Monday , December 18 2017
Lajmi i fundit

Ali Gjeçbritaj: NË KRAJË U KREMTUA DITA E FLAMURIT

Flamuri

  Të dielën më 26 nëntor Shoqata “Kraja” me rastin e festimit të 28 Nëntorit organizoi për qytatarët e Krajës dhe të tjerët një manifestim kulturor. Manifestimi u mbajt në Ostros në Sallën e Shtëpisë së Kulturës. Manifestuaesit i argëtuan këngëtarët vendas Myzafer Koliqi, Blerim Marshiqi, Afrim Çobi dhe DJ Labeat Draga. Agron Dizdari, aktor i teatrit “Migjeni” , Shkodër ... Read More »

Për refuzim të vaksinës: PADI KUNDËRVAJTËSE KUNDËR TRE PRINDËRVE

MMR Vaksina

Inspeksioni shëndetësor i Malit të Zi ka njoftuar se ka dorëzuar 218 kërkesa për inicimin e padive kundërvajtëse kundër prindërve të cilët refuzuan të vaksinojnë fëmijët e vet. Siç njoftohet, tre padi kundërvajtëse janë dorëzuar kundër prindërve në Ulqin. Përndryshe, bëhet fjalë për refuzimin e vaksinimit me MMR vaksinën e cila, siç thuhet, merret kundër rubeolës, fruthit dhe shytave. Read More »

Mulliq: EDHE ULQINI FITOI PLANIN PËR MBROJTJEN NGA PËRMBYTJET

Mirsad Muliq

Drejtori gjeneral i Drejtorisë për situata emergjente Mirsad Mulliq ka deklaruar se në kuadër të përgatitjeve për sezonin dimror ky organ qeveritar ka kërkuar nga shërbimet komunale për mbrotje dhe shpëtim që të rrisin nivelin e gatishmërisë operative, të kryejnë kontrollin e nevojshëm dhe punimet në mjetet materiale – teknike. Ka paralajmëruar që së shpejti do të fillojë edukimi i ... Read More »

Mbas tubimit protestues: PUNËTORËT E QENDRËS PËR KULTURË MORËN PAGËN

Ljiljana-Janinovic-Ulcinj

Nga Organizata sindikale e Qendrës për kulturë u njoftua se të hënën kanë mbajtur grevën paralajmëruese para ndërtesës së Komunës së Ulqinit. “Pas kësaj u njoftuam se themeluesi ynë na pagoi një pagë. Kjo është shenjë se vetëm presioni mund të ndikojë në përmirësimin e situatës financiare në ndërmarrjen tonë e cila është shumë e keqe. E ne dëshirojmë që ... Read More »

CEDIS: TË MARTEN PA RRYMË PJESË TË MËDHA TË ULQINIT

CEDIS logo

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes njoftuan Portalin Ul-info që të marten, me 28 nëntor, për shkak të punimeve të planifikuara, pa rrymë elektrike do të jetë: – Në periudhën prej orës 08:15 deri në 08:45 – një pjesë e Pinjeshit tek përmendorja në drejtim të ish Kinemasë. – Në periudhën prej oërs 08 deri në 12: Brajsha, Curanajt, Rashtisha dhe ... Read More »

Sindikata e Qendrës për kulturë: TË HËNËN GREVË PARALAJMËRUESE

Strajk, Greva

Nga Organizata sindikale e Qendrës për kulturë njoftuan se të hënën do të mbahet greva paralajmëruese para ndërtesës së Komunës së Ulqinit. Arsye është gjendja e keqe në të cilën ndodhen punëtorët e kësaj ndërmarrje publike, veçanësisht frika që në te mund të hapet procesi i falimentit. Nga Sindikata kanë thënë se presin përkrahjen e ndërmarrjeve tjera publike në Ulqin ... Read More »

CEDIS: TË HËNËN PA RRYMË PJESË TË MËDHA TË ULQINIT

cedis

  Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) njoftuan se të hënën, me 27 nëntor, për shkak të punimeve të planifikuara, pa rrymë do të jenë: – në periudhën prej orës 9:15 deri në 9:45: një pjesë e Plazhit të vogël, Hollegroja dhe Kampet e Jadranit. – në periudhën prej orës 10 deri në 10:30: një pjesë e Pinjeshit tek ndërtesa ... Read More »

CEDIS: TË PREMTEN PA RRYMË PJESË TË MËDHA TË ULQINIT

cedis

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) për Portalin Ul-info thanë se të premten, me 24 nëntor, për shkak të punimeve të planifikuara, pa rrymë do të jetë: në periudhën prej orës 08:15 – 08:45 – një pjesë e rrugës Vido Matanoviq, deri në Lima tek kisha dhe rruga 7. në periudhën prej orës 9 deri në 9:30 – një pjesë ... Read More »

OT: PRITJA E VITIT TË RI ME “FISNIKËT” DHE “TRIO GUSHT”

Viti i ri, Nova godina

Me rastin e përgatitjeve për organizimin e Vitit të ri 2018, mbrëmë në Ranë u mbajt një takim me afaristët e Ulqinit, Komunën, Organizatën Turistike të Ulqinit dhe Qendrën për Kulturë. Në takim është vendosur që këtë vit të bëhet organizimi i këtij manifestimi në shetitoren e Plazhit të vogël, ku do të marrin pjesë grupa Fisniket dhe Trio Gusht. Stolisja ... Read More »

Scroll To Top