Tuesday , June 27 2017
Lajmi i fundit

LSI: DELEGACIONI NGA ULQINI DJE NË TIRANË

Tirana

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, priti të enjten në një takim Kryetarin e Komunës Ulqin Fatmir Gjeka, deputetin Dritan Abazoviq, dhe Skender Elezaga, përfaqësues të komunitetit shqiptar të zonës së Ulqinit, u kumtua nga Lëvizja socialiste për integrime (LSI). Në këtë takim u diskutua projekti madhor i korridorit Adriatiko-Jonian dhe rëndësia e kalimit të tij sa më pranë ... Read More »

Konferencë: BIZNESI SOCIAL NË ULQIN

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Më datën 03.07.2015 në hotelin Otrant në Ulqin mbahet konferenca ‘’Promovimi dhe Përkrahja e Biznisit Social në Komunën e Ulqinit’’ që Komuna e realizon në kuadër të projektit Adriatic Welfare Mix, financuar nga Bashkimi Evropian. Qëllimi i Konferencës është promovimi i projektit dhe prezantimi i përkrahjes konkrete më qëllim të themelimit të biznesit social në Komunën e Ulqinin. Projekti Adriatic ... Read More »

Komuna: INTERESIM PËR REGJISTRIM NË AKADEMINË POLICORE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Komunës Fatmir Gjeka priti një grup të rinjsh nga qyteti ynë që kanë përfunduar shkollën e mesme e që dëshirojnë të regjistrohen në Akademinë policore në Danillovgrad. Është hera e parë që interesimi i të rinjve tanë për të vijuar Akademinë policore është i madh e ajo që është për tu përshëndetur është fakti që në mesin e të interesuarve janë dhe dy vajza. Kryetari Gjeka i përgëzoi të rinjtë dhe theksoi që angazhimi dhe përkrahja e ... Read More »

Komuna: GJEKA PRITI NËNKRYETARIN E PARLAMENTIT TË MAQEDONISË

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Komunës Fatmir Gjeka u takua me nënkryetarin e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë Z. Rafis Aliti. Në takim u prekën një  sërë cështjesh, me interes të përbashkët për dy vendet Mali i Zi – Maqedoni, por theksi u vendos tek bashkëpunimi kulturorë, ku sipas bashkëbiseduesve ka mjaft hapsirë për të vepruar. Krahas kësaj në qëndër të vëmëndjes ishte situata politike në Maqedoni, aktivitetet që zhvillohen nga subjektet politike vendas dhe nga faktori ... Read More »

Komuna: GJEKA URON FILIMIN E MUAJIT TË RAMAZANIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Ulqinit Fatmir Gjeka i ka dërguar një telegram urimi kryeimamit të Ulqinit Ali efendi Bardhi dhe besimtarëve të besimit islam me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në mesazhin e urimit, ndër të tjera, thuhet se Muaji i Ramazanit është ndër obligimet më fisnike në të cilën kultivohen vlera njerëzore dhe humane, toleranca, respekti i ndërsjelltë dhe dashuria midis njerëzve. “Duke ... Read More »

Komuna: DIASPORA PËRKRAH PROJEKTET NË VENDLINDJE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Ulqinit Z.Fatmir Gjeka dhe Shefi i kabinetit Mr. Met Gjoni pritën bashkëvendasin tonë Z. Caf Boga i cili jeton dhe vepron prej dekadash në SHBA. Kryetari Gjeka edhe njeherë i shprehu falenderime dhe mirënjohje diasporës tonë për angazhimin e saj në realizimin e projekteve të përbashkëta . Nënshkrimin e Memorandumit me Ministrinë e arsimit, Komunën e Ulqinit dhe Diasporën për ndërtimin e  shkollës në Sukubinë ai e cilesoi si fillim te bashkëpunimit që do të ... Read More »

Komuna: GJEKA PRITI PJESËMARËSITË NË FESTIVAL

festivali

Kryetari  Gjeka fillimisht priti Egzona Salaj e cila në ngjarjen më madhore të  pasurisë shpirtërore u lancua me cmim special për interpretim dinjitoz të kengës së Anës së Malit dhe u dallua nga juria profesionale e Festivalit në mesin e 1200 artistëve popullorë. Kryetari Gjekaj dhe interpretja Egzona Salaj vlerësuan rëndësinë e Festivalit që ka për qëllim ruajtjen, mbrojtjen dhe propagandimin e vlerave më të mira të trashëgimisë sonë, etnomuzikore, etnokoreografike, etnografike të kostumeve popullore, veglave muzikore, riteve, traditave, ... Read More »

Komuna: VIZITË TË ZYRTARËVE TË AMBASADËS SË SHQIPËRISË

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Ulqinit Fatmir Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij, pritën sot në takim lamtumirës Këshilltarin pranë Ambasadës së Shqipërisë në Podgoricë Lirim Ujkaj. Kryetari Gjeka i shprehu vlerësimet e tija për  përfundimin e suksesshëm të misionit, për shërbim të  cmuar në veprimtaritë e tij si diplomat dhe për  kontributin e dhënë në avansimin e marrëdhënijeve  të gjithanshme ndërmjet Shqipërisë dhe Malit të Zi. Nga ana tjetër Ujkaj u falenderuar për përkrahjen ... Read More »

Haxhibeti: NË SHTATOR NISIN INVESTIMET NË RRJETIN E KANALIZIMIT

Dje është mbajtur një takim pune në kabinetin e Kryetarit të KK Ulqin, Mr. Fuad Haxhibeti ku të pranishëm kanë qenë përfaqësuesit e Procon Stojan Vuletiq dhe Lidija Shkatariq, konsulentët Nenad Çoliq e Dragan Matiq, përfaqësuesit e Komunës së Ulqinit, Kryetari i KK Mr. Fuad Haxhibeti, Sekretari për urbanizëm Mustafa Gorana dhe referenti i Sekretariatit për financa Senaid Nimanbegu. Është ... Read More »

Komuna: Urim për Ditën e Pavarësisë së Malit të Zi

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Me rastin e 21 Majit – Ditës së Pavarësisë së Malit të Zi, urim të gjithë  qytetarëve të Komunës së Ulqinit i kanë dërguar Kryetari i Komunës  Fatmir Gjeka dhe Kryetari i Kuvendit Fuad Haxhibeti. Në urim ndër të tjera thuhet se “pas nëntë viteve nga Pavarësia Mali i Zi është shoqëri stabile e cila hecën drejtë integrimeve euroatlantike. Ulqini thuhet me tej në urim me pasuritë e shumta që disponon ... Read More »

Scroll To Top