Saturday , December 15 2018
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Zenka: ASNJË NGA 25 PREMTIMET NUK ËSHTË REALIZUAR

Mehmed Zenka

Kryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar që koalicioni qeverisës në largim në Ulqin para ardhjes në pushtet është drejtuar qytetarëve me dokument i cili përbën 25 premtime. “Asnjë nga ato nuk është realizuar. Këto janë muhabete boshe. Në Ulqin nga tre të ri, dy janë pa punë”, tha ai për “Pobjeda”. Zenka tha që pret rezultat ... Read More »

Në TV Teuta: SONTE DEBATI I DYTË

Në televizionin Teuta sonte (të shtunën) do të mbahet debati i dytë i bartësve të listave zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme. Kësaj radhe debati do të zhvillohet në gjuhën malazeze dhe në të do të marrin pjesë të nëntë bartësit e listave zgjedhore. Detyrimi ligjor i stacioneve publike, Televizorit të Malit të Zi dhe emetuesve lokal, është që dy debate ... Read More »

Kumtesë: DELEGACIONI I FORCËS TE EDI RAMA

Nazif Cungu, Edi Rama, Forca e re demokratike

Delegacioni i FORCËS u takua të premten në Tiranë me Kryeministrin e Shqipërisë z. Edi Rama. Delegacioni përbëhej nga kryetari Nazif Cungu, nënkryetari , si dhe kandidatët për këshilltarë dhe anëtarët Ardijan Mavriq, Sabri Salaj dhe Teuta Mehmedi. Në takim u diskutuan çështje me rëndësi për Shqipërinë dhe Malin e Zi. Përfaqësuesit e FORCËS parashtruan një numër çështjesh që kërkojnë angazhim ... Read More »

Millosheviq: PDS DO TË PËRMIRSOJ REZULTATIN NË ULQIN

Tarzan Millosheviq, Tarzan Milosevic

Drejtori politik i Partisë demokratike të socialistëve Tarzan Millosheviq ka deklaruar se është i sigurt që kjo parti do të përmirësoj rezultatin në zgjedhjet e ardhshme dhe që do të jetë pjesë e pushtetit lokal. Në zgjedhjet e tetorit të vitit 2010 PDS ka fituar tetë mandate në Parlamentin komunal. “Mendoj që ky do të ishte mesazhi i qytetarëve të ... Read More »

KKZ: TË DREJTË VOTE KANË MBI 19 MIJË PERSONA

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Duke përfunduar me 26 janar, të drejtë vote në komunë të Ulqinit ka 19.181 qytetar, është deklaruar nga Komisioni komunal zgjedhor. Në zgjedhjet parlamentare në tetor të vitit 2012 të drejt vote kishin 140 persona më shumë, gjegjësisht 19.321 qytetarë. Përqindja e atyre që votojnë sillet rreth dy të tretat e të regjistruarve. Kështu, për shembull, në zgjedhjet e fundit ... Read More »

Të mërkurën në TV Teuta: DEBATI I PARË I BARTËSVE TË LISTËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Debati i parë i bartësve të listave të këshilltarëve në përbërjen e ardhshme të Kuvendit komunal të Ulqinit do të mbahet nesër mbrëma (të mërkurën) në Televizioni Teuta. Ky debat do të jetë në gjuhën shqipe, ndërsa në të njëjtin medie të shtunën do të mbahet debati në gjuhën malazeze. Sipas Ligjit për zgjedhjen e këshilltarëve dhe deputetëve, dy debate ... Read More »

Abazoviq: PRESIM REZULTAT TË MIRË

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka deklaruar që pret që partia e tij të arrij rezultat të mirë në zgjedhjet lokale në Ulqin. “Presim rezultat të mirë në zgjedhje, para së gjithash për arsye se Ulqini është qytet në të cilin për shkak të karakteristikave të tija zgjedhjet janë sado pak më interesante se në komunat tjera. ... Read More »

LD në MZ: DENOJMË ASHPËR FYERJET DREJTUAR CANKËS

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Lidhja Demokratike në MZ shpreh indinjatë të thellë dhe shqetësim serioz për fyerjet dhe kërcënimet të cilat ju bënë gazetarit të „Monitor-it“, „Dojçe vele-s dhe pronarit të portalit „Ul-info“ z. Mustafa Canka, përmes rrjetit social Fejsbuk, për të cilat z. Canka e njoftoi më detajisht opinioni i gjërë. Duke pasë para syshë guximin dhe paturpësinë e treguar të kërcënuesve dhe ... Read More »

Scroll To Top