Friday , January 24 2020
Lajmi i fundit

Miss Shqipëria: 31 FINALISTE NË ULQIN

Miss Shqipeia

Prej 16 vitesh bukuria femërore gërshetohet me atë të trashëgimisë tone, ndaj edhe në këtë edicion “Miss Shqipëria” nuk ndryshon formule, raporton Vizionplus.tv. Gara më e rëndësishme e bukurisë në vend, një organizim i “Deliart Assosiation” në bashkëpunim me Vizion Plus do të zhvillohet këtë vere në Kalanë e Ulqinit. Petri Bozo, producent i spektaklit tregon arsyen pse u zgjodh ... Read More »

Kovačeviq: SHANSET MË TË MËDHA PËR NAFTË NË ULQIN

Nafta Ulqin

Inxhinieri i diplomuar i gjeofizikës dhe drejtori shumëvjeçar për hulumtimin e naftës dhe gazit në “Jugopetrolin” e Kotorit Veselin Kovaçeviq ka deklaruar që Ulqini është potencialisht vendburimi më i madh i naftës në Mal të Zi. Ai për “Dan” tha që në këtë zonë hulumtimet e deritashme janë pozitive dhe inkurajuese, por që të dhënën 100 për qind të saktë ... Read More »

Këtë javë: PREZANTIME TË SUKSESSHME NË PRISHTINË DHE MOSTAR

Zana Sarva

Tre ditët e kaluara delegacioni i komunës së Ulqinit dhe i Organizatës turistike kanë marrë pjesë në mënyrë të suksesshme në dy manifestime të mëdha rajonale. Oferta e Ulqinit për sezonin e ardhshëm turistik ka ngjallur interesim të madh në Panairin e turizmit, udhëtimit dhe hotelerisë në Prishtinë. Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ishte i pranishëm ditën e ... Read More »

Fakulteti: NGA MESI I QERSHORIT FILLOJNË REGJISTRIMET

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Nga Fakulteti për studime afariste mesdhetare, i cili nga vjeshta e ardhshme do të fillojë me punë edhe në Ulqin, kanë njoftuar që regjistrimi i studentëve do të fillojë nga mesi i qershorit, njëjtë si në të gjithë fakultetet tjera në vend. Studentët e ardhshëm do të kenë mundësi ti marrin të gjitha informatat në stendën e FSAM në ndërtesën ... Read More »

Të enjten: SINDIKATA PARALAJMËROI GREVË NË UJËSJELLËS

Greva, Strajk, Ujesjelles dhe kanalizimi, Vodovod i kanalizacije

Organizata sindikale në Ndërmarrjen publike “Ujësjellës dhe kanalizime” ka paralajmëruar që të enjten, më 5 qershor, do të organizojë grevë të përgjithshme. Thuhet që punëtorët kanë vendosur ta bëjnë këtë hap për shkak të gjendjes së keqe materiale dhe financiare dhe për shkak të mosplotësimit të detyrimeve ligjore nga ana e udhëheqësisë së ndërmarrjes. “Na kanë borxh nëntë paga, ndërsa ... Read More »

“Horizonti i ri”: PROJEKTI I RADHËS PËR TË RINJTË

Horizonti NGO

OJQ “Horizonti i ri” ka filluar realizimin e projektit të radhës me emrin “Politika për të rinj në Ulqin”. Qëllimi i projektit është, siç thekson drejtuesi i kësaj organizate të shoqërisë civile Nazif Veliq, përmirësimi i gjendjes se të rinjve në Ulqin, përmes lobimit për aprovimin e Planit të veprimit për të rinj dhe përfshirja me e madhe e të rinjve ... Read More »

Policia: DUKAGJINI VRAU CEKEN PASTAJ VETEN

policija1

Drejtoria e policisë ka deklaruar që në bazë të aktiviteteve të ndërmarra të prokurorisë dhe policisë dyshohet se Mark Dukagjini (48) me përdorimin e armës së zjarrit ka vrarë Alldiana Cekën (27) dhe pastaj ka kryer vetëvrasje. Pistoleta, sendet dhe gjurmët janë marrë nga vendngjarja dhe janë dërguar në Laboratorin kriminalistik për ekzaminim të mëtejshëm. Thuhet po ashtu që në ... Read More »

Në Tivar: U HAP XHAMIA „SELIMIA” DHE QENDRA ISLAMIKE KULTURORE

Tivar

Para disa mijëra besimtarë dhe mysafirë nga vendi dhe jashtë, ndër të cilët ishte dhe nënkryetari i Qeverisë së Republikës së Turqisë Emrullah Ishller, në Tivar është hapur sot xhamia “Selimia” dhe Qendra islamike kulturore. “Kjo është ngjarja më e rëndësishme në historinë e re të myslimanëve të Malit të Zi”, është thënë në këtë tubim. Këtë objekt monumental e ... Read More »

Mbas tragjedisë: DYSHOHET PËR VRASJE, PASTAJ VETËVRASJE

Solaris vrasja

Policia deri mbrëmë vonë ka kryer hetimet në megamarketin „Solaris“ në të cilën pak pas orës 19.30 janë gjetur trupat e pa jetë të Mark Dukagjinit dhe Alldiana Cekës. Jozyrtarisht për medie është deklaruar që Ceka kishte dy plagë në pjesën e kokës, derisa Dukagjini një në pjesën e gojës. Në zyrën e mbyllur inspektorët kanë gjetur pistoletën, prandaj mendojnë ... Read More »

Komuna e Ulqinit: NGA 2000 EURO NDIHMË PËR KOMUNAT NË SERBI DHE BdheH

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Komuna e Ulqinit do t’I dërgojnë regjioneve të goditura nga përmbytjet dhe popullsisë së rrezikuar në Serbi dhe Bosnje dhe Hercegovinë nga dy mijë euro ndihmë. Po ashtu, Komuna është e gatshme që gjatë sezonit turistik të mirëpresë fëmijët nga qytetet e rrezikuara. Në letrat të cilat kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka i ka dërguar Ambasadorëve të Republikës ... Read More »

Scroll To Top