosjen e shtatorës së Gjergj Kastriotit Skenderbeut në rrethrrotullimin pranë Komunës së Ulqinit nuk repsekton figurën dhe veprën e heroit tonë kombëtar . Figura dhe vepra e tij meritojnë shumë më tepër sidomos për shqiptarët dhe mbarë popullin e rajonit . Lokacioni për vendosjen e monumentit të Skenderbeut në Ulqin duhet të bëhët nëpërmjet shqyrtimit publik ku qytetarët ... Read More »

PD: GJEKA URON CAMAJN

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë Demokratike Fatmir Gjeka uroi Nikollë Camajn për zgjedhjen në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike Shqiptare (LDSH). Camaj në këtë funksion u zgjodh të dielën, në Kongresin e kësaj partie nacionale shqiptare të mbajtur në Tuz. „Jam i bindur se LDSH në krye me ju do të kontribuojë në demokratizimin e shoqërisë, afirmimin e popullit tonë në ... Read More »

Kuvendi i Komunës: TË HËNËN MBLEDHJA E RADHËS

Kuvendi Komunal i Ulqinit

Predsjednik Skupštine Opštine Ulcinj Ilir Čapuni je za ponedeljak zakazao treću sjednicu prvog redovnog zasjedanja Skupštine Opštine Ulcinj. Za ovu sjednicu predložen je slijedeći R e n d d i t e Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e dytë e seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës së Ulqinit, mbajtur, më 11. 07. 2018 1. Pyetjet dhe përgjigjet ... Read More »

Abazoviqi komentoi Trampin në NYT: Është sezonë, nuk kemi kohë që të jemi agresivë

IMG-81f78f34be1555554154e6d19d66e8a4-V

Kryetari i lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviqi ka komentuar për prestigjiozen New York Times (NYT) deklaratën e Presidentit të SHBA-së Donald Trump lidhur për anëtarësimin e Malit të Zi në NATO. NYT ka paraqitur Abazoviqin si lider dhe deputet i partisë opozitare pro-NATO, i cili këmngul se “sistemi i sigurisë kolektive është i vetëmi që garantonë sigurinë e qytetarëve, dhe ... Read More »

Scroll To Top