Wednesday , November 20 2019
Lajmi i fundit

GJEKA PËRGËZON LULËZIM BASHËN

Fatmir Gjeka, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike me seli në Ulqin,z. Fatmir Gjeka i ka dërguar telegramurimi kryetarit të posazgjedhur të Partisë Demokratike të Shqipërisë, z. Lulëzim Basha. “I nderuar kryetar Basha, kam nderin dhe kënaqësinë që, në emër të Partisë Demokratike (PD) me seli në Ulqin dhe në emrin tim personal, t’ju përgëzoj për zgjedhjen Tuaj në krye të Partisë Demokratike të ... Read More »

MUSTAFIQ: MEDRESA SË SHPEJTI FITON LIÇENCËN

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Sulo Mustafiq ka deklaruar që Medresa “Mehmet Fatih” në Tuz së shpejti do të fitoj licencën e Ministrisë së arsimit. “Në këtë mënyrë ajo do të bëhet pjesë e sistemit të shkollimit bazë në vend”, tha Mustafiq i cili është mësimdhënës në këtë institucion të shkollimit të mesëm. Ndërtimi i metresës në Podgoricë ... Read More »

Ja dhe konfirmimi zyrtar: UDHËHEQËSIT E PD-së LËSHUAN TAKIMIN TE CUNGU

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka organizuar të martën një takim konsultativ me të gjithë subjektet politike që janë të përfaqësuara në Kuvendin e Ulqinit për të diskutuar lidhur me punen e qeverisjes lokale në komunën e Ulqinit. Në këtë takim ishin të pranishem përfaqësues të Partisë Demokratike, Unionit Demokratik të Shqiptarëve, Partisë Demokratike Socialiste, Lëvizjes Perspektiva, Partisë ... Read More »

PD: LULZIM BASHA PASARDHËS I BERISHËS

Lulzim Basha pritet të jetë kreu i ri i Partisë Demokratike, i cili do të marrë drejtimin e demokratëve pas dorëheqjes që lideri historik Sali Berisha. Burime brenda PD-së flasin për një fitore të thellë të Bashkës kundrejt kandidatit të tij, Sokol Olldashi. Teksa pritet rezultati përfundimtar, burime brenda PD-së bëjnë me dije se Lulzim Basha ka marrë 80% të ... Read More »

Në plazh në Petrovac: ME SKUTER LËNDOI TRE FËMIJË

Në incidentin i cili ndodhi të dielën rreth mesditës në Petrovac janë lënduar tre veta, kur skuteri goditi pedalinën në të cilin ndodheshin fëmija. “Vijestit” në Njësinë lundruese i vërtetuan që erdhi deri tek incidenti dhe që të lënduarit janë transportuar në Urgjencë. Drejtoria për inspektuese dhe Njësia lundruese kanë filluar kontrollin e madh të skuterëve përgjatë rivierës dhe kanë ... Read More »

Fakulteti për ekonomi në Tivar: DO TË HAPIM DEGËN DHE NË ULQIN

Nxënësit e ardhshëm të shkollës së lartë me shumë gjasa nga viti i ardhshëm do kenë mundësi të ndjekin studimet themelore akademike në degën e Fakultetit të ekonomisë i cili do të hapet në Ulqin. Sipas paralajmërimit nga ky institucion qendra e të cilit është në Tivar, për një gjë të tillë ekziston iniciativa, por mendohet që numri prej 50 ... Read More »

Qeveria e Malit të Zi: PRIORITET SANIMI I ISH DEPONISË “HIJA”

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Qeveria e Malit të Zi ka ndërmarr aktivitete që deponia e dikurshme e plehrave në lokalitetin Hija në Ulqin të sanohet dhe rikultivohet, kanë deklaruar zyrtarët nga Podgorica. Siç ka deklaruar ndihmës ministri i zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit Sinisha Stankoviq, Qeveria po bën punimin e dokumentacionit të nevojshëm dhe sigurimin e mjeteve financiare në mënyrë që kjo hapësirë të ... Read More »

Komisioni për parandalimin e konfliktit të interesit: KAPLLAN MUÇA SHKEL LIGJIN

Kryeshefi i Policisë komunale në Ulqin Kapllan Muça shmang të dorëzoj të dhënat e plota, të cilat pastaj vështirësojnë kontrollin e pasurisë apo proceset në gjykatë, deklaroj Komisioni për parandalimin e konfliktit të interesit. Është thënë po ashtu që Komisioni do të dërgoj kërkesë Gjykatës për shkelje kundër të gjithë funksionarëve publik që shkelin Ligjin apo janë në konflikt të ... Read More »

Për shërbim të alkoolit të miturve: MBYLLET “PUKI”

Punonjësit e Drejtorisë së policisë kanë mbyllur të shtunën objektin hotelerik “Puki” në Sutomore-Tivar sepse në të është shërbyer alkooli të miturve, shkruan CDM. Punonjësit e Qendrës policore Tivar, në bashkëpunim me inspekcionin turistik dhe në kuadër të aksioni “Rinia(Mladost)”, kanë kryer aktivitetin lokal “Kontrolli i ndalimit të shërbimit të pijeve alkoolike personave të mitur”. “Gjatë kontrollit në objektin hotelerik ... Read More »

Shoqata e prindërve: LIBRAT TË JENË FALAS

Libraria, Knjizara, Libra, Knjiga

Mbasi që Ministri i arsimit Sllavolub Stijepoviq ka deklaruar që Qeveria është duke e shqyrtuar mundësinë që nga viti i ardhshëm të ulë çmimet e librave për shkolla fillore dhe të mesme, kanë reaguar nga Shoqata e prindërve. Sipas fjalëve të drejtoreshës ekzekutive Kristina Mihajlloviq ky nuk është hap i mjaftueshëm në krahasim me kërkesën e tyre që librat për ... Read More »

Scroll To Top