Saturday , October 21 2017
Lajmi i fundit

CEDIS: TË HËNËN PA RRYMË KRYTHA E ULQINIT DHE BRAJSHA

cedis

Për shkak të punimeve në rrjetin me tension të ulët Krytha e Ulqinit, të hënën me 3 korrik, në periudhën prej orës 8 deri në orën 13, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin konsumatorët rreth shkollës në Krythë, njoftohet nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes. Shtohet që të njëjtën ditë, në periudhë të njëjtë, për shkak të punimeve në ... Read More »

Rryma detare të rrezikshme: VETËM NË PLAZH TË VOGËL SHPËTOHEN NËNTË JETË

Panorama Jadran. Mala plaza

Gjatë ditëve të fundit në bregdetin e Ulqinit janë vërejtur rryma të fuqishme detare. Prandaj larja e pakujdesshme në det mund të paraqesë problem të madh, veçanërisht për ato të cilët nuk notojnë mirë, sepse rrymat i tërheqin shumë shpejt në thellësi. Në të gjitha plazhet janë të theksuar flamujt e kaltër, që do të thotë se rreziku është i ... Read More »

Mbas vendimit të Qeverisë: EDHE PESË MUAJ NDËRTIM INTENSIV

vlada-crne-gore

Qeveria e Malit të Zi në mbledhjen e mbajtur të premten ka përcaktuar Propozimin e ligjit për ndryshimin e Ligjit për regularizimin e objekteve informale, me të cilin parashihet shtyrja e fillimit të zbatimit të tij për datën 31 dhjetor të vitit 2017. Kjo do të thotë se fillimi i zbatimit të këtij akti juridik shtyhet për pesë muaj, sepse ... Read More »

Një nga femrat më të bukura në botë pushoi në Ulqin: DO TË QËNDROJA KËTU PËRGJITHMONË

Eneida

Mis Haiti Rakel Peliser (Raquel Pelissier) ka veruar në Ulqin, e që ishte mysafire e këtij qyteti u lavdërua edhe në rrjetet sociale. “Do të qëndroja këtu përgjithmonë”, shkroi Rakel, e cila, siç mund të shihet nga fotografitë të cilat i vendosi në Instagram, ka pushuar në “Apartmants Eneida” në Lima. Përndryshe, kjo femër me bukuri të jashtëzakonshme në fund ... Read More »

Problemet me ujë: MUNGESA E RRYMËS ELEKTRIKE SOLLI RËNIEN E PRESIONIT

Kroni, Cesma, Uji, Voda

Shumë qytetarë të Ulqinit gjatë ditës së djeshme dhe sot janë ankuar për problemet me furnizim me ujë, veçanërisht në zonat e larta. Në NP “Ujëjesllës dhe kanalizime” thonë se arsye për këtë është mungesa dy orësh e energjisë elektrike. “Ujë në burimet tona ka mjaftueshëm, kështu që shumë shpejt do të vijë deri tek stabilizimi i furnizimit”, tha drejtori ... Read More »

Tenderi për 14 lokacione: AKOMA PRITET PËLQIMI I QEVERISË

Opstina Ulcinj, Komuna e Ulqinit

Komuna e Ulqinit, gjegjësisht Komisioni për zbatimin e procesit të qiradhënies së tokës komunale për vendosjen e objekteve të përkohshme akoma nuk e ka shpallur tenderin për qiradhënien e 14 lokaliteteve sipas Planit për vendosjen e objekteve të përkohshme për periudhën 20170-2019. Akoma pritet të mbërrijë pëlqimi i Qeverisë, edhe pse, jozyrtarisht, ai është dhënë në mbledhjen e mbajtur me ... Read More »

Rolloviq: MBRËMË “U SHKATËRRUAN MUSHKONJAT TERRORISTE” NË ULQIN (VIDEO)

Milan-Rolovic

Këshilltari i Frontit demokratik (FD) në Kuvendin komunal të Ulqinit, dr. Millan Rolloviq, ka reaguar ndaj spërkatjes së mbrëmshme të mushkonjave. “Në ora 22.25, në rrugën kryesore të qytetit, është kryer shkatërrimi i mushkonjave terroriste në kulmin e mbrëmjes turistike”, tha ai me të qeshur. “Ndoshta do të mund të përshtatej koha tjetër ose komunarët kanë menduar se mushkonjat dalin ... Read More »

Të premten mbrëma: LËNDOHET MOTORISTI, JASHTË RREZIKUT PËR JETËN

Beba

Në Ulqin të premten mbrëma ndodhi aksidenti automobilistik në të cilin u lëndua J.B., mëson Portali Ul-info. Hetimi do të tregojë se si erdhi deri tek aksidenti i motorit të cilin e drejtonte ky person me një veturë. J.B. shpejt pas kësaj me makinë të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit u transportua në Urgjencën e Ulqinit, e pastaj me autoambulancë ... Read More »

Komuna: NIS FAZA E PARË PËR SLL “SHTOJI I EPËRM”

Stoji i epërm, Gornji Stoj

Komuna e Ulqinit ka publikuar sot në gazetën ditore “Pobjeda” Vendimin për hartimin e fazes së parë të Studimit lokal të lokacionit (SLL) “Shtoji i epërm”. Faza e parë e këtij plani i cili duhet të kryhet deri në tetor, ka 2,67ha, ndërsa i tërë SLL përfshinë gjithsej 160,3 hektarë. Më herët është njoftuar se shpenzimet për përpilimin e këtij ... Read More »

Shqekiq: PADI PENALE PËR SHKAK TË OBJEKTEVE TË PËRKOHSHME TË “UJËSJELLËSIT”

image-0-02-05-311987134adfa5e3cb9e6eb42efe2c7748bf3456ea082bc59826b1c3fe304f9d-V

Goran Shqekiq ka dorëzuar të premten tek Prokurori themelor shtetërore në Ulqin Feriha Muratoviq padinë penale kundër drejtorit të NP “Ujësjellës dhe kanalizimi” Fehim Avdiu, kryetarët dhe anëtarët e Komisionit për ndarjen e objekteve të përkohshme të cilët i jep me qira kjo ndërmarrje publike nëpërmjet licitimit. Shqekiq në padi ka thënë se është kryer vepra penale “keqpërdorimi i pozitës ... Read More »

Scroll To Top