Sunday , June 16 2019
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Abazoviq mbi akuzat reciproke të drejtuesve të komunës: TË REAGOJ PROKURORIA

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka deklaruar që prokuroria duhet të reagoj mbasi që të shtunën kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu dhe nënkryetari i komunës Selim Resulbegoviq kanë thënë akuza të rënda reciproke. “Mbas debatit televiziv askush normal nuk duhet të ketë dyshime mbi ndodhitë në majën e pushtetit komunal. Ky është skandal i pabesueshëm ... Read More »

Cungu: NUK ËSHTË ASGJË DYSHUESE PËR SHAS

Selim Resulbegovic, Nazif Cungu

Kryetari i komunës së Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu tha që në Studimin e lokacionit për Shas nuk ka asgjë dyshuese. “Këtë dokument e ka përgatitur pushteti i kaluar, ndërsa Kuvendi komunal njëzëri e ka miratuar”, tha ai për “Vijesti”. Nënkryetari i komunës Selim Resulbegoviq ka akuzuar Cungum që me Studimin e lokacionit për Shas ... Read More »

“Bashkë për të ardhmen e Ulqinit”: PROTEST KUNDËR TV TEUTES

Sarvan, Gjeka, Sulejmani, Bardhi, Zaga, Bashke per te ardhmen e Ulqinit

Në lidhje me moslejimin e zonjës Zana Sarvan, përfaqsueses së Koalicionit “BASHKË PËR TË ARDHMEN E ULQINIT” (Partia Demokratike, LQ – PERSPEKTIVA dhe Lidhja Demokratike në Mal të Zi) nga ana e menaxhmenti të TV-TEUTËS,  që të marrë pjesë në debatin që organizoi ky TV, mbrëmë, më 11 janar 2014, me rastin e zgjedhjeve lokale për këshilltarë ne KK të ... Read More »

Debati: KONFRONTIM I ASHPËR I RESULBEGOVIQIT DHE CUNGUT

Debati TV Teuta, Debata TV Teuta

Debatin e mbrëmshëm në TV Teuta e ka shënuar polemika e ashpër në mes liderit të Forcës dhe kryetarit të komunës së Ulqinit Nazif Cungu dhe kryetarit të Këshillit komunal të PSD-së dhe nënkryetarit të komunës Selim Resulbegoviq. Resulbegoviq duke treguar para kamerave skicën e ka akuzuar Cungun që me Studimin e lokacionit për Shas, në të cilën ka pronën ... Read More »

Mosmarrëveshje: DEBATI NË TVT PA PËRFAQSUES TË NJË LISTE

Debatin e sotëm në TV Teuta, e cila mbahet në gjuhën malazeze, kalon pa përfaqësuesin e koalicionit “Së bashku për të ardhmen e Ulqinit”, të cilën e përbëjnë Partia demokratike, IQ Perspektiva dhe Lidhja demokratike në Mal të Zi. Sipas fjalëve të udhëheqësit të atij koalicion Fatmir Gjeka, udhëheqësia e kësaj shtëpie mediatike nuk ka lejuar që interesat e këtij ... Read More »

Prapë lojra rreth komunës së Tuzit: A PO E SHKEL PDS-ja MARRËVESHJEN ME PARTITË SHQIPTARE

Tuz, Tuzi, Malesia, Malesija

Propozimin e Partisë demokratike të socialistëve që Malësia me qendër lokale në Tuz formalisht të fitoj statusin e komunës, por të vazhdoj të jetë në përbërje të Podgoricës, e komentuan për “Dan” funksionarët e partive nacionale shqiptare. Sipas fjalëve të kryetarit të Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhit, detyrimi i PDS-së është të zbatoj marrëveshjen e cila është ... Read More »

Gjeka: DO TË FITOJMË 10 APO 11 MANDATE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që koalicioni që ai udhëheq në zgjedhjet e ardhshme do të fitoj 10 apo 11 mandate. „Si njëra nga forcat më të fuqishme politike në Ulqin pres që do të udhëheqim me komunë të Ulqinit dhe që do të marrim përgjegjësinë“, tha Gjeka për „Pobjeda“. Sipas fjalëve të tija, ky koalicion në ... Read More »

Zenka: ASNJË NGA 25 PREMTIMET NUK ËSHTË REALIZUAR

Mehmed Zenka

Kryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar që koalicioni qeverisës në largim në Ulqin para ardhjes në pushtet është drejtuar qytetarëve me dokument i cili përbën 25 premtime. “Asnjë nga ato nuk është realizuar. Këto janë muhabete boshe. Në Ulqin nga tre të ri, dy janë pa punë”, tha ai për “Pobjeda”. Zenka tha që pret rezultat ... Read More »

Në TV Teuta: SONTE DEBATI I DYTË

Në televizionin Teuta sonte (të shtunën) do të mbahet debati i dytë i bartësve të listave zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme. Kësaj radhe debati do të zhvillohet në gjuhën malazeze dhe në të do të marrin pjesë të nëntë bartësit e listave zgjedhore. Detyrimi ligjor i stacioneve publike, Televizorit të Malit të Zi dhe emetuesve lokal, është që dy debate ... Read More »

Kumtesë: DELEGACIONI I FORCËS TE EDI RAMA

Nazif Cungu, Edi Rama, Forca e re demokratike

Delegacioni i FORCËS u takua të premten në Tiranë me Kryeministrin e Shqipërisë z. Edi Rama. Delegacioni përbëhej nga kryetari Nazif Cungu, nënkryetari , si dhe kandidatët për këshilltarë dhe anëtarët Ardijan Mavriq, Sabri Salaj dhe Teuta Mehmedi. Në takim u diskutuan çështje me rëndësi për Shqipërinë dhe Malin e Zi. Përfaqësuesit e FORCËS parashtruan një numër çështjesh që kërkojnë angazhim ... Read More »

Scroll To Top