Friday , January 24 2020
Lajmi i fundit

Reis i BI dhe ambasadori turk në Ulqin: VIZITË XHAMATLIVE

Me rastin e muajit të madhëruar mysliman të Ramazanit në vizitë zyrtare Bashkësisë islame të Ulqinit të shtunën do të qëndroj reisi Rifat ef. Fejziq dhe ambasadori i Republikës së Turqisë në Mal të Zi Mehmet Nijazi Tanilir. Për to do të shtrohet iftari, e namazi i përbashkët i teravisë do të falet në xhaminë e Namazgjah. Nga Bashkësia islame ... Read More »

Mujo Rexha në burg: TË PREMTËN ARRESTOHET DHE TRANSPORTOHET NË SPUZH

Policia Ulqin, Policija Ulcinj

Drejtoria e policisë ka lajmërua që të premten pasdite ka arrestuar Mujo Rexhen (40) dhe e dërgoj në Entin për kryerjen e sanksioneve penale në Spuzh. Siç thuhet, Rexha është arrestuar me urdhër të Gjykatës themelore të Ulqinit për kryerjen e dënimit prej gjashtë muajve, në të cilin u dënua për ndërtimit të objektit, tek restoranti “Alfa”, pa leje ndërtimi. ... Read More »

Shkodër: VIDHET URA E BUNËS PËR SKRAP

Ura 124-vjeçare mbi lumin Buna po vidhet për skrap. Me ndërtimin e urës së re mbi lumin Buna prej tre vitesh ura e vjeter e Bunës ka tre vite që është e mbyllur për kalimin e automjeteve dhe është e kalueshme vetëm për këmbësorët. Indiferenca, që po tregohet për mirëmbatjen e urës së vjetër, një urë kjo që mbart në ... Read More »

KOSOVARËT: SHQIPËRIA ËSHTË VEND I PASIGURT

Policia e Durrësit bëri të ditur të enjtën se ka arrestuar katër të rinj, të cilët në mbrëmje të mërkurës kanë grabitur me armë pushuesit kosovarë në plazhet e këtij qyteti. Policia e Durrësit bën me dije se në pranga kanë përfunduar shtetasit Leonard Fierza, Hasan Tosku 21 vjeç, Haki Nuci 24 vjeç, Jetmir Mera 19 vjeç. Tre prej tyre ... Read More »

Tubim solidariteti në Ujësjellës: MË NUK DO TË TOLEROJMË SULME NDAJ NESH

Greva, Strajk, Ujesjelles dhe kanalizimi, Vodovod i kanalizacije

Në ndërmarrjen publike “Ujësjellësi” të enjten është mbajtur protesta në të cilin janë mbledhur mbi njëqind punëtorë. Ato me këtë akt donin të shprehnin solidaritetin me kolegen e vet Dul Veliun, i cili para disa ditësh është sulmuar nga pronari i furrës së bukës “Evropa” deri sa ishte në detyrë. “Më nuk do të tolerojmë sulme ndaj nesh”, ju ka ... Read More »

Kanali i ri i Tv Vijesti: PËR MOMENTIN VETËM NË EXTRA TV

Televizioni Vijesti i Podgoricës ka nisur transmetimin e programit të dytë – kanalit kabllor të specializuar, me të cilin ofertën ekzistuese do ta pasuroj me më shumë përmbajtje programore. Nga televizioni i Podgoricës kanë paralajmëruar që, mbas fazës së shkurtë testuese, nga gushti do të filloj me transmetimin e rregullt të filmave, serive dhe garave sportive. “Në fillim kanali kabllor ... Read More »

Gjuhet me gurë në Shqipëri autobusi me qytetarë të Kosovës: JANË NISUR PËR NË ULQIN

Qytetarët që ia kanë mësyrë bregdetin e Ulqinit të premten kanë përjetuar një udhëtim të pakëndshëm. Të paktën dy autobusë që udhëtonin nga Peja për në Ulqin nëpërmjet Shqipërisë janë sulmuar nga persona të panjohur. Ata i kanë shfrytëzuar orët e vona të natës për t’i sulmuar autobusët me udhëtarë nga Kosova, shkruan Tribuna. Të premten që shkoi është sulmuar ... Read More »

Festivali After beach parties: EDHE NË PLAZHET E ULQINIT

Festivali tradicional “After beach parties” ka filluar të hënën dhe në dy plazhet e Ulqinit “D’Olcinium” dhe “Sand Box” dhe, siç lajmëruan organizatorët, do të zgjasë gjerë në finale, me 14 korrik. Programi i festivalit do të mbahet në orët e pasdites me organizimin e partive, në këto dhe 13 plazhe tjera në Mal të Zi. Organizatorët mendojnë që në ... Read More »

Ambasadorja e SHBA-së organizoi iftarin: PËR TË 9 HERË

“Ne jemi këtu të shprehim respektin tonë ndaj traditës islame. Me tubimet tona ne theksojmë pasurinë dhe rëndësinë e diversitetit”, tha të martën mbrëmje në Tuz ambasadorja e SHBA-së në Mal të Zi Sju Kej Braun. Ajo në restorantin “Troja “ organizoi iftarin në të cilin morrën pjesë përfaqësuesit e Qeverisë, Parlamentit, partive politike, Drejtësisë, medieve dhe organizatave joqeveritare,si dhe ... Read More »

Scroll To Top