Tuesday , August 11 2020
Lajmi i fundit

Valdanos: ME RASTIN ËSHTË NJOFTUAR MINISTRI I FINANCAVE

Valdanos

Delegacioni i Shoqatës për mbrojtjen e pronës private në Valdanos, të cilin e përbënin kryetari Luka Gjakonoviq dhe anëtarët Mustafë Çapuni, Xhemal Haxhibeti, Basri Dervishi dhe Latif-Avdo Gorana, ka folur sot në Podgoricë me ministrin e financave në Qeverinë e Malit të Zi Radoje Zhugiq. Takimi është mbajtur në iniciativën e deputetit të Forcës së re demokratike Genci Nimanbegu. Anëtarët ... Read More »

Komuna e Ulqinit: RREZIKOHET BLLOKIMI I XHIRO-LLOGARISË PËR SHKAK TË KAMATËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Komuna e Ulqinit rrezikon kolapsin financiar nëse gjykata ekonomike, në bazë të ankesës së dhënë, nuk e shtyn ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së apelit në favor të firmës nga Beogradi “Partizanski put”, në lëndën me vlerë prej më shumë se gjysmë milioni euro, që është kamata në pagesën e bërë kohë më parë, shkruajnë “Vijesti”. Para disa viteve kjo ... Read More »

Nga shtatori në Ulqin: HAPET FAKULTETI!

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Kryetari i komunës së Ulqin Fatmir Gjeka do të nënshkuajë nesër me drejtuesit e Fakultetit për studime të biznesit mesdhetar, selia e të cilit është në Tivat, kontratë për bashkëpunim, mëson Portali UL-info. Me këtë dokument parashikohet që pre shtatorit, gjegjësisht prej vitit të ri shkollor, në Ulqin të hapet paralelja e këtij institucioni të arsimit të lartë për shkollimin ... Read More »

Nrekiq: KONKURSI MIS SHQIPËRIA NUK E KA VENDIN NË ULQIN

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Kryetari i Këshillit komunal të PDS-së Loro Nrekiq mendon që vendimi i kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka që përzgjedhja e sivjetme për mis Shqipëria të mbahet në Ulqin është marketing i keq politik dhe që përzgjedhjet nacionale të bukurosheve duhet të mbahen në vendet mis-i i kujt zgjidhet. Nrekiq për Portal Analitika tha që ai dhe anëtarët tjerë ... Read More »

Piperoviq në gjykimin e S.Ç.: KAM MENDUAR PËR VETËVRASJE

Zoran Piperovic

Avokati Zoran Piperoviq ka thënë dje që për shkak të aferës “Moldavja” ka përjetuar shumë shqetësime për shkak të cilave ka menduar tia marr vetes jetën. Piperoviq, siç përcjellin mediet, këtë e ka thënë në gjykimin e përsëritur në lëndën sipas padisë së tij ndal Moldaves S.Ç. të cilën e ka akuzuar për dhënie të dëshmisë së rreme. “Për shkak ... Read More »

Partia serbe: MISS SHQIPËRIA NË ULQIN – PROMOVIM I SHQIPËRISË NATYRALE

Konkursi për Miss Shqipëria 2014 këtë vit do të mbahet në Ulqin nga data 20 deri më 27 qershor. Marrëveshjen që Shqiptarja më e bukur të zgjidhet në Ulqin e ka komentuar Jovan Vuçuroviq, zëdhënësi i Demokracisë së re serbe (NOVA). Ai tha që vetëm Partia demokratike e socialistëve (DPS) mund të përgjigjet se a është mbajtja e këtij manifestim ... Read More »

Me rastin e Ditës së Tokës: PASTRIMI I NJË PJESE TË PLAZHIT TË MADH

Plazhi i madh, Velika Plazha

Aktivistët e organizatave joqeveritare “Hapi i gjelbër” dhe “Buna” do të pastrojnë nesër, me fillim në ora dhjetë, një pjesë të Plazhit të madh i cili nuk është i dhënë me qira, është deklaruar për Portali Ul-info nga këto shoqata ekologjike. Pastrimin e financon Ndërmarrja publike për menaxhimin e të mirave detare e cila tradicionalisht, me rastin e Ditës së ... Read More »

„Të gjithë për turizëm“: MANIFESTIMI PËR SHIJE TË ÇDOKUJT

Kalaja, Stari grad

Për festat e një majit në Ulqin do të organizohet manifestimi tradicional „Të gjithë për turizëm“, me program më të begat deri tani. Siç mësoi Portali Ul-info nga organizatorët, Komuna e Ulqinit dhe Organizata turistike, planifikohet që manifestimi të zgjas katër ditë, nga 1 deri më 4 maj, ndërsa qytetarët dhe turistët do të mund të kënaqën në programe të ... Read More »

OJQ “Horizonti i ri”: SHËNIMI TRADICIONAL I DITËS SË EVROPËS

Organizata e shoqërisë civile “HORIZONTI i RI”, sikur edhe vite me radhë, do të organizojë shënimin e Ditës së Evropës në Ulqin.  Me 9 Maj, në hapësirën përpara ndërtesës së Komunës, me një performancë simbolike, ku do të marrin pjesë përfaqësues të vetëqeverisjes lokale, aktivistë të shoqërisë civile dhe nxënës të shkolles, do të shënohet Dita e Evropës në Ulqin.Ky ... Read More »

Të dielën: AMBASADORI TURK VIZITOI BI

Ambasadori i Republikës së Turqisë në Mal të Zi Mehmet Nijazi Tanilir ka vizituar të dielën Bashkësisë islame në Ulqin. Së bashku me të ishte dhe Teufik Jaziçioglu, koordinatori i Dijanetit për Mal të Zi ( institucioni i Republikës së Turqisë që merret me çështje fetare). Ambasadori ka vizituar të gjithë objektet fetare në qytet dhe ka biseduar me përfaqësuesit ... Read More »

Scroll To Top