Tuesday , May 22 2018
Lajmi i fundit

Komuna: MJEDISI, EKONOMIA, DEPONIA…

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

TË KONTRIBUOJMË PËR NJË MJEDIS TË PASTËR Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu me  bashkëpunëtorët e tij përshëndesin nismën e iniciuar nga OJQ-të për aksionin e paralajmëruar për datën 10 prill, e që ka të bëjë me pastrimin e “Pyllit të Pishave”. “Ruajtja  e  mjedisit do të jetë një nga  prioritetet  tona”,  tha  Cungu dhe shtoi se ne duhet t’i kushtojmë ... Read More »

Komuna: CUNGU UROI ARQIPESHKVIN E RI TË TIVARIT

Nazif Cungu

  Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu i ka dërguar një mesazh urimi Dom Rrok Gjonlleshaj me rastin e emërimit të tij Arqipeshkv i Arqipeshkvisë  së Tivarit. Në mesazh  ndër të  tjera  thuhet: Me kënaqësi morëm lajmin për emërimin Tuaj në krye të argjipeshkvisë së Tivarit. Emërimi Juaj është fryt i vlerësimit dhe rrolit tuaj në shërbim të fesë. Në emër të qytetarëve të Ulqinit ... Read More »

Komuna: TË GATSHËM TË LUFTOJMË KORRUPSIONIN!

Komuna - CGO

Qendra për edukimin qytetarë në bashkëpunim me OJQ – Banum nga Plevla, Inkubator nga  Kotorri dhe Qendra për gazetari investigative nga Podgorica të cilët me mbështetje të BE janë  duke realizuar projektin “Mendo lokalisht –Vepro lokalisht! – Lufta kundër korrupcionit në nivelin lokal”, në kuadër të vizitave që përfaqësuesit e këtyre shoqatave janë duke bërë në qytetet e Malit të ... Read More »

Dita e Komunës: URON KRIVOKAPIQ DHE PSP, VJEN VUJANOVIQ

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

  Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi Ranko Krivokapiq me rastin e Ditës së Ulqinit i dërgoi urimin qytetareve dhe qytetarëve të Ulqinit, kryetarit të Komunës Nazif Cungu, kryetarit të Kuvendit komunal Loro Nrekiq dhe këshilltarëve në të cilin, përveç të tjerash, theksohet se ky qytet është përfaqësues i vërtet i paletës së shumëllojshme të potencialeve natyrore të cilat ... Read More »

Protokol: TË PREMTEN FILLOJNË AKTIVITETET PËR DITËN E ULQINIT

ditaeulqinit

1 prill 2016, e premte 10:00 Hapja e konferencës shkencore ” Roli dhe efektiviteti i investimevenë procesin e integrimit të shoqërive ballkanike pas Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit”, Instituti për Hulumtime Shkencore dhe Zhvillim, Ulqin Salla e Kuvendit Komunal të Ulqinit 12:00 Vizitë përfundimit të punimeve në shetitoren e Pyllit të Pishave 18:00 Ndjarja e bursave studetëve të dalluar Salla e takimeve ... Read More »

KKSH, UDSH: URIM PËR FESTËN E PASHKËVE

Festa e pashkeve (1)

I nderuari Arqipeshkvi i Tivarit, Monsinjor, Zef Gashi, I nderuar Ipeshkvi i Kotorrit Imzot, Ilija Janjiq, Të nderuar klerikë dhe besimtarë të konfesionit katolik, Në këtë ditë të shenjtë të Pashkës ju uroj secilit prej jush dhe familjeve tuaja dashuri, lumturi, paqe dhe mirësi. Uroj që festa e Pashkëve të jetë një rast i mirë për të gjithë, për të ... Read More »

Kuvendi: NREKIQI URON PASHKËT

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

  Kryetari i Kuvendit të Ulqinit Loro Nrekiqi uron të gjithë besimtarët katolikë “Gëzuar Pashkët”. “Urime këtë ditë të bekuar që frymëzon besim, shpresë dhe përjetësi. Fat, lumturi e shëndet ne çdo vatër”, thuhet ne urimin e tij. Read More »

Komuna: CUNGU URON PASHKËT

Nazif Cungu

Kryetari i Komunës  se Ulqinit  Nazif Cungu nëpërmjet  një mesazhi i përcjell  urimet  më të përzemërta  besimtarëve katolikë me  rastin  e festës së Pashkëve. “Gëzuar Pashkët. Për mot, mbarësi dhe gëzime në familje. Sinqerisht   i Juaji”, Nazif Cungu. Read More »

Protokoll: TAKIM I UDHEHEQËSVE KOMUNAL ME PUNËTORË

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Komunës së Ulqinit Z. Nazif Cungu dhe kryetari i Kuvendit Z. Loro Nrekiqi zhvilluan një takim me punëtorët e administratës lokale.   Fillimisht kryetari Cungu  duke i përshëndetur nëpunësit e Komunës tha se tani  kemi një realitet të ri përsa i përket skenës politike. Duke e cilësuar situatën financiare në Komunë dhe në ndërmarrjet që  financohen nga buxheti ... Read More »

Komuna e Ulqinit: E gatshme për bashkëpunim ndërkufitar

Protokoll

  Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij pritën ne  takim pune z. Zef Hila, kryetar i Bashkisë Vau i Dejës dhe z. Fran Frroku, kryetar  i Lezhës. Në takim u prekën një sërë temash me interes të përbashkët, vecmas hartimi i projekteve që i shërben forcimit ndërkufitar, trashëgimisë natyrore dhe kulturore  si dhe mbrojtjes së  mjedisit dhe që finansohen nga fondet e Bashkimit Evropian. Përndryshe Komuna jonë nëpërmes Zyrës ... Read More »

Scroll To Top