Saturday , July 20 2019
Lajmi i fundit

Komuna: BIZNISMENËT TË GATSHËM TË MBËSHTESIN KONCERTIN E VITIT TË RI

Viti i Ri

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe z.Zana Sarvan  kanë mbajtur edhe një takim me përfaqësuesit e biznesit, lidhur  me organizimin e Koncertit të madh festiv të Vitit të Ri, që do të mbahet në Ranë më 31 Ddhjetor dhe do të fillojë në ora 18. Komuna e Ulqinit dhe Organizata turistike  janë bartësit kryesor të këtij aktiviteti, por përvoja ka dëshmuar që në raste të tilla nuk mungon dhe ... Read More »

Medreseja: FAZA E PARË PËRFUNDON NË FUND TË JANARIT

Medreseja Ulqin, Medresa Ulcinj

Faza e parë e ndërtimit të Medresesë së vajzave në Fushë të Ulqinit do të përfundojë në fund të janarit, mëson Portali Ul-info. Punimet me vlerë rreth 1,2 milion euro do të financohen nga “Shoqata e miqve të kulturës dhe arsimit” nga Stambolli. Pritet që nxënëset e para në këtë institucion të shkollimit të mesëm fetar-arsimor të regjistrohen në shtator ... Read More »

Spitali në Tivar: LËSHOHEN TË GJITHË UDHËTARËT E LËNDUAR

Spitali, Aksidenti

Udhëtarët nga autobusi nga Shqipëria i cili mbrëmë doli nga rruga tek ura e Mërkotit, e të cilët më vonë u transportuan në spitalin e Tivarit, janë lëshuar në shtëpitë e veta, lajmërohet nga ky institucion shëndetor. Është njoftuar po ashtu se udhëtari i cili kishte lëndime më të rënda dhe është transportuar në Qendrën klinike në Podgoricë, ndjehet mirë. ... Read More »

Komuna: NUK KA GREVË NË UJËSJELLËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Drejtuesit e komunës së Ulqinit janë dakorduar që Ndërmarrjes publike “Ujësjellës dhe kanalizime” ti paguajnë rreth 80 mijë euro, kështu që nuk do të ketë grevë të të punësuarve para Vitit të ri, është deklaruar dje për Portalin Ul-info nga administrata lokale. Organizata sindikale kësaj ndërrmarje një ditë më herët ka paralajmëruar protestat për shkak të vonesës në dhënien e ... Read More »

Aksidenti: TË LËNDUARIT PO SHËROHEN

ul-info (aksidenti2)

Shtetasja e Shqipërisë Orena Sadikaj (29) nga Tropoja është personi i cili mbrëmë humbi jetën në aksidentin i cili rreth orës 18 ndodhi në rrugën Tivar-Sukubinë. Edhe 26 udhëtarë tjerë janë lënduar në këtë aksident, ndërsa atyre i është dhënë ndihma e shpejtë mjekësore në Spitalin e Tivarit. Arsyeja e aksidentit është pamundësia e kalimit të dy automjeteve për shkak ... Read More »

“Vijesti”: AKSIDENTOHET AUTOBUSI, VDES NJË FEMËR

Autobusi

Aksident i rëndë i komunikacionit ka ndodhur sot rreth orës 18 në rrugën në mes Tivarit dhe Ulqinit, kur autobusi me targa të Shqipërisë AA 581JX ka dal jashtë nga magjistralja në vendin Fusha e Mërkotit (Mrkojevicko polje), shkruan Portali Vijesti. Në aksident vdiq një person, shtatë u lënduan rëndë, ndërsa 18 lehtë, dhe të gjithë janë shtetas të Shqipërisë, ... Read More »

Atmosferë solemne në NHP “Riviera e Ulqinit”: PËRFUNDIM I SUKSESSHËM I VITIT

Rivijera 1

Në Ndërmarrjen hotelerike-turistike “Riviera e Ulqinit” sot është mbajtur kokteji festiv për punëtorët dhe miqtë e kompanisë me rastin e përfundimit të vitit të suksesshëm të punës. “Mund të jemi të kënaqur me rezultatet, sepse kemi realizuar rreth tre milion euro të ardhura. Sikur të ishte moti më i mirë, do të kishim edhe një milion më shumë”, tha drejtori ... Read More »

Komuna: Gjeka vizitoi Qendrën për femijë me aftësi të kufizuara

Sirena

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka përmes emocioneve dhe  kënaqësisë shpërndau dhurata në Qendrën për fëmijë me aftësi të kufizuara ,,Sirena”. Ishte ky urimi i parë në prag të festivetë fundvitit.   Ai falenderoi personelin e Qendrës dhe shtoi se këta femijë në këtë institucion krahas dashurisë prindore dhe  të  afërmve, këtu kanë gjetur dashurinë njerëzore. Ai theksoi se Komuna e Ulqinit dhe ai gjithnjë do të angazhohen me përkushtim ... Read More »

Ujësjellësi: VITIN E RI E PRESIN NË NDËRMARRJE?

Greva, Strajk, Ujesjelles dhe kanalizimi, Vodovod i kanalizacije

Organizata sindikale e Ndërmarrjes publike “Ujësjellës dhe kanalizime” ka deklaruar që në prag të festës së Vitit të ri do të fillojë grevën e përgjithshme për shkak të gjendjes së dobët materiale. “Nuk është respektuar marrëveshja të cilën e kishim me drejtuesit e komunës. Borxhi ndaj nesh është 7 paga dhe shpenzimet e udhëtimit për tre vite, ndërsa kontributet nuk ... Read More »

Drynët dhe paditë: TOLLOVI NË SINDIKATËN E ULQINIT

Shefki Keko Lamoviq, Sefkija Keko Lamovic

Kryetari i Sindikatës komunale të Ulqinit Shefki-Keko Lamoviq ka deklaruar që ka dorëzuar padi penale kundër personave të cilët sot kanë hyrë në zyrat e kësaj organizate në ndërtesën e komunës. “Padia është proceduar tek prokurori shtetëror, ndërsa për çdo gjë kam njoftuar edhe kryetarin e komunës Fatmir Gjeka, sepse ne jemi vetëm përdorues të këtyre hapësirave pronar i të ... Read More »

Scroll To Top