Friday , January 24 2020
Lajmi i fundit

Shkodër: POLICIA ME BICIKLETA NË PLAZHIN E VELIPOJËS

Velipoja

Ata që kanë patur rastin të shijojnë këto ditë plazhin e Velipojës ne rrethin e Shkodrës, janë ndeshur me një risi në drejtim të shërbimit për ruajtjen e rendit dhe qetësisë në këtë territory, shkruan Koha jonë. Tashmë territori i plazhit do te patrullohet nga policët me uniformat e lehta vevore dhe të pajisur me biçikleta. Shefi i Stacionit të ... Read More »

Komuna e Ulqinit: MBRËMJE ME DONATOR TË „MIS SHQIPËRIA“

Miss Shqiperia 2014..

Në restorantin „Hollegro“ në Plazhin e vogël, komuna e Ulqinit të dielën do të organizojë „Mbrëmje me donator“. Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka do tiu dorëzoi falënderimet sipërmarrësve të Ulqinit të cilët me donacionet e veta ndihmuan mbajtjen e spektaklit „Mis Shqipëria“ në këtë qytet. Për këtë manifestim janë mbledhur rreth 20 mijë euro, në para dhe pjesërisht ... Read More »

Në Podgoricë: EDHE ULQINAKËT NË FESTIMIN E 238 VJETORIT TË PAVARËSISË SË AMERIKËS

SAD, SHBA, Amerika

Në rezidencën e ambasadorit amerikan në Podgoricë Sju K. Braun mbrëmë është festuar 238 vjetori i pavarësisë amerikane. Në këtë ngjarje ishin të pranishëm rreth dhjetë përfaqësues të jetës publike nga Ulqini. Aty ishin kryetari i komunës Fatmir Gjeka, deputetët në Parlamentin shtetëror Genci Nimanbegu dhe Dritan Abazoviq, shefi i tanishëm dhe ish shefi i policisë Sead Gjozoviq dhe Rudolf ... Read More »

Komisioni: DISA FUNKSIONARË PASAKTËSISHT LAJMËROJNË PRONËN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Komisioni për parandalimin e konfliktit të interesit ka njoftuar që 12 funksionarë lokal në komunë të Ulqinit nuk e kanë lajmëruar në tërësi pronën e vet. Për këtë arsye, siç shtohet në deklaratën e këtij institucion, kundër tyre janë iniciuar procedurat për kundërvajtje, ndërsa organi i pushtetit i cili i ka emëruar është njoftuar për këtë në mënyrë që të ... Read More »

Foshnorja “Solidarnost”: PROJEKTI PËR ROMËT DHE EGJIPTIANËT E VEGJËL

Solidarnost

Në institucionin publik parashkollor “Solidarnost” në Ulqin këto ditë është mbajtur programi “Foshnjorja përgatitore për fëmijët rom dhe egjiptian”. Qëllimi i projektit është që ti ndihmohet këtyre fëmijëve që sa më mirë të fillojnë vitin shkollor. Ato u njoftuan me këtë foshnjore më të madhe në Ulqin, me personelin, me rregullat e sjelljes dhe ngjashëm. Për fëmijët janë siguruar paketat ... Read More »

Në bulevardin “Teuta”: VIDHEN SHUFRAT METALIKE

Bulevardi Teuta, Bulevar Teuta

Grabitësit akoma të panjohur kanë vjedhur me dhjetëra shufra metalike në Bulevardin Teuta në të cilët derdhet uji, shkruan “Dan”. Siç thuhet, mbasi që bëhet fjalë për rrugën më frekuente e cila çon prej qytetit kah Plazhi i madh dhe anasjelltas, është çështje ditësh kur mund të ndodh ndonjë tragjedi. Në qeverisjen lokale thonë që janë të njoftuar me këtë ... Read More »

Në Lezhë: MONITORIM NË RRUGË SHQIPËRI-KOSOVË

Rruga e Kombit

Policia Rrugore e Lezhës është përqëndruar në akset që lidhin zonat turistike. Janë rreth 15 patrulla që monitorojnë të gjitha segmentet me fluks të lartë qarkullimi, në bazë të një plani masash.  Në mbështetje të Policisë Rrugore të këtij qarku, nga dita e djeshme, siç raporton gazeta Shekulli, kanë ardhur edhe homologët e tyre kosovarë, të cilët do të përqendrohen ... Read More »

Të shtunën: OLDTAJMER FEST ULQIN 2014

Old timer fest 2013

Gjatë kësaj fundjave Ulqinakët do të mund të ndjejnë shpirtin e kohëve të vjetra në Oldtajmer fest Ulqin 2014. Ky manifestim tashmë tradicional mbahet të shtunën më 6 korrik, gjegjësisht për të shtatën herë, në organizim të Oldtajmer klubit “Olcinium”, e me përkrahje të Organizatës turistike të Ulqinit. Në këtë tubim, siç është paralajmëruar, do të ketë pjesëmarrës nga shtete ... Read More »

Tahiri: RRUGA ULQIN-SUKUBINË – MAGJISTRALJA “MEHMET BARDHI”

Tahir-TAHIRI

“Pas vendimit të qeverisë së Kosovës që autostrada Prishtine-Shkup të emërtohet me emrin e politikanit Arbër Xhaferi, duke pasuar atë të autostradës Ibrahim Rugova, si dhe emërtimit padyshim në të ardhmen të autostrades Durres-Kukës me emrin e liderit te PD, burrështetasit Sali Berisha, mirë do të ishte që edhe politikanët shqiptarë në Malin e Zi të marrin iniciativa që ndonjëra ... Read More »

Në Shqipëri: RRUGA E KOMBIT ME PAGESË

Dhënia me koncesion e rrugës “Durrës-Kukës” do t’i kushtojë çdo qytetari që do të udhëtojë përmes saj me plot 10 euro. Me një vendim të posaçëm, qeveria ka vendosur një tarifë prej 10 euro apo 14 mijë lekësh të vjetra. Qytetarët që dëshirojnë të kalojnë në këtë rrugë, nuk do ta kenë më si një rrugë të përditshme pune, por ... Read More »

Scroll To Top