Thursday , November 23 2017
Lajmi i fundit

CEDIS: NJË PJESË E MADHE E ULQINIT EDHE TË MËRKURËN PA RRYMË

CEDIS logo

  Për shkak të punime në nënstacionin 35/10 kv Katërkollë, të mërkurën me 21 qershor, në periudhën prej 10 deri në ora 16, pa furnizim me energji elektrike do të jetë Brajsha, Rashtisha poshtë dhe naltë, Kalimani, Lamiga, Zenelajt, Kosiqi lartë dhe poshtë, Milla, Bojku, Kllezna lartë dhe poshtë, Krytha, Ura e Mrrkotit, Leskoci, Fusha e Mrrkotit, Dabezajt, Mali Kaliman ... Read More »

Arrestohet i riu nga Ulqini: MBANTE PISTOLETË PA LEJE

Policia, Policija

Punonjësit e policisë së Ulqinit dhe Tivarit kanë arrestuar një person tek i cili me kontrollë të makinës kanë gjetur pistoletën e fshehur. “Punonjësit e policisë, duke kryer kontrollin e komunikacionit dhe njerëzve, në makinën “VW Golf V”, me targa Ulqin, të cilin e drejtoi P.D. (19) nga Ulqini, me kontroll kanë gjetur pistoletën “Tokarev” cal. 7,62 në pronësi ilegale. ... Read More »

Adnani dhe Mersiha në shërim: EDHE DY TERAPI ME QELIZA AMË

Adnan Mersiha Resulbegu

Në fund të këtij muaji, vëllai dhe motra, Adnan dhe Mersiha Resulbegu, të cilët po shërohen nga paraliza cerebrale në Stamboll, do të kenë trajtimin e tretë me qeliza amë, njoftoi për Portalin Ul-info babai i tyre Afrimi. Ai tha se fëmijët i kanë pranuar mirë terapitë, i bëjnë rregullisht ushtrimet dhe se tek ato po vërehet përmirësimi i lehtë. ... Read More »

Inspeksioni komunal: URDHËROHET HEQJA E DY OBJEKTEVE NË RANË

Provocateur

  Policia komunale e Komunës së Ulqinit në bazë të procesverbalit ka urdhëruar qiramarrësve të deritashëm heqjen e objekteve të përkohshme “Big Ben” dhe banakut të hapr “Provocateur” në Ranë. Siç thuhet, afati për zbatimin e këtij vendimi është shtatë ditë nga pranimi i tij, ndërsa ankesa nuk e shtynë zbatimin. Dorëzuesit e padisë, Momçillo Rudoviq, Goran Shqekiq dhe Mario ... Read More »

Rotari klub: RESULBEGOVIQ NË VEND TË DELIQIT

Rotari

Me ceremoninë e dorëzimit të detyrës së kryetarit në të gjithë Rotari dhe Rotarakt klubet në Mal të Zi, në solemnitetin në hotelin „Hilton“ në Podgoricë u shënua fillimi i vitit të ri rotarian. Kështu vitin e ardhshëm Rotari klubin Ulqin, në vend të Petar Deliqit, do ta kryesojë Gani Resulbegoviq. Pronari i kompanisë Real Estate, përndryshe, është një nga ... Read More »

Bashkëbiseduesit e “Vijestit” nga Drejtoria e policisë: POLITIKANËT NUK DO TË MËSOJNË MË POLICINË

Vijesti

Disa bashkëbisedues nga Drejtoria e policisë jozyrtarisht për “Vijesti” se nuk është hera e parë që politikanët lokal në Ulqin “mësojnë policinë çka dhe si të punojnë”. Ato thanë se pikërisht politikanët kanë organizuar qytetarët sepse, gjoja, “pas një kohe të gjatë ato nuk mund të udhëheqin policinë dhe të ndikojnë që kushërinjtë dhe miqtë e tyre të cilët kanë ... Read More »

Gjykata e lartë për kundërvajtje: ANULOHET VENDIMI KUNDËR ALLOVIQIT, DO TË PADISË POLICINË DHE SHTETIN

Shisha Bar

Gjykata e lartë për kundërvajtje në Podgoricë ka hedhur poshtë vendimin në bazë të të cilit hotelieri Skender Alloviq është dënuar me 1.500 euro, mëson Portali Ul-info. Ky dënim është caktuar para një viti në Gjykatën për kundërvajtje në Ulqin në bazë të padisë së Policisë së Ulqinit, për arsye se në lokalin e Alloviqit “Shisha bar”, erdhi deri tek, ... Read More »

Për shkak të zvogëlimit të koeficientit: PUNËTORËT E KOMUNËS KËRKOJNË 2.000.000 EURO

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Numri më i madh i të punësuarve dhe një numër i ish punëtorëve do ti dërgojnë javën e ardhshme kryetarit të Komunës Nazif Cungu dhe sekretarit për buxhet dhe financa Sead Osmanoviqit kërkesën për zgjidhje të qetë të kontestit, mëson Portali Ul-info. Punëtorët pohojnë se me vendim të cilin e solli Cungu në tetor të vitit 2011 deri më sot ... Read More »

CEDIS: PJESË TË ULQINIT TË HËNËN PA RRYMË

CEDIS logo

Për shkak të punimeve në rrjetin e tensionit të ultë, të hënën, me 19 qershor, pa furnizim me energji elektrike do të jenë konsumatorët tek hoteli “Markus” nga ora 8 deri në 13 dhe Brajsha kah xhamia dhe Sellajt nga ora 8 deri në 14:30, njoftohet për Portalin Ul-info nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes. Read More »

Scroll To Top