Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Fillon sezoni në “Karisma”: NË FUNKSION OBJEKTI I RI ME 400 SHTRETËR

IMG-fb85ab45f0c85a0220423b42867db53f-V

Të mërkurën do të mbërrijnë mysafirët e parë në objektet e “Karismes” në Plazhin e Madh, që do të shënojë fillimin e sezonit në këtë grupim ndërkombëtarë hotelerik. Për këtë sezon në kompleksin “Holiday Village Montenegro” u plotësua oferta, sepse në funksion do të jetë objekti i ri, atraktiv, me 400 shtretër, në 100 dhoma dupleks. Kontraktuesi i punimeve në ... Read More »

Policia Komunale: PROKURORI REAGOI SIPAS PADISË TONË

IMG-cc036ac38c4a0a686c12f26bba4f4a53-V

Nga Policia Komunale njoftuan Portalin Ul-info se me 25 prill, me gjeometrin e Komunës, vizituan vendin në Pyllin e Pishave ku janë kryer punimet. Thuhet se u vërtetua që punimet janë kryer edhe në 250 metër katror të pronës së Komunës së Ulqinit. “Policia Komunale, menjëherë pas festive, të martën hartoi procesverbalin dhe dokumentacionin e kompletuar e dërgoi në Prokurorinë ... Read More »

Prokuroria Themelore: ARRESTOHET PERSONI I CILI KREU PUNIMET NË PYLLIN E PISHAVE

Prangat, Lisice, Policia, Policija

Prokurori Themelor Shtetëror në Ulqin Faruk Resulbegoviq morri vendimin për arrestimin e Sabahudin Beqiragiqit nga Rozhaja, mëson Portali Ul-info. Këtij personi i ngarkohet vepra penale “uzurpimi i tokës së Komunës dhe ndërtimi pa lajmëruar punimet”. Beqiragiq ditët e kaluara ka kryer punimet në një pjesë të Pyllit të Pishave, duke bërë, sipas mendimit të disa aktivistëve joqeveritar, këshilltarëve dhe të ... Read More »

Suka: PËR DY MUAJ 13 FAMILJE TRANSFEROHEN NË NDËRTESËN NË PINJESH

Ndertesa Pinjesh, Zgrada Suka

Jo më vonë se me 1 korrik 13 familje të cilët jetojnë në shtëpizat montazh në Sukë do të transferohen në ndërtesën në Pinjesh, me obligim që vet ti largojnë këto objekte, mëson Portali Ul-info. Ato mendojnë se afati dy mujor është i shkurt dhe se për shkak të fillimit të sezonit turistik objektet duhet t’i lëshojnë pas verës. Përndryshe, ... Read More »

Ftesë Ulqinakëve: ME NJË MAJ TË GJITHË NË KARISMA

Karisma

  Hotelet e Karismes në Plazhin e Madh, The Long Beach Hotel Montenegro dhe Holiday Village Montenegro, do të hapen të mërkurën, me 1 maj, për të gjithë të interesuarit nga ora 11 deri në 17. Vizitorët do të kenë mundësi që të vizitojnë përmbajtjen e kompleksit, i cili posedon parkun e begatë, pishinën e hapur më të madhe në ... Read More »

“Globus Art”: PANAIRI NË RANË PREJ ME 1 DERI ME 3 MAJ

Panairi Globus Art1

Nga OJQ “Globus Art” u njoftua se në fillim të majit do të organizohet panairi tradicional i artizanëve në Ranë. “Panairi do të mbahet nga e mërkura deri të premten në kuadër të manifestimit “Të gjithë për turizëm”, thuhet në njoftim. Komuna e Ulqinit dhe Organizata Turistike e ndihmuan organizimin e këtij panairi. Read More »

NHT „Riviera e Ulqinit“: ADA E HAPUR, TË DIELËN MBËRRIJNË RRETH NJË MIJË MYSAFIRË

Ada Bojana, Ada e Bunes

Vendbanimi turistik në ishullin Ada, i cili punon në përbërje të Ndërmarrjes Hotelerike – Turistike „Riviera e Ulqinit“ të shtunën hapi dyert e veta. Prej nesër pritet që në këtë vendbanim të pushojnë rreth një mijë mysafirë nga Polonia, të cilët do të qëndrojnë aty deri me 4 maj. Po ashtu, u paralajmërua se gjatë muajit të ardhshëm një sërë ... Read More »

CEDIS: NUK DO TË KETË NDËRPRERJE TË RRYMËS GJATË FESTAVE

cedis

Gjatë festave, për Pashkë ortodokse dhe Ditën e Punës, të dielën dhe të hënën me 28 dhe 29 prill dhe të mërkurën dhe të enjten me 1 dhe 2 maj, në të gjithë pjesët e CEDIS-it janë siguruar kushtet e nevojshme për funksionim stabil të sistemit elektroenergjetik. Në ditët e festave nuk janë paraparë ndërprerjet e planifikuara të energjisë elektrike, ... Read More »

Komuna: NREKIQ THRET MBLEDHJEN URGJENTE TË KOALICIONIT QEVERISËS PËR SHKAK TË “K1”

Opstina Ulcinj, Komuna e Ulqinit

Kryetari i Komunës së Ulqinit dhe kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve Loro Nrekiq thirri të shtunën mbledhjen urgjente të koalicionit qeverisës, mëson Portali Ul-info. Tema kryesore e takimit janë hapat të cilat duhet të ndërmerren lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit që kompanisë “Rekreaturs”, e cila punon në përbërje të kompanisë “Atlas Grup” e cila ... Read More »

Markoviq: NDËRTIMI I EGËR EDHE NË ULLISHTËN E ULQINIT

Dusko Markovic

Kryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dushko Markoviq deklaroi se organet shtetërore vërtetuan se ekziston ndërtimi ilegal në Ullishtën e Ulqinit. “Shkuam atje dhe kemi parë që ka ndërtim ilegal, ndërtim të egër, e konstatuam një gjë të tillë, ia kemi dhënë Inspektoratit Ndërtimor, do ta njoftojmë edhe Komunën”, tha kryeministri malazez. Ai shtoi se edhe pse është kërkuar ... Read More »

Scroll To Top