Sunday , July 5 2020
Lajmi i fundit

Gjykata ekonomike: SHTYHEN GJYQI PËR „K1“

Atlas grupa, Atlas grupi

Para Gjykatës ekonomike në Podgoricë sot është mbajtur gjyqi „për rastin K1“. Siç tha për Portalin Ul-info përfaqësuesi ligjor i komunës së Ulqinit, avokati i njohur nga Podgorica Stanko Mariq, gjyqi është shtyrë me kërkesë të paditësit, firmës „Rekreaturs“, gjegjësisht Atlas grupit. Ai shtoi që gjykimi është shtyrë për shtator, gjegjësisht që ai do të mbahet mbas pushimeve verore. Atlas ... Read More »

Para Gjykatës themelore: SHKRELA NË GREVË URIE

Andjelina Skrelja - Angjelina Shkrela

Angjelina Shkrela nga Ulqini ka hyrë në grevë urie të mërkurën para ndërtesës së Gjykatës themelore. Ka vendosur të bëj këtë hap, siç thotë, për arsye të opstrukcionit disa mujor të organeve gjyqësore që të veprojnë sipas padisë kundër dy punonjësve të policisë të cilët i akuzon për shkelje të të drejtave themelore të njeriut. Shkrela pohon që në fund ... Read More »

Në Plazhin e madh: MBYTET TURISTI NGA BdheH

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, Deti

Shtetasi i Bosnjës dhe Hercegovinës D.S. (44) është mbytur dje në plazhin “Koko beach” në Plazhin e madh, shkruan “Dan”. Thuhet që fatkeqësia ndodhi në orët e vona të pasdites mbasi që viktima është larguar shumë nga bregu duke u gjetur në vorbullën e rrymave detare. Në vendngjarje shpejt erdhi skuadra e Urgjencës, por mundi vetëm të konstatojë vdekjen. Ky ... Read More »

Atlas grupi: NE VETËM E TRASHËGUAM “RASTIN K1”

Atlas grupa, Atlas grupi

Nga „Atlas grupi“ deklaruan për televizionin „Vijesti“ se ato „rastin K1“ vetëm e trashëguan nga Rekreaturs a.d. Budva, kur e blenë atë ndërmarrje në bursë. Por, gjatë vizitës së kryetarit të Këshillit drejtues të këtij grupi Mihaillo Banjeviq në fillim të shkurtit të vitit të kaluar është thënë që kjo lëndë gjyqësore e cila zhvillohet tash 30 vite është rritur ... Read More »

Shkodër: FESTOJNË FITORET E GJERMANISË

Shkoder

Kur Gjermania kualifikohej për në gjysmëfinale duke mundur Francën, një fotografi e festimeve në Shkodër bëri  xhiron e rrjeteve sociale. Kjo ka tërhequr edhe vëmendjen e vetë gjermanëve, aq sa gazeta “ZeitJung”, ka udhëtuar për në qytetin verior të Shkodrës për të kuptuar se pse festohet kaq shumë me flamurin gjerman. Gazetari thotë se që në hyrje të Shkodrës është ... Read More »

Shkodër: POLICIA ME BICIKLETA NË PLAZHIN E VELIPOJËS

Velipoja

Ata që kanë patur rastin të shijojnë këto ditë plazhin e Velipojës ne rrethin e Shkodrës, janë ndeshur me një risi në drejtim të shërbimit për ruajtjen e rendit dhe qetësisë në këtë territory, shkruan Koha jonë. Tashmë territori i plazhit do te patrullohet nga policët me uniformat e lehta vevore dhe të pajisur me biçikleta. Shefi i Stacionit të ... Read More »

Komuna e Ulqinit: MBRËMJE ME DONATOR TË „MIS SHQIPËRIA“

Miss Shqiperia 2014..

Në restorantin „Hollegro“ në Plazhin e vogël, komuna e Ulqinit të dielën do të organizojë „Mbrëmje me donator“. Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka do tiu dorëzoi falënderimet sipërmarrësve të Ulqinit të cilët me donacionet e veta ndihmuan mbajtjen e spektaklit „Mis Shqipëria“ në këtë qytet. Për këtë manifestim janë mbledhur rreth 20 mijë euro, në para dhe pjesërisht ... Read More »

Në Podgoricë: EDHE ULQINAKËT NË FESTIMIN E 238 VJETORIT TË PAVARËSISË SË AMERIKËS

SAD, SHBA, Amerika

Në rezidencën e ambasadorit amerikan në Podgoricë Sju K. Braun mbrëmë është festuar 238 vjetori i pavarësisë amerikane. Në këtë ngjarje ishin të pranishëm rreth dhjetë përfaqësues të jetës publike nga Ulqini. Aty ishin kryetari i komunës Fatmir Gjeka, deputetët në Parlamentin shtetëror Genci Nimanbegu dhe Dritan Abazoviq, shefi i tanishëm dhe ish shefi i policisë Sead Gjozoviq dhe Rudolf ... Read More »

Komisioni: DISA FUNKSIONARË PASAKTËSISHT LAJMËROJNË PRONËN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Komisioni për parandalimin e konfliktit të interesit ka njoftuar që 12 funksionarë lokal në komunë të Ulqinit nuk e kanë lajmëruar në tërësi pronën e vet. Për këtë arsye, siç shtohet në deklaratën e këtij institucion, kundër tyre janë iniciuar procedurat për kundërvajtje, ndërsa organi i pushtetit i cili i ka emëruar është njoftuar për këtë në mënyrë që të ... Read More »

Foshnorja “Solidarnost”: PROJEKTI PËR ROMËT DHE EGJIPTIANËT E VEGJËL

Solidarnost

Në institucionin publik parashkollor “Solidarnost” në Ulqin këto ditë është mbajtur programi “Foshnjorja përgatitore për fëmijët rom dhe egjiptian”. Qëllimi i projektit është që ti ndihmohet këtyre fëmijëve që sa më mirë të fillojnë vitin shkollor. Ato u njoftuan me këtë foshnjore më të madhe në Ulqin, me personelin, me rregullat e sjelljes dhe ngjashëm. Për fëmijët janë siguruar paketat ... Read More »

Scroll To Top