Monday , December 16 2019
Lajmi i fundit

Në Pistull: NË AKSIDENT U LËNDUA 55-VJEÇARI

Aksident, Sudar, Policia, Policija

Në fshatin Pistull, jo larg nga Ulqini, të mërkurën erdhi deri tek aksidenti automobilistik. Në ndeshjen e kamionit dhe makinës të tipit “ford” rëndë është lënduar Daut Cirikoviq (55). Me intervenimin e shpejt të punëtorëve të Shërbimit të mbrojtjes dhe shpëtimit ato me mjetet është nxjerr nga automobili. I lënduari Cirikoviq u transportua me urgjencë në Spitalin e përgjithshëm në ... Read More »

Adroviq në “Vijesti”: INVESTITORËT E PËRHERSHËM

Samir Adroviq, Samir Adrovic

“Investitor i përhershëm është profesion i pazakonshëm i cili ekziston vetëm në Ulqin: ai ndërton, por askush nuk i sheh as themelet, e jo më ndërtesat, ai investon, por nuk shpenzon asnjë cent”, shkruan në vështrimin e vet të sotëm në “Vijesti” korrespodenti i kësaj gazetë nga Ulqini Samir Adroviq. Ai në mënyrë ilustruese dhe sarkastike i numëron disa ndërmarrje ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM ME PËRFAQËSUESIT E VODACOMIT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i komunës së Ulqinit z.Nazif Cungu me bashkpuntorët e tij prit sot në takim përfaqësuesit e Vodakomit të Malit të Zi. Ky takim është në vazhden e punës pregaditore për implementimin e fazës së parë të projektit për ujësjellës dhe kanalizime në komunen e Ulqinit financuar nga Banka Gjermane për Zhvillim – KFW. Përfaqësuesit e Vodakomit u shprehen se ... Read More »

Aksident tragjik në Shkodër: HUMBASIN JETËN KATËR ADOLESHENTË

Katër të rinj kanë humbur jetën në një aksident të rende që ndodhi mëngjesin e sotëm ne Kryebushat. Sipas të dhënave të para të policisë mësohet se një automjet tip ‘BMW’ me targë SH1818D është përplasur me një kamion me targa PU1463A, i cili transportonte lëndë drusore. Nga përplasja gjeten vdekjen në vend 4 persona, ndërsa një tjetër ndodhet në ... Read More »

Komuna: TAKIM ME AFARISTET NGA RAJONI

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu prit në takim një grup afaristësh nga Shqipëria dhe Greqia të cilët gjenden në Ulqin në kuadër të organizimit ‘biznesi për biznes’ nga Ulqin Biznis Asociacioni, i cila u mbajt në Hotel Mediteran. Të pranishmit në këtë takim ishin përfaqësues të bizneseve të ndryshme dhe paten rastin të njoftohen nga kryetari i komunës ... Read More »

Në Kuvendin zgjedhor të KNSH: NIMANBEGU KRYETAR

Keshilli nacional i Shqiptareve, Nacionalni savjet Albanaca

Nënkryetari i Forcës së re demokratike dhe deputeti i kësaj parti në Parlamentin malazez Genci Nimanbegu është zgjedhur të dielën, në mbledhjen e Këshillit nacional të Shqiptarëve për udhëheqësin e këtij institucion. Siç mëson Portali UL-info, për Nimanbegun votuan 20, ndërsa për kandidatin tjetër Tahir Gjonbalaj 6 anëtarë të Këshillit. Mbledhja e KNSH u mbajt në hotelin “Mediteran”. Pritet që ... Read More »

Në Budva: 12 MILION EURO NGA KOMUNALITË

Të ardhurat e realizuara në bazë të pagesës së komunalive në Komunën e Budvës deri më 1 tetor ishin rreth 12 milion euro, që është 60 për qind e shumës së planifikuar me buxhet për këtë vit. Nga komuna e Budvës, siç transmeton agjencia MINA, thanë që në fillim të muajit, mbas sezonit veror, filloj sezoni i ndërtimit. Për këtë ... Read More »

Në Bunë: KAPEN SASI TË MËDHA QEFULLI

Qefulli, Skakavica, Peshk, Riba

As gjuetarët më të vjetër në Bunë nuk e mbajnë në mend që në atë lumë aq shumë është kapur qefulli si këto ditë. Ky peshk migrues është vërsulur drejt detit për arsye të riprodhimit, kështu që peshkatarët nuk kanë punë të vështirë ta kapin. Përveç kësaj, është i cilësisë së shkëlqyer, e mbasi që kapet shumë, çmimi i ka ... Read More »

Për shkak të mungesës së karburantit: AEROPLANI U ULË NË PLAZHIN E VELIPOJES

Aeroplani i vogël turistik, i cili nga Brindizi, qytetit në jug të Italisë, ka fluturuar në drejtim të Tivatit, është dashur të ulej në Shqipëri për shkak të mungesës së karburantit.Piloti pa asnjë lloj vështirësie e uli aeroplanin në plazhin e Velipojes. Për çdo gjë u informua ambasada italiane në Tiranë e cila më vonë i ndihmoj udhëtarëve që të ... Read More »

Scroll To Top