Wednesday , April 25 2018
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Negociatat PDS-PSD: ATMOSFERË KONSTRUKTIVE

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Skuadrat negociuese të Partisë demokratike të socialistëve dhe Partisë socialdemokrate kanë folur sot për formimin e koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Biseda ka kaluar në atmosferë konstruktive nga të dyja palët dhe besojmë që do të kenë sukses”, deklaroi lideri i socialdemokratëve Selim Resulbegoviq. Sonte do të zhvillohen dhe negociatat e PDS-së me koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” të ... Read More »

“Vijesti”: FILLOI ZGJIDHJA E SKENËS POLITIKE NË ULQIN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Partia demokratike e socialistëve dhe Unioni demokratik i Shqiptarëve kanë arritur dje marrëveshje në parim për koalicionin paszgjedhor në nivel lokal, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë shkruan që “PDS llogarit në koalicion me grupimin e Fatmir Gjekes, eventualisht me Forcën”. Skuadra negociuese e PDS-së për sot ka paralajmëruar negociatat me PSD(SDP) dhe Koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”, ndërsa dje ... Read More »

Forca: KËSHILLI QENDROR, NEGOCIATAT ME PDS(DPS), PRAPË KËSHILLI QENDROR

Nazif Cungu

Forca e re demokratike ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e Këshillit qendror në të cilën është dashur të sillet vendimi për kërkesën e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për arritjen e koalicionit paszgjedhor të këtyre dy grupimeve politike shqiptare. Vendimi është shtyrë për sot në ora 13, kur do të vazhdoj mbledhja e filluar mbrëmë e Këshillit qendror. Nga ... Read More »

Filloi raundi i dytë i PDS-së: MË PARË ME ZENKEN, PASTAJ ME TË TJERËT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Me ftesën e Partisë demokratike të socialistëve sot, siç mëson Portali UL-info,  kanë filluar negociatat e PDS-së me partnerët e koalicionit në nivel shtetëror. Kryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka është takuar të mërkurën me skuadrën negociuese të PDS-së, në krye të së cilës ishte kryetari Loro Nrekiq. Gjatë bisedimeve është arritur pajtueshmëria e lartë për qëllimet e ... Read More »

Cungu: NUK PO BËJMË ASNJËFARË NEGOCIATASH

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar për “Pobjeda” që partia në krye të së cilës është për momentin nuk po bënë asnjëfarë negociatash. Në koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” janë të çuditur me këto qëndrime të Forcës, sepse ato nga e diela presin që Forca të mbaj Këshillin qendror dhe të përgjigjet në kërkesat ... Read More »

PDS (DPS): SOT FILLOJMË NEGOCIATAT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Partia demokratike e socialistëve ka deklaruar që sot do të filloi negociatat për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Shef i skuadrës negociuese dhe kryetari i Këshillit komunal të kësaj parti Loro Nrekiq ka deklaruar që negociatat së pari do të fillojnë me Unionin Demokratik të Shqiptarëve, e pastaj me partitë tjera sipas numrit të mandateve: Forcën, koalicionin “Bashkë për ... Read More »

PDS: FORMOHET SKUADRA NEGOCIUESE

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Në mbledhjen e Këshillit ekzekutiv të Partisë demokratike të socialistëve që u mbajt sonte në Ulqin është formuar skuadra e cila do të bëj negociata për formimin e pushtetit komunal. Në ekip, siç ,mëson Portali UL-info,  janë kryetari i Këshillit Loro Nrekiq, deputeti Luigj Shkrela dhe anëtarët e Këshillit qendror Boro Bashoviq dhe Nail Rexha. Në këtë mbledhje ishin të ... Read More »

Grupi për Valdanos: INICIOJMË AKSIONIN QYTETARË

Vadanos, Panorama

“Grupi për Valdanos” ka paralajmëruar që në periudhën e ardhshme do të ndërmarr një sërë aksionesh për shpëtimin e Ullishtës në Valdanos. Theksohet që 18 mijë rrënjë shekullore në këtë gji janë të ekspozuar shkatërrimit të palejueshëm përkundër mbrojtjes formale ligjore të shtetit. “Duke theksuar rëndësinë e shpëtimit të Ullishtës nga aspekti ekonomik, ekologjik dhe kulturor si për Ulqin ashtu ... Read More »

PSD: TË GJITHA LOJRAT JANË LUAJTUR

Drejtuesit e Partisë socialdemokrate në Ulqin kanë shprehur besimin që së shpejti do të zgjidhet çështja e koalicionit të ardhshëm qeverisës në këtë komunë. “Mendoj që të gjitha lojërat janë luajtur. Besoj në negociatat e PSD-së, PDS-së (DPS), UDSH dhe PD. Simbioza e dy partive qytetare dhe dy shqiptare është opsioni më i mirë për Ulqin”, tha për “Pobjeda” kryetari ... Read More »

„Vijesti“: CUNGU DHE GJEKA THËRRASIN ABAZOVIQIN

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Mbasi që Unioni Demokratik i Shqiptarëve ka lëshuar negociatat me partitë nacionale shqiptare, Forca dhe koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” i grumbulluar përreth Fatmir Gjekes po provojnë ta bëjnë shumicën me Malin e Zi Pozitiv, shkruajnë “Vijesti”. Kjo gazetë shkruan që dje në Kuvendin e Malit të Zi janë takuar Gjeka dhe kryetari i Këshillit komunal të MZ ... Read More »

Scroll To Top