Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Filloi Motoriada: PASDITE DEFILEU I MOTORËVE

Motoriada

Me koncertin e madh në plazhin “Safari”, dje ka filluar Motoriada “Ulqin 2014”. Tubimi i sivjetmë i motorëve është i gjashti me radhë, ndërsa organizatorët nga Moto klubi “Pirates”, me përkrahjen e Organizatës turistike, thonë që është shënuar ardhja më masovike deri tani nga vendi dhe jashtë. Për pjesëmarrësit e Motoriadës së 6 do të organizohen vizita në Kala dhe ... Read More »

Ceremonia në Serik: NËNSHKRUHET PROTOKOLLI PËR BINJAKËZIM

Protokolli (1)

Në ceremoninë e madhe në Serik, sot është nënshkruar protokolli i binjakëzimit të komunës turke dhe Ulqinit. Dokumentin e kanë nënshkruar kryetarët e komunave Fatmir Gjeka dhe prof. dr. Ramazan Çelik. Ato thanë që presin se në periudhën e ardhshme këto dy komuna do të kenë bashkëpunim të afërt, sidomos në fushën e ekonomisë dhe kulturës. Dje delegacioni i komunës ... Read More »

Cungu: RRETH OBJEKTIT NË RANË ÇDO GJË E LIGJSHME DHE TRANSPARENTE

Ish kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka deklaruar që puna rreth ndërtimit të parkingut në Ranë, përball “Hollegros”, është krejtësisht e ligjshme dhe transparente. “Çdo gjë është bërë në bazë të ligjit dhe në pajtim me Programin e rregullimit të hapësirës. Ato njerëz që tani flasin për këtë gjë, votuan për të, por si duket nuk e kanë ... Read More »

“Vijesti” për objektin misterioz në Ranë: PARKING APO BUTIKË?

Parking 2

Gazeta e pavarur “Vijesti” në numrin e sotëm merret me dedikimin e objektit misterioz në Plazh të vogël, përball restorantit “Hollegro”. Për këtë objekt shtrembaluq i cili duhet të përfundonte në mars këtë vit nga arka e zbrazët e komunës janë ndarë mbi 100 mijë euro.“Vetë projekti shkakton polemika dhe dyshime të mëdha të vendasve dhe disa politikanëve për qëllimin ... Read More »

Vizita: NESËR BINJAKËZIMI I ULQINIT DHE SERIKUT

Delegacioni ne Antalia

Kryetarët e komunave të Ulqinit dhe Serik, Fatmir Gjeka dhe Ramazan Çalik, do të nënshkruajnë nesër në atë qytet  në regjionin turk Antalia, protokollin mbi binjakëzim, njoftuan mediet në atë vend. Delegacioni shtatë anëtarësh i komunës së Ulqinit qëndron në vizitë zyrtare në Turqi prej të martës deri të dielën. Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij do të takohen me Drejtuesin ... Read More »

KKSH: TAKIM ME PËRFAQËSUESIT E KËSHILLIT TË EVROPËS

Keshilli kombetar i Shqiptareve KKSH

Përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi të kryesuar nga Kryetari z. Genci Nimanbegu, anëtari i Këshillit z. Mehmet Bardhi dhe Sekretari z. Faik Nika si dhe përfaqësues të shoqëris civile, zhvilluan sot një takim pune me Komitetin e ekspertëve të Këshillit të Europës për implementimit e Kartës Europiane për Gjuhët Rajonale dhe të Minoriteteve, thuhet në ... Read More »

Qeveria: NESËR SHQYRTIMI PUBLIK MBI LIGJIN E PAKICAVE

Ulqin, Ulcinj

Ministria për të drejtat e njeriut dhe pakicave ka njoftuar që nesër, më 4 shtator, në Ulqin, me fillim në ora 12, në Sallën e madhe të Kuvendit komunal, do të mbahet tryeza e rrumbullakët për tekstin e Draftit të ligjit mbi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për të drejtat dhe liritë e njeriut. Ftesë për të marrë pjesë në ... Read More »

„Vijesti”: NË MAL TË ZI RRETH 1700 VEHABI

Vehabije, Behabite

Sipas të dhënave të burimeve informative, në hapësirë të Malit të Zi veprojnë rreth 1700 vehabi, shkruan “Vijesti”. Agjencia për siguri nacionale e Malit të Zi ka lajmëruar më herët që në fillim të gushtit ka fituar lejen që më me kujdes të përcjell aktivitetet e mbështetësve të kësaj sekt edhe në Ulqin. Mediet shkruajnë që policia sekrete evidenton takimet ... Read More »

Bastardhëk: 16 EURO PËR UDHËTIM NGA STACIONI AUTOBUSËVE DERI NË RANË!?

16 euro të plota i ka kushtuar sot vozitja turistëve gjerman të cilët me automjet taksi kanë udhëtuar nga Stacioni i autobusëve deri në Plazhin e vogël. Gjermanët, të cilët në Ulqin erdhën nga Shkodra, mbetën të befasuar, por megjithatë e paguan shumën e kërkuar. Bëhet fjalë, përndryshe, për familjen e mikut të njohur të qytetit të Ulqinit nga Berlini ... Read More »

Këtë fundjavë: MOTORIADA E GJASHTË NË ULQIN

Motorriada, Motoriada

Këtë fundjavë do të mbahet “Motoriada Ulqin 2014”, njoftuan organizatorët e këtij manifestimi Portalin Ul-info. Tubimi i sivjetmë të motoristëve do të jetë i gjashtë me radhë, ndërsa organizatorët nga Moto klubi “Pirates” presin ardhjen më masovike deri tani nga vendi dhe rajoni. “Vetëm të na mbajë moti i bukur”, thanë ato. Për pjesëmarrësit e Motoriadës së 6 do të ... Read More »

Scroll To Top