Wednesday , October 17 2018
Lajmi i fundit

Kanali i ri i Tv Vijesti: PËR MOMENTIN VETËM NË EXTRA TV

Televizioni Vijesti i Podgoricës ka nisur transmetimin e programit të dytë – kanalit kabllor të specializuar, me të cilin ofertën ekzistuese do ta pasuroj me më shumë përmbajtje programore. Nga televizioni i Podgoricës kanë paralajmëruar që, mbas fazës së shkurtë testuese, nga gushti do të filloj me transmetimin e rregullt të filmave, serive dhe garave sportive. “Në fillim kanali kabllor ... Read More »

Gjuhet me gurë në Shqipëri autobusi me qytetarë të Kosovës: JANË NISUR PËR NË ULQIN

Qytetarët që ia kanë mësyrë bregdetin e Ulqinit të premten kanë përjetuar një udhëtim të pakëndshëm. Të paktën dy autobusë që udhëtonin nga Peja për në Ulqin nëpërmjet Shqipërisë janë sulmuar nga persona të panjohur. Ata i kanë shfrytëzuar orët e vona të natës për t’i sulmuar autobusët me udhëtarë nga Kosova, shkruan Tribuna. Të premten që shkoi është sulmuar ... Read More »

Festivali After beach parties: EDHE NË PLAZHET E ULQINIT

Festivali tradicional “After beach parties” ka filluar të hënën dhe në dy plazhet e Ulqinit “D’Olcinium” dhe “Sand Box” dhe, siç lajmëruan organizatorët, do të zgjasë gjerë në finale, me 14 korrik. Programi i festivalit do të mbahet në orët e pasdites me organizimin e partive, në këto dhe 13 plazhe tjera në Mal të Zi. Organizatorët mendojnë që në ... Read More »

Ambasadorja e SHBA-së organizoi iftarin: PËR TË 9 HERË

“Ne jemi këtu të shprehim respektin tonë ndaj traditës islame. Me tubimet tona ne theksojmë pasurinë dhe rëndësinë e diversitetit”, tha të martën mbrëmje në Tuz ambasadorja e SHBA-së në Mal të Zi Sju Kej Braun. Ajo në restorantin “Troja “ organizoi iftarin në të cilin morrën pjesë përfaqësuesit e Qeverisë, Parlamentit, partive politike, Drejtësisë, medieve dhe organizatave joqeveritare,si dhe ... Read More »

Kuvendi i Mali të Zi: LIBRA FALAS PËR NXËNËSIT E SHKOLLËS FILLORE

Këshilli për arsim, shkencë, kulturë dhe sport ka përkrahur të martën amendamentin e Malit të Zi Pozitiv për Propozimin e ligjit për arsim që t’u sigurohen libra falas për nxënësit e shkollës fillore nga buxheti i shtetit. Amendamenti i partisë Pozitive është miratuar në Këshillë me votat e deputetëve të opozitës – gjashtë anëtarë votuan pro, kundër ishin katër deputetët ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM ME PRONARËT E PLAZHEVE DHE ORGANET E INSPEKCIONIT

Pas takimit të parë në të cilin pronarët e plazheve kërkuan ndihmë nga Kryetari i Komunës së Ulqinit për zgjidhjen e problemeve të tyre me organet e inspekcionit, sot në kabinetin e kryetarit Cungu u mbajt një takim me përfaqësuesit e këtyre organe. Krahas përfaqësuesit të Drejtorisë për punë të inspekcionit dhe Drejtorisë së tatimeve në takim mori pjesë edhe ... Read More »

Intervenoi Shërbimi i mbrojtjes: U NXOR SHOFERI NË LIMAN 2

Të hënën, në orët e pasdites, Shërbimi i mbrojtjes dhe shpëtimit Ulqin ka marrë thirrjen që automjeti i tipit Opel frontera ka dal jashtë rrugës së ngushtë që çon nga qyteti kah Limani, në plazhin Liman 2, mëson portali UL-info. Menjëherë pas thirrjes, shpëtimtarët u nisën drejt vendngjarjes dhe me intervenim të shpejtë në mënyrë të suksesshme nxorën shoferin nga ... Read More »

Edhe kjo ndodhi: KLIKOVCIT I VODHËN KARROCË INVALIDI

Plazhi i vogel, Mala plaza

Pero Klikovcit (70) para shtëpisë familjare në Ranë njerëzit e panjohur i vodhën karrocën për invalid. Atij, siç shkruan “Vijesti”, për shkak të gangrenës para tetë viteve janë amputuar të dy këmbët deri në ije. “Nuk e di kush dhe pse i vodhi, por kush do që e bëri këtë gjë, e lus të ma kthej karrocën”, tha Klikovac. A ... Read More »

Tjetër viktimë në Plazhin e madh: U MBYT I RIU NGA PRIZRENI

Plazhi i madh, Velika plaza

Adrian Hameli, nëntëmbëdhjetë vjeçar nga Prizreni u mbyt të dielën në orët e pasdites në “Noki beach” në Plazhin e madh, shkruan “Vijesti”. Besohet që i riu gjeti vdekjen në detin e hapur për shkak të rrymave të fuqishme detare. Ekipi dezhur i Urgjencës së Ulqinit e cila në vendngjarje ka mbërritur menjëherë mbas thirrjes ka mundur vetëm të konstatoj ... Read More »

Fati i K-1: PRITET VENDIMI I GJYKATËS EKONOMIKE NË PODGORICË

Plazhi i madh, Velika plaza, Panorama

Gjykata ekonomike në Podgoricë së shpejti do të marrë vendim për padinë të cilën e dorëzoj Agjencia kosovare për privatizim kundër kompanisë “Rekreaturs”, mëson portali UL-info. Qeverisja në Prishtinë konsideron që Mali i Zi duhet të ju dorëzoj tokën të cilën organizatat sindikale nga Kosova e kanë blerë në Plazhin e madh dhe para tërmetit të 1979 kanë ndërtuar vendbanimin ... Read More »

Scroll To Top