Wednesday , November 20 2019
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Cungu: PËR NE DO TË VENDOS MINISTRIA E FINANCAVE DHE QEVERIA

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

“Plani i sanimit nënkupton transferimin e juridiksionit dhe fuqisë së vendosjes në Ministrinë e financave në qeverinë e Malit të Zi”, tha kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu gjatë diskutimit për vendimin e marrjes së kredisë komerciale nga më pak se dy milion euro. Për këtë vendim kanë votuar të premten të gjithë këshilltarët e pranishëm. Cungu tha që ... Read More »

KK Ulqin : PDS I BËRI KUORUM KOALICIONIT TË LËKUNDUR NË PUSHTET

Kuvendi komunal, Skupstina Opstine, Parlament

Fillimin e mbledhjes të Kuvendit të komunës së Ulqinit të premten e ka shënuar vendimi i Partisë demokratike të socialistëve që ti bëjë kuorum koalicionit në pushtet. Konkretisht, mbledhja nuk do të mund të fillonte sepse në të nuk ishin të pranishëm anëtarët e koalicionit në pushtet nga partia Socialdemokrate dhe të Lëvizjes qytetare “Perspektiva”, ndërsa opozita deri tani çdo ... Read More »

BE: DROBNIÇ TË MARTËN NË ULQIN

Shefi i Delegacionit të Bashkimit evropian në Mal të Zi Ambasadori Mitja Drobniç do të vijë të martën, me 9 korrik, në vizitë Ulqinit. Ai, siç mëson portali UL-info, në hotelin “Otrant” do të mbaj ligjëratën “Procesi i anëtarësimit të Malit të Zi në BE”. Ky tubim organizohet me rastin e përfundimit të realizimit të projektit me titull “Bashkimi evropian ... Read More »

Nimanbegu për investitorët e hoteleve të rinj: PRESIN LIGJIN E RI PËR TË MOS PAGUAR ASGJË

Genci Nimanbegu

“Me ndryshimet e propozuara të Ligjit për rregullim hapësinor dhe ndërtim të objekteve është propozuar lirimi nga pagesa e komunalive i objekteve hipotetike”, tha në Këshillin për turizëm dhe planifikim hapësinor të Kuvendit të Malit të Zi deputeti i Forcës së re demokratike Genci Nimanbegu. Ai, siç shkruan “Dan”, tha që komuna e Ulqinit tashmë i lirojë investitorët për hotele ... Read More »

Mali i Zi Pozitiv: TË PREMTEN “DITA E HAPUR” ME ABAZOVIQIN

Mali i Zi Pozitiv ka lajmëruar që të premten, me 5 korrik, do të organizohet “Dita e hapur” me deputetin Dritan Abazoviq. Deputetët e partisë Pozitive duke u alternuar, në Kuvendin e Malit të Zi, çdo të premte flasin me qytetar, të cilët në kontakt të drejtpërdrejt ju parashtrojnë problemet e veta apo vizionin e vet rreth situatës aktuale në ... Read More »

Kolegjiumi i Kuvendit komunal: MBLEDHJA TË PREMTEN

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament

Në kolegjium tek Kryetari i Kuvendit të komunës së Ulqinit Milazim Mustafa përfundimisht është arrit marrëveshja që mbledhja e radhës e parlamentit lokal të mbahet të premten me 5 korrik, me fillim në orën 10. Në këtë mbledhje do të ketë 18 pika, në mes të cilave raporti i kryetarit të Komunës Nazif Cungu, rebalanci i buxhetit, vendimi për marrjen ... Read More »

CUNGU: KOALICIONI ME PDS STABIL

Nazif Cungu

Kryetari i Forcës së re demokratike – FORCA Nazif Cungu ka deklaruar që koalicioni në nivelin shtetëror me Partinë demokratike të socialistëve të Millo Gjukanoviq është stabil. “Jemi në procesin e realizimit të marrëveshjes sonë kështu që në këtë moment ”nuk ka mendime për shkëputjen e koalicionit me PDS. Nëse do të vinte deri tek problemet në realizimin e marrëveshjes, ... Read More »

UDSH: VENDIM I DREJTË I GJYKATËS NË RASTIN E PUNËTORËVE TË “OTRANTIT”

Mehmed Zenka

Unioni Demokratik i Shqiptarëve mirëpriti vendimin e gjykatës e cila detyron hotelin “Otrant” që punëtorëve të cilët në mënyrë të paligjshme, në të drejtë të Zotit dhe në mënyrë krejtësisht jonjerëzore dhe johumane janë përjashtuar nga puna, ti paguhen rrogat e mbetura”, thuhet në kumtesën e kësaj parti të cilën e ka nënshkruar lideri Mehmet Zenka. Ai duke i uruar ... Read More »

CUNGU: KONFERENCA PËR SHTYP

Fjala integrale hyrse të kryetarit të komunës së Ulqinit Nazif Cungu në konferencën për shtyp të premtën, 28. qershor 2013. Jemi në prag të sezonit turistike dhe dua t’ju informoj lidhur me disa aktivitete e ndërmarra nga komuna e Ulqinit për mbarvajtjen e këtij sezoni  si dhe me disa aktivitete të tjera të rendësishme për komunën tonë. Gjatë këtij viti ... Read More »

Scroll To Top