Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Në Shqipëri, afër Rrëshenit: GRABITEN DY TURISTËT NGA ULQINI

Dy persona nga Ulqini, (babë e bir) ranë të shtunën pre e grabitjes me armë nga persona të maskuar dhe të armatosur. Krimi ka ndodhur në mëngjes teksa dy të dëmtuarit udhëtonin drejt Ulqinit. Policia ka thënë se ka marrë njoftim për ngjarjen rreth orës 3:00 të mëngjesit. Grabitja mësohet se ka ndodhur në rrugën nacionale të Rrëshenit, ku Enver dhe Ardian ... Read More »

Ambasada E SHBA-së: IFTARI TË MARTËN NË TUZ

Ambasadorja e Amerikës në Mal të Zi Sju Braun (Sue K. Braun) do të shtroj të martën, me 16 korrik, në restorantin „Troja“ në Tuz iftarin privat me rastin e festës fetare islamike, muajit të Ramazanit. Më shumë se gjashtëdhjetë përfaqësues fetar, politik, kulturor, të biznesit dhe ato shoqëror të konfesioneve të ndryshme në Mal të Zi do të jenë ... Read More »

KUZMAN: ZECI MË TERRORIZON

Ada e Bunes, Ada Bojana

Srgjan Kuzman nga Ulqini deklaroi që nga ardhja e Mikan Zecit në vendin e drejtorit gjeneral të NHT “Riviera e Ulqinit” vuan terror. “Edhe pse rregullisht i paguaj të gjitha detyrimet ndaj Të Mirave detare unë nuk mund të shkoj në shtëpizën time në Adë”, tha ai për “Dnevne Novine”. Kuzman tha që nuk dëshiron të paguaj kalimin në rrugën ... Read More »

Cilësia e ujit të detit në Ulqin: ASNJËHERË MË E MIRË

Plazhi i madh, Velika plaza

Në bazë të rezultateve të matjes së tretë të rregullt të cilësisë së ujit të detit në plazhet publike e cila është kryer me 8 korrik të vitit 2013 në gjithsej 12 lokalitete në rivierën e Ulqinit mund të konstatohet që cilësia e ujit të detit është e shkëlqyeshme. Në nëntë plazhe në Plazhin e madh, pastaj në Adë, Plazhin ... Read More »

Shkodër: MERR FLAKË BANESA E 6 FAMILJEVE

Një banesë në lagjen “Dërgut” të Shkodrës është përfshirë të mërkurën nga flakët. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa në banesë mësohet se jetonin gjashtë familje. Zjarrëfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngajrjes, ndërsa po punohet për eleminimin e plotë të zjarrit, për të mos rrezikuar banesat në afërsi. Ende nuk dihen shkaqet që kanë çuar në rënien e ... Read More »

Lëvizja ekologjike OZON: POLICIA KOMUNALE E ULQINIT NUK KA E-ADRESË

Policia komunale e Ulqinit është njëra nga shtatë polici komunale në vend që nuk kanë fare adresë elektronike. Përveç Ulqini, adresë elektronike nuk ka Budva, Danillovgradi, Shavniku, Mojkovaci, Plava dhe Rozhaja. Kjo organizatë e njohur ekologjike pak kohë më parë ka evidentuar 260 deponi të egra në tërë Malin e Zi, prej të cilave tri janë në Ulqin. Siç thekson ... Read More »

Rotari klubi Ulqin: LIKA KRYETAR I RI

Profesori i edukimit muzikor dhe sipërmarrësi Jusuf Lika është kryetari i ri i “Rotari klubit Ulqin”. Ai në këtë funksion zëvendësoi biznesmenin Marko Boroviq. Rotari klubi Ulqin është pranuar në “Rotari internacional” në mesin e vitit 2006. Në faqen zyrtare të distriktit 2483, i cili përfshinë Malin e Zi dhe Serbinë, shkruan që shoqata në Ulqin ka 18 anëtarë. Në ... Read More »

Scroll To Top