Tuesday , April 24 2018
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Gjeka: ZGJEDHJET JANË TË PASHMANGSHME

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

“Më mirë dhe më korrekte ndaj qytetarëve është që të shkojmë në zgjedhje. Është kohë e shkurt deri në zgjedhje të rregullta që të ketë ndonjë lloj rikomponimi. Për këtë arsye zgjedhjet janë të pashmangshme“, ka deklaruar lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka. Ai për TV Teuta tha që ditët e ardhshme partia e tij do të marr qëndrim të ... Read More »

“Vijesti”: CUNGU KUNDËR ZGJEDHJEVE TË JASHTZAKONSHME, GJEKA PRO

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_

“Nuk mundemi dhe nuk duam të humbim kohë. Ulqini ndodhet para sfidave të mëdha investuese”, ka deklaruar lideri i Forcës së re demokratike dhe kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu. Ai për “Vijesti” tha që në Ulqin nuk do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme. “Forca ka përkrahjen e Partisë demokratike të socialistëve për miratimin e vendimeve të rëndësishme”, tha ... Read More »

FORCA: NUK MENDOJMË PËR ZGJEDHJE

Kuvendi komunal, Skupstina Opstine, Parlament

Lideri i Forcës së re demokratike dhe kryetari i Ulqinit Nazif Cungu deklaroi për “Dnevne Novine” që në partinë e tij nuk mendojnë për zgjedhje. Kjo gazetë e Malit të Zi thekson që FORCA dhe Partia Demokratike e Socialistëve janë në negociata dhe është “shumë e mundshme që ato do të udhëheqin qytetin deri në zgjedhjet e rregullta në pranverë”. ... Read More »

ANTENA M: KA MUNDËSI PËR ZGJEDHJE TË JASHTËZAKONSHME NË ULQIN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Deputeti dhe këshilltari i PDS-së Luigj Shkrela nuk ka vërtetuar por as demantuar informatën e radios nga Podgorica “Antena M” që zgjedhjet e jashtëzakonshme në Ulqin do të mbahen në nëntor, kur pushtetin do ta zgjedhin qytetarët e Mojkovacit, Cetines dhe Petnices. Shkrela tha që pushteti lokal nuk funksionon dhe që ditët e ardhshme do të dihet si do të ... Read More »

Samiti i kryetarëve: VUJANOVIQ TË MARTEN NË DURRËS

Filip Vujanovic

Kryetari i Malit të Zi Filip Vujanoviq do të marrë pjesë në Samitin e pestë regjional të kryetarëve të shteteve të Malit të Zi, Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës, i cili mbahet me 17 shtator të vitit 2013 në Durrës, është njoftuar nga kabineti i kryetarit malazez. Samitet e mëparshme regjionale të shefave të shteteve kanë afirmuar përcaktimin e këtyre shteteve ... Read More »

Nimanbegu: NUK KA GATISHMËRI QË TUZI TË BËHET KOMUNË

“Kush në Mal të Zi mbas votimit që Petnica të jetë komunë mund të thotë që Tuzi nuk mund të jetë të njëjtën gjë? Është e qartë që arsyet nuk janë të natyrës ekonomike, por që bëhet fjalë për vendim politik”, ka deklaruar deputeti i Forcës së re demokratike në Parlamentin e Malit të Zi Genci Nimanbegu. Sipas fjalëve të ... Read More »

Organizata shqiptaro-amerikane: FTESË PËR GJUKANOVIQIN

publication2_650

Në Njujork më 27 shtator do të organizohet darka gala të cilën e organizon organizata shqiptaro amerikane NAAC (National Albanian American Council), e në të cilën është ftuar ish kryetari i Komunës urbane të Tuzit dhe ish deputeti Nikolla Gegaj. CDM mëson jozyrtarisht që është ftuar dhe kryeministri i Malit të Zi Millo Gjukanoviq.Për çdo vit NAAC organizon darkën vjetore ... Read More »

FATMIR GJEKA TAKON ALI AHMETIN

Fatmir Gjeka, Ali Ahmeti

Tetovë,11 shtator 2013- Kryetari i Partisë Demokratike me seli në një Ulqin, z. Fatmir Gjeka po qendron në Maqedoni.Ai me këtë rast është takuar me kryetarin e BDI-së,z. Ali Ahmeti. Dy liderët kanë folur mbi pozitën e shqiptarëve në dy vendet respektive.Z. Ahmeti dhe mysafiri i tij, z. Fatmir Gjeka kanë konstatuar se shqiptarët kanë treguar një pjekuri politike dhe ... Read More »

ZENKA: QYTETARËT MOS TË PAGUAJNË DENIME

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka ka ftuar qytetarët të ankohen për paditë dhe dënimet në komunikacion të cilat i ka shkruar inspekcioni komunal. “Vendimet të cilat i ka nënshkruar kryetari i komunës Nazif Cungu nuk i ka verifikuar Parlamenti dhe ato janë të pavlefshme”, tha ai. “Kishim të drejtë dhe më vjen keq për këtë kur thamë ... Read More »

“Vijesti”: FORCA NË PËRQAFIM TË PDS-së

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Forca e re demokratike dhe Partia demokratike socialiste së shpejti mund të nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për ushtrimin e pushtetit në nivel komunal deri në zgjedhjet e rregullta në prill ose në tetor, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë vlerëson që me këtë “në mënyrë groteske do të përfundonte kriza disamujore në parlamentin e Ulqinit”. “Në kaosin e përgjithshëm ku çdo kush ... Read More »

Scroll To Top