Tuesday , December 10 2019
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

FATMIR GJEKA TAKON ALI AHMETIN

Fatmir Gjeka, Ali Ahmeti

Tetovë,11 shtator 2013- Kryetari i Partisë Demokratike me seli në një Ulqin, z. Fatmir Gjeka po qendron në Maqedoni.Ai me këtë rast është takuar me kryetarin e BDI-së,z. Ali Ahmeti. Dy liderët kanë folur mbi pozitën e shqiptarëve në dy vendet respektive.Z. Ahmeti dhe mysafiri i tij, z. Fatmir Gjeka kanë konstatuar se shqiptarët kanë treguar një pjekuri politike dhe ... Read More »

ZENKA: QYTETARËT MOS TË PAGUAJNË DENIME

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka ka ftuar qytetarët të ankohen për paditë dhe dënimet në komunikacion të cilat i ka shkruar inspekcioni komunal. “Vendimet të cilat i ka nënshkruar kryetari i komunës Nazif Cungu nuk i ka verifikuar Parlamenti dhe ato janë të pavlefshme”, tha ai. “Kishim të drejtë dhe më vjen keq për këtë kur thamë ... Read More »

“Vijesti”: FORCA NË PËRQAFIM TË PDS-së

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Forca e re demokratike dhe Partia demokratike socialiste së shpejti mund të nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për ushtrimin e pushtetit në nivel komunal deri në zgjedhjet e rregullta në prill ose në tetor, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë vlerëson që me këtë “në mënyrë groteske do të përfundonte kriza disamujore në parlamentin e Ulqinit”. “Në kaosin e përgjithshëm ku çdo kush ... Read More »

Kumtesë e KK PSP: STATUS QUO NË KOMUNË ZGJEDHJA MË E KEQE

Këshilli komunal i PSP (SNP) Ulqin ka deklaruar të hënën që është e nevojshme sa më pare të caktohet mbledhja e Parlamentit lokal në mënyrë që të analizohen ngjarjet në tërësi në qytet në periudhën e kaluar, e sidomos në lidhje me aktivitetet e Kuvendit komunal të Ulqinit. “Por, është e paqartë se a do të caktohet fare mbledhja e ... Read More »

Nimanbegu për marrëveshjen me PDS: SË BASHKU TË ANALIZOJMË REALIZIMIN

Djukanovic, Husovic, Cungu, Koalicioni, Koalicija

“Së pari duhet së bashku të analizohet realizimi i marrëveshjes me Partinë demokratike të socialistëve e pastaj duhet ti jepet propozimi organeve të partisë për hapat e mëtejshme. Mendoj që në Forcë është vështirë të jepet mendimi pozitiv për realizimin e marrëveshjes”, ka deklaruar deputeti i kësaj parti në Parlamentin e Malit të Zi Genci Nimanbegu. Ai për „Dnevne Novine“ ... Read More »

Abazoviq: DEKLARATAT E DANAJT SHKOJNË NË FAVOR TË PUSHTETIT NË PODGORICË

“Deklaratat e politikanit shqiptar Koço Danaj për projektin e Shqipërisë natyrale shkojnë në favor të koalicionit qeverisës, i cili nuk dëshiron të organizoj referendumin në të cilin qytetarët e Malësisë do të deklaroheshin a dëshirojnë komunë”, mendon deputeti i Malit të Zi Pozitiv, Dritan Abazoviq. Ai për agjencinë Mina tha që është i befasuar “sa hapësirë nga dita në ditë ... Read More »

Ministria për pakica: NUK PAGUHEN PARAT KËSHILLIT TË SHQIPTARËVE

Për arsye të tejkalimit të afatit ligjor për mbajtjen e Kuvendit zgjedhor Ministria për të drejtat e njeriut dhe pakicave ka ndërprerë pagesën e mjeteve Këshillit nacional të Shqiptarëve në Mal të Zi, është lajmëruar nga qeveria e Malit të Zi. Në Kuvendin zgjedhor të KNSH-së duhet të jenë 114 persona, por akoma nuk është e sigurt kur do të ... Read More »

Cungu te Haradinaj: MBËSHTETJE KANDIDATIT TË AAK-së PËR KRYETAR TË PRISHTINËS

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kryetari i Aleancës për Prishtinën, Besnik Tahiri, ka pritur të martën në selinë e AAK-së kryetarin e Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, njëherit kryetar i partisë Forca e Re Demokratike, i shoqëruar me deputetë dhe zyrtarë të tjerë të lartë të kësaj partie dhe të shqiptarëve në ... Read More »

MZ Pozitiv: FORCA NË ULQIN SI PDS-ja NË SHTET

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Në redaksinë e Portalit tonë mbërriti kumtesa e deputetit të Malit të Zi Pozitiv mr. Dritan Abazoviq të cilën e publikojmë në mënyrë integrale. Shtatori është muaji në të cilin sezoni turistik në Ulqin i afrohet fundit, ndërsa qyteti ngadalë, por sigurt, hynë në ritmin e vjeshtës i cili më së shpeshti përdoret për përmbledhjen e rezultateve të arritura. Në ... Read More »

Scroll To Top