Saturday , April 29 2017
Lajmi i fundit

Drejtoria për patundshmëri: ISH PRONARËT NË VALDANOS JANË DËMTUAR

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

  Sot kryetari i Komunës Nazif Cungu priti në takim pune Mirsad Nurkoviq, drejtor në Drejtorinë për patundshmëri të Malit të Zi, Uglesha Bakoçeviq, Bratisllav Vuksanoviq, zyrtarët e shkallës së dytë administrative në Ministrinë e finansave,dhe përfaqësuesit e Shoqatës për kthimin e ullishtës në Valdanos. Në një takim të hapur dhe konstruktiv palët paraqitën argumentet dhe insistimin e tyre për ... Read More »

Komuna: NUK KA NDËRTIM NË ULLISHTË, AJO T’I KTHEHET ISH PRONARËVE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu u takua me përfaqesuesit e Shoqatës për kthimin e ullishtës ne Valdanos, të cilët shprehën interesim për tu njoftuar përsëafrmi me Planin Hapsinor Urbanistik i cili tashmë është në fazën përfundimtare dhe me vizitën e Kryeministrit Gjukanoviq që i bëri Ulqinit. Kryetari Cungu edhe në këtë takim përsëriti qëndrimet konformë vendimeve të Kuvendit që ullishta duhet ... Read More »

Prishtinë: AHMETI PRET DELEGACIONIN NGA KOMUNA E ULQINIT

Shpend Ahmeti

Një delegacion i Komunës së Ulqinit, i përbërë nga Sekretari i Sekretariatit për Urbanizëm, Aleksandër Daboviq, dhe Këshilltarët, Mehmet Tafica dhe Rexhep Ceka, kanë ardhur për vizitë pune në Komunën e Prishtinës. Fillimisht ata u pritën nga Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti dhe Drejtuesja e Kabinetit, Fitore Pacolli. Në takim Ahmeti potencoi se takimet bilaterale duhet të rezultojnë në bashkëpunim ... Read More »

Me ftesë të KKSH: MINISTRI BAJRAMI VIZITON ULQININ

Arsim Bajrami

Me ftesë të Këshillit Kombëtarë  të Shqipëtarëve  në vizitë zyrtare në Mal të Zi, po qëndron Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës Z. Arsim Bajrami. Sot ai, ka pasur  disa takime. Fillimisht  është pritur nga kryetari  i Komunës së Ulqinit Z.Nazif Cungu, kryetari i kuvendit Loro Nrekiqi, dhe  nenkryetarët me të cilit ka biseduar për ceshtje aktuale, sic ... Read More »

Takimi: KOMUNA I PREMTON NDIHMË KF OTRANT-OLYMPIC

Otrant Olympic

Kryetari i Ulqinit Nazif Cungu dhe bashkëpunëtorët e tij  u takuan  me udhëheqës të KF Otrant –Olimpik të qytetit tonë. Kryetari Cungu tha se Ulqini ka nevojë për Klubin Futbollistik Otrant –Olimpik, por dhe  klubi ka nevojë për ne, ka nevojë  për ndihmë financiare dhe ne këtë do ta bëjmë, sepse  është obligim  te ndihmojmë  të rinjve tanë që merren ... Read More »

Protokol: URIME, KUMTESA…

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Komunës së Ulqinit  Nazif Cungu  uron  besimtarët islam  me rastin e festes së Bajramit të madh. Në urimin etij thuhet: “Pas  javëve të mundimshme  të muajit Ramazan  sot Ju festoni Bajramin, andaj qytetar të dashur, Dua tju uroj Gëzuar, sakrificat, agjërimet, lutjet e Juaja  u kthefshin në mirësi , dritë , për çdo besimtarë Urime.”     Po ... Read More »

Komuna: SONTE STËRPIKJA E DYTË E MUSHKONJAVE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Firma e specializuar ,,Veterinum,, bëri  stërpikjen e  pare te mushkonjave  në territorin e komunës së Ulqinit. Duke e marrë parasyshe kohën  me lagështi të madhe rezultatet nuk dhanë  pritshmërinë e dëshiruar. Andaj sot me 1.07.2016 ne ora 21 e 30 minuta , planifikohet  dhe një stërpikje tjeter vecmas vendet qe paraqesin burim te mushkonjave do te jene ne qender te vemendjes. Edhe kete rralle do ... Read More »

Komuna: TAKIM ME BANORËT E LAGJES GJERANA

Cungu - Gjerana

Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu dhe bashkëpunëtorët e tij vazhdojnë takimet me  qytetarët  e bashkësive lokale për tu njohur më përsëafrmi me  problemet me të cilat ballafaqohen ata. Sot në kabinetin e kryetarit  ishin të pranishëm  banorët e lagjes  Gjerana, të cilët  janë të shqetësuar dhe shtruan pyetjen  sesi ka mundësi që  NP ,,Të Mirat detare” të ofrojë  ... Read More »

Komuna: KUMTESA PËR OPINION

Nazif Cungu

  ÇDO GJË GATI PËR  SOUTHERN SOUL FESTIVAL –MONTENEGRO  2016 Edicioni i katërt i SOUTHERN SOUL FESTIVAL -2016 do të mbahet  nga data 30 qershor  deri më 3 korrik. ,Kështu u tha në një takim të zhvilluar ndërmjet  organizatorëve të Festivalit dhe kryetarit Cungu. Ky aktivitet I cili  organizohet  në hapsirat e Dolcinium kite Club në plazhin e madh këtë ... Read More »

Komuna: TAKIM PËR KAFSHËT ENDACAKE, SHITJEN E PALIGJSHME TË PESHKUT…

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Sot u mbajt një takim  pune ndërmjet kryetarit të komunës Z. Nazif Cungu dhe përfaqësuesve të  inspeksioneve veterinare, përfaqësuesve të  policisë komunale dhe menaxherit  të komunës së Ulqinit. Pas  diskutimeve  u  ra dakort që të veprohet  në mënyrë të organizuar përsa i përket mënjanimit të kafshëve  endacake.Lidhur me këtë është siguruar  hapsira e duhur  dhe është aftësuar ekipi  i cili ... Read More »

Scroll To Top