Tuesday , May 22 2018
Lajmi i fundit

Komuna e Ulqinit: TAKIM CUNGU – BKA

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu priti të ënjtën në takim përfaqësuesit e Biznis Klub Ana e Malit me të cilët diskutuan lidhur me kërkesat që ato kanë si dhe mundësinë e bashkpunimit në mes të BKA-së dhe komunës së Ulqinit për realizimin e projekteve konkrete me rëndësi për qytetaret tanë. Kryetari i këtij klubi z.Kabil Kurti prezantoj para ... Read More »

Urimi për vitin e ri shkollor 2013/2014

Të dashur nxënës, të nderuar mësimdhënës, Ndjejë kënaqësi të veçantë që në cilësin e kryetarit të komunës së Ulqinit t’ju uroj fillimin e vitit të ri shkollor 2013/2014. Të gjithë nxënësve të komunës sonë ju uroj një vit shkollor të mbarë dhe të suksesëshem, njëkohësisht mësimdhënësve tanë ju shprehi mirnjohjet më të sinqerta për punen e tyre të palodhëshme. Për ... Read More »

ZMNP e Komunës: FESTIVALI END SEASON FEST

Zyra për Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Projekte e Komunës së Ulqinit organizon festivalin tre ditor END SEASON FEST me datat 20, 21 dhe 22 shtator. Festivali, në ditën e parë, do të ketë pjesën tradicionale – panairin e kuzhinës tradicionale dhe suvenirëve si dhe koncert të muzikës klasike dhe burimore të këtyre trojeve. Dita e dytë është dita e rinisë – ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM PËR PROJEKTE NË VITIN 2014

Kryetari i Komunës së Ulqinit z. Nazif Cungu dhe bashkëpunetorët e tij patën të hënën një takim pune me znj. Natalija Jovoviq projektuese nga SH.P.K për komunikacion dhe inzhenjering lidhur me projektet infastrukturore që duhet të pergatiten për realizim në vitin e ardhëshëm. Takimi u fokusua në projektet nga lemi i komunikacionit dhe vendparkimeve. Krahas tjerash në takim është rënë ... Read More »

Protokol: TAKIMI CUNGU – GVOZDENOVIQ

Nazif Cungu, Branimir Gvozdenovic

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu me bashkpunëtorët e tij priti sot në takim ministrin e turizmit dhe zhvillimit të qendrueshem z.Branimir Gvozdenoviq si dhe drejtorin e NP Ujësjellësi Rajonal z.Goran Jevriq. Në këtë takim u diskutuan një serë temash që kanë të bëjnë me zhvillimin e turizmit në komunën e Ulqinit. Interesimi për Ulqin është gjithnjë në rritje ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM CUNGU – POPOVIQ

DSC_0884

Kryetari i Ulqinit Nazif Cungu është takuar të enjtën me ndihmësministrin për zhvillim të qëndrueshëm dhe turizëm, Nebojsha Popoviq. Objektiv i këtij takimi ka qenë analiza e aktiviteteve në përgatitjen e realizimit të disa projekteve të rëndësishme për fillimin e investimeve në Komunën e Ulqinit, këmbimi i informatave për aktivitetet e deritashme si dhe përgatitjet dhe marrëveshjet për hapat e ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM RRETH PROJEKTIT PËR ENERGJISË DIELLORE

Sot kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka pritur në një takim z. Barry Silverstone, pronar i kompanisë Silverstone Energy dhe ka biseduar lidhur me projektin e ndërtimit të sistemit për prodhimin e energjisë diellore në lokacionin e Malit të Brisë. Silverstone Energy është kompani Amerikane e cila në marrëveshje me operatorin malazias të tregut të elektroenegjetikës në Mal ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM LIDHUR ME PROJEKTIN GOLF RESORT

Sot me ftesë të kryetarit të Komunës së Ulqinit Nazif Cungu kanë qenë në takim përfaqësuesit e Horwarth HTL, agjencisë konsultante e angazhuar nga ana e investitorit Sea Terra Properties për punimin e studimit të fizibilitetit të projektit Golf Resort – Ulqin Montenegro. Golf Resort – Ulqin Montenegro është projekti i parë i këtij tipi, i cili do të duhej ... Read More »

GJEKA PËRGËZON LULËZIM BASHËN

Fatmir Gjeka, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike me seli në Ulqin,z. Fatmir Gjeka i ka dërguar telegramurimi kryetarit të posazgjedhur të Partisë Demokratike të Shqipërisë, z. Lulëzim Basha. “I nderuar kryetar Basha, kam nderin dhe kënaqësinë që, në emër të Partisë Demokratike (PD) me seli në Ulqin dhe në emrin tim personal, t’ju përgëzoj për zgjedhjen Tuaj në krye të Partisë Demokratike të ... Read More »

Ja dhe konfirmimi zyrtar: UDHËHEQËSIT E PD-së LËSHUAN TAKIMIN TE CUNGU

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka organizuar të martën një takim konsultativ me të gjithë subjektet politike që janë të përfaqësuara në Kuvendin e Ulqinit për të diskutuar lidhur me punen e qeverisjes lokale në komunën e Ulqinit. Në këtë takim ishin të pranishem përfaqësues të Partisë Demokratike, Unionit Demokratik të Shqiptarëve, Partisë Demokratike Socialiste, Lëvizjes Perspektiva, Partisë ... Read More »

Scroll To Top