Sunday , March 29 2020
Lajmi i fundit

„Otrant Olimpik“: FUTBOLLISTI NGA RUSIA FALËNDERUES PËR NDIHMËN

Andrej (1)

Futbollisti i ri i „Otrant Olimpikut“, shtetasi i Rusisë, Andrey Napollov (20) falënderoi udhëheqësit e këtij klubi dhe lojtarët që në këtë situatë të vështirë të epidemisë së koronavirusit po i ndihmojnë pa reshtur. „Faleminderit! Këto ditë ndihma juaj do të thotë shumë për mua, meqë jam i ndarë nga familja ime. Faleminderit shumë! Ju dëshirojë të gjithëve shëndet të ... Read More »

Shaptafi: ME PUSHTETIN AKTUAL ULQINI RRUGËS TË NGELET PA SPORT

Nevryz Shaptafi

Është e tepërt të flasim për rëndësinë, në ditët tona moderne apo dixhitale, të sportit, pra për zhvillimin e sporteve për shëndetin fizik dhe mendor të qytetarëve tanë. Kjo vlen edhe për nivelin rekreativ por veçanërisht për nivelin profesional. Fatkeqësisht, është e qartë se klubet sportive tradicionale dhe të tjerët po kalojnë vitet më të këqija për sport në komunën ... Read More »

Futboll: PAS HUMBJES TË MËRKURËN, SHANSE TË VOGLA PËR MBIJETESË NË LIGËN E DYTË

Otrant (2)

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” të mërkurën pësuan humbje në fushën e vet, nga skuadra e “Arsenalit” nga Tivati me rezultatin 2:3. Edhe pse ishin më të mirë në pjesën më të madhe të ndeshjes dhe udhëhoqën 2:0, Ulqinakët nuk arritën ta fitojnë këtë ndeshje të rëndësishme. Pas humbjes shanset për mbijetesën e klubit nga Ulqini në Ligën e Dytë të ... Read More »

Taekwondo: BURSË DHE PREMI TË QEVERISË PËR KANAQIN DHE KRAJEN

IMG_7719_resize

Nga Klubi i Teakwondo “Ulqin” njoftuan se të hënën në Ministrinë e Sportit dhe të Rinjve u nënshkruan kontratat për ndarjen e bursave për sportistët e taekwondos. “Në bazë të rezultateve në vitin e kaluar garuesja jonë Medina Kanaqeviq fitoi bursën për vitin 2020, ndërsa Sara Kraja preminë për këtë vit”, thanë nga ky klub. Read More »

Taekwondo: “ULQINI” ME TROFE NGA TURNEU I BEOGRADIT

IMG_9748_resize

Ekipi i Taekwondo-së Ulqini vitin 2020 e fillon me trofe në Beograd. Të shtunën me datë 29.02.2020 në Beograd u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së “OMEGA KUP 2020”. Në këtë aktivitet të Taekwondo-së morën pjesë 630 sportistë, 56 klube nga 7 vende. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 20 sportistë. Ekipi nga Ulqini pati këtë suksesë. ... Read More »

Futboll: “OTRANT OLIMPIK” BARAZON ME LIDERIN E TABELËS

Otrant (2)

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” me sukses nisën vazhdimin e kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Ato të dielën, në fushë të vet, barazuan (1:1) me liderin në tabelë, skuadrën e “Deçiqit” nga Tuzi. Me këtë pikë, Ulqinakët vazhdojnë të jenë të fundit në tabelë, me gjithsej 14 pikë nga 20 ndeshje të luajtura. Sidoqoftë, do të jetë ... Read More »

Nis pjesa e dytë e kampionatit: “OTRANT OLIMPIK” TË DIELËN ME LIDERIN E TABELËS

IMG-c5bf404a790f5d7c146d148a78320df7-V

  Këtë të dielë fillon pjesa e dytë e kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi në futboll. Ndeshjen e parë të vazhdimit të kampionatit “Otrant Olimpik” do ta luajë në fushë të vet kundër liderit në tabelë, skuadrës “Deçiq” nga Tuzi. Ndeshja fillon në ora 14 në stadiumin në Plazhin e Madh. Përndryshe, të premten në Ulqin ... Read More »

Ulqin: Kryetari Nrekiq priti përfaqësuesen e kombëtares Shqipëtare në fudboll për femra

IMG-f708dad4768d562250c0c9f1bb4d9d3d-V

Kombëtarja e femrave disa ditë po qendron për përgaditje në Ulqin , me objektiv të përgaditjes sa më të mirë, për ndeshjen kualifikuese  me Qipron, e cila do të zhvillohet me 11 mars. Kombëtarja e udhëhequr nga tekniku Shkodran Amir Grima, theksoj se janë të kënaqur me kushtet të cilat Ulqini i ofron për përgaditje dhe që është i lumtur ... Read More »

S.Rexha: „OTRANT OLIMPIK“ DO TË LUAJË NË FUSHË TË VET

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

  Drejtori sportiv i „Otrant Olimpikut“ Skender Rexha tha se ky klub, në pjesën e dytë të kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi, do t’i luajë ndeshjet vendase në fushë të vet, për dallim nga ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit. „Falënderojmë Komunën e Ulqinit e cila përkrahu klubin dhe siguroi mjetet për rinovimin e dhomave ... Read More »

KF „OTRANT OLIMPIK“: VIJOJNË PUNIMET PËR RREGULLIMIN E FUSHËS DHE OBJEKTEVE NDIHMËSE

IMG-c7019b4c02382a7d28c0b1df7d6093e4-V

Udhëheqësia e re e Klubit të Futbollit ”Otrant Olimpik” është e vendosur që të sigurojë kushtet që skuadra e parë të luajë ndeshjet vendase në fushë të vet në pjesën e dytë të kampionatit. Prandaj këto ditë po kryhen punimet për rregullimin e fushës dhe të objekteve ndihmëse. Nga klubi njoftuan se këto punime po bëhen me përkrahjen e kryetarit ... Read More »

Scroll To Top