Tuesday , September 18 2018
Lajmi i fundit

Politikë

Feed Subscription

Jakupi ju thotë zyrtarëve: MJAFTË ME DEMAGOGJI, DILNI NGA ZYRAT

Isat Jakupi

Kryetari i Partisë Qendrore Shqiptare për Integrime Dr. Isat Jakupi tha se kaloi koha për demagogji dhe muhabete boshe „veçanërisht për arsye se drejtuesit komunal kanë premtuar se do të punojnë në interes të qytetit dhe qytetarëve“. Ai thirri zyrtarët që të dalin nga zyrat dhe të shkojnë në metropolet rajonale për të reklamuar qytetin. „Është me rëndësi që ti ... Read More »

Emërime: GJEKA NË ORGANIZATË TURISTIKE, HAXHIBETI NË “UJËSJELLËS”

Fatmir Gjeka, Fuad Haxhibeti

Këshilli ekzekutiv i Organizatës Turistike zgjodhi të martën mbrëma Fatmir Gjekën për ushtrues detyre të drejtorit të këtij institucioni, mëson Portali Ul-info. Gjeka është kryetar i Partisë Demokratike, ndërsa në periudhën prej vitit 2014 deri në vitin 2016 ishte kryetar i Komunës së Ulqinit. Drejtori i deritashëm i OT-së Fuad Haxhibeti do të kalojë në funksionin e drejtorit ekzekutiv të ... Read More »

Mbledhja e KK për 15 ditë: EMËROJNË NËNKRYETARËT E KOMUNËS

Kuvendi Komunal i Ulqinit

Mbledhja e dytë e parlamentit lokal në Ulqin do të mbahet me 11 korrik, njoftohet nga ky organ i pushtetit vendor. Në rendin e ditës, përveç pikave tjera, do të jetë edhe përzgjedhja e dy nënkryetarëve të Komunës. Siç mëson Portali Ul-info, në këto funksione do të emërohen Hadixha Gjoni nga Unioni Demokratik i Shqiptarëve dhe Astrit Hoxha nga Partia ... Read More »

Me qëllim bashkëpunimi më të frytshëm: DELEGACIONI I KKSH-SË TAKON MINISTRIN ZENKA

Zenka Nika

Kryetari  i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, Faik Nika, së bashku me anëtarët e KKSH-së Smail Maliq Çunmulaj dhe Adriana Hoxhën, të hënën, më 25 qershor 2018, u pritën nga ministri për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave, Mehmed Zenka. Ky ishte njëherit edhe takimi i parë që kryetari Nika zhvilloi me marrjen e funksionit të ri. ... Read More »

PD: ASTRIT HOXHA KANDIDAT PËR NËNKRYETAR TË KOMUNËS

Partia demokratike

Funksionari i Partisë Demokratike (PD) Astrit Hoxha do të jetë kandidat i kësaj parti, gjegjësisht i Koalicionit “Zgjohu Ulqin” për nënkryetar të Komunës së Ulqinit, mëson Portali Ul-info. Këtë vendim e solli Kryesia e PD-së në mbledhjen e cila u mbajt të enjten. Poashtu u caktuan përfaqësuesit e kësaj parti të cilët do të mbulojnë pozitat udhëheqëse të cilat i ... Read More »

Komuna: SË SHPEJTI EMËRIMI I NËNKRYETARËVE, SEKRETARËVE DHE DREJTORËVE TË RI

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Drejtuesit e koalicionit qeverisës  pajtuan të dielën se sekretarët e deritashëm në sekretariatet në Komunë të Ulqinit dhe drejtorët e ndërmarrjeve ku themelues është vetëqeverisja lokale javën e ardhshme të japin dorëheqjet në mënyrë që në ato funksione të vijë persona të ri, në bazë të marrëveshjes së koalicionit e cila u arrit më herët, mëson Portali Ul-info. Kjo do ... Read More »

Jakupi: KALUAN ZGJEDHJET, PO VJEN SEZONI, ZGJOHUNI

Isat Jakupi

Lideri i Partisë Qendrore Shqiptare për Integrime Isat Jakupi deklaroi se është shumë i brengosur për vijimin e sezonit të ardhshëm turistik në Ulqin. Ai theksoi se ky qytet ballafaqohet me shumë probleme, gjersa konkurrenca punon. “Në çdo gjë vonojmë. Por, hajde të shpëtojmë atë çfarë mund të shpëtohet! Zgjohuni tashmë sepse këtu nuk bëhet fjalë për zgjedhje”, tha Jakupi. Read More »

Komuna: VASO RADOVIQ SHEFI I KABINETIT TË NREKIQIT

Vaso-Radoviic

Magjistri i shkencave ekonomike Vaso Radoviq u emërua për shef të kabinetit të kryetarit të Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq, mëson Portali Ul-info. Ai në dy vitet e kaluara ushtroi funksionin e nënkryetarit të Komunës së Ulqinit, ndërsa ishte edhe sekretar i Komunës për ekonomi. Radoviq lindi në vitin 1960 në Ulqin. Është anëtar i Këshillit ekzekutiv dhe komunal të ... Read More »

Ulqin: NËNSHKRUHET MARRËVESHJA PËR USHTRIMIN E PUSHTETIT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Gati katër muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve lokale, në Ulqin të shtunën u nënshkrua marrëveshja për ushtrimin e pushtetit. Në pushtetin e ri lokal do të jetë Partia Demokratike e Socialistëve, Forca, koalicioni „Zgjohu Ulqin“, të cilin e prinë Partia Demokratike, dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, si dhe Socialdemokratët dhe Partia Boshnjake. Këto parti në Parlamentin e Komunës do të ... Read More »

KKSH: FAIK NIKA ZGJIDHET KRYETAR

Faik Nika

Në mbledhjen konstitutive të përbërjes së tretë të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, e cila u mbajt sot në hotelin “Mediteran” në Ulqin, kryetar i ri i këtij institucioni që përfaqëson shqiptarët në Malin e Zi, u zgjodh z. Faik Nika, nënkryetar aktual i Forcës së Re Demokratike. Nika ishte kandidati i vetëm për kryetar të KKSH-së. ... Read More »

Scroll To Top