Wednesday , October 16 2019
Lajmi i fundit

Për prishjen e rendit dhe qetësisë në Ulqin: ARRESTOHET DHE LIROHET LIRIDON KELMENDI

Në Ulqin të martën në mbrëmje është arrestuar Liridon Kelmendi, i biri i Naser Kelmendit, lajmëron televizioni “Vijesti”. Sipas informatave të këtij mediumi, Kelmendi u arrestua për arsye të prishjes së rendit dhe qetësisë publike. Liridon Kelmendi (30) para tri javëve është liruar nga burgu i Spuzhit. Ai në Spuzh qëndroj një muaj e gjysmë, ku vuajti dënimin për arsye ... Read More »

Alarm për shkak të ujit: KUFIZIME NË MES TË SEZONIT!

Kroni, Cesma, Uji, Voda

“Kemi probleme në furnizim me ujë dhe për fat të keq ky problem do të zgjas”, deklaroi drejtori i Ndërmarrjes publike “Ujësjellës dhe kanalizime” Fehim Avdiu. Ai për “Vijesti” tha që do të duhet të “vendosen kufizime nga pesë-gjashtë orë, ndoshta edhe më shumë, e gjitha në varësi nga gjendja në burime”. “Çështja rreth ujit regjional për këtë vit ka ... Read More »

KNSH, KOMUNA E ULQINIT, UDSH, PD, Mali i Zi Pozitiv: URIM PËR FESTËN E BAJRAMIT TË MADH

Xhamia e detareve, Dzamija pomoraca, Panorama

Me  rastin e festës së Bajramit të Madh, Këshilli Nacional i Shqiptarëve në Malin e Zi, uron të gjithë besimtarët e fesë Islame dhe shqiptarët kudo që jetojnë dhe punojnë. Urojmë që kjo festë e madhe, e cila vjen pas Muajit të shejtë e të bekuar të Ramazanit, muajit të sakrificës, vetëpërmbajtjes, faljes, lutjes dhe përkushtimit ndaj Zotit Krijues, të ... Read More »

Zjarrfikësit: ZJARR NË TOTOSH

Zjarri, Pozar

Të martën, në ora 18:48, Njësia e zjarrfikësve Ulqin u lajmërua që ka shpërthyer zjarri në një objekt banimi në lagjen Totosh, mëson portali UL-info. Menjëherë pas marrjes së thirrjes, në vendngjarje u nisë ekipi me tre makina zjarrfikëse dhe 12 zjarrfikës. Pas njëzet minutash fikje me presion të plotë zjarri u lokalizua dhe u vendos nën kontroll, me çka ... Read More »

Drejtoria e policisë: ULQINI QYTET I QETË DHE I SIGURT

Policia Ulqin, Policija Ulcinj

Drejtoria e policisë ka deklaruar që Ulqini është qytet i qetë dhe i sigurt dhe që niveli i kriminalitetit është më i ulët se vitin e kaluar. “Deri tani shënojmë tetë për qind më pak vepra penale se në të njëjtën periudhë vitin e kaluar”, është thënë Portalit UL-info në këtë institucion. Theksohet po ashtu që pak kohë më parë ... Read More »

Viktima e pestë në Plazhin e madh: U MBYT NË DET PEJANI

Plazhi i madh, Velika plaza

Delul Çaushi (55) nga Peja është viktima e re, e pesta këtë vit në Plazhin e madh. Siç shkruajnë “Vijesti” Çaushi të hënën ndërroj jetë në Shtëpinë e shëndetit në Ulqin, mbasi që më herët shpëtimtarët në kilometrin e dytë të Plazhit të madh nga deti e nxorën trupin e tij pa shenja jete. Stafi mjekësorë i cili rastësisht ndodhej ... Read More »

Mungesa gjithnjë e më e shpeshtë e ujit: ULQINI PO HUMB BETEJEN PËR TURISTË NË FUSHËN E VET

Kroni, Uji, Cesma, Voda

“Të gjitha burimet e ujit që i kemi në dispozicion punojnë me kapacitete të plota, por e gjitha kjo nuk jep shtypje të mjaftueshme në sistem“, deklaroi drejtori i Ndërmarrjes publike ‘Ujësjellës dhe kanalizime’ Fehim Avdiu. Ai për medie lokale tha që kanë menduar që situata me furnizim të ujit këtë vit do të jetë më e mirë, gjegjësisht që ... Read More »

Ulqin: Mbytet në det turisti britanik

Shtetasi i Britanisë së madhe K.B. (41) është mbytur mbrëmë në plazhin Kopakabana, në Plazhin e madh, është lajmëruar nga Drejtoria e policisë, ndërsa shkruan CDM. “Turisti britanik ka humbur jetën kur duke notuar kaloi bovat e sigurisë, pas së cilës u sëmur dhe filloi të mbytet”, sqaruan nga policia. Edhe pse ekipi i shpëtimtarëve reagoi menjëherë, për turistin britanik ... Read More »

U zbulua sulmuesi në familjen Nasradini: ANTON NIKOLLI NË KËRKIM

Enver Nasradini, Adi Nasradini

Anton Nikolli, 21 vjeç, nga Rrësheni, banues në Durrës, i dënuar më parë për “vjedhje” dhe “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”, është shpallur në kërkim. “Nga veprimet e para hetimore ka rezultuar se shtetasi Anton Nikolli është autor i ngjarjes e datës 11.07.2013, në vendin e quajtur Reps-Mirditë, ku është vjedhur me armë shtetasi Enver Nastradini nga Ulqini”, ... Read More »

DISA LAJME NGA BASHKËSIA ISLAME

Sheshi i ullirit, Trg od masline, Carshia, Carsija

Me rastin e Natës së madhërishme të Kadrit, natës e cila, siç thuhet në Kur anin e nderuar, është më e mirë se një mijë muaj, në Xhaminë në Krye të Pazarit (tek rrethi) të shtunën është bërë prezantimi tradicional i Sakali sherif (qimes së flokut të Pejgamberit Muhamed a.s.). Këtë ceremoni tradicionale e ka udhëhequr krye imami i Ulqinit ... Read More »

Scroll To Top