Monday , December 18 2017
Lajmi i fundit

Fitore për barazh: “OTRANT OLIMPIK” FITOI LIDERIN NË PODGORICË!

Otrant Olimpik

Kur askush nuk e prishte, e kur ishte më e nevojshme, “Otrant Olimpiku” arriti fitoren. Ulqinakët të dielën fituan liderin në tabelë, skuadrën “Kom” nga Podgorica si mysafirë, me rezultatin 2:0. Golat për “Otrant Olimpik” i shënuan Gjinoviq dhe Muharremi, dhe në atë mënyrë e sollën skuadrën e vet një hap larg barazhit për kualifikim në Ligën e parë të ... Read More »

Komandiri i policisë në Ulqin: KAMPION BALLKANIK NË BODI – BILDING

Foto: Vijesti

Me medaljen e artë në Kampionatin ballkanik, në kategorinë “masters”, bodi bilderi Goran Erakoviq ka vendosur pikën në karrierën e tij të suksesshme shumëvjeçare, shkruan “Vijesti”. Trajneri aktual i përfaqësueses së Malit të Zi medaljen e artë e fitoi në Kampionatin e 26 ballkanik në bodi – bilding, fitnes dhe bodi fiitnes të Federatës IFBB, të mbajtur fundjavën e kaluar ... Read More »

Futboll: HUMB “OTRANT OLIMPIKUT”, RREZIKOHET BARAZHI

Otrant

Me humbjen e papritur të dielën “Otrant Olimpiku” është prapë në pozicion që deri në xhiron e fundit të ketë frikë për barazh për kualifikim në Ligën e parë malazeze. Ulqinakët kanë humbur nga rivali i drejtpërdrejtë për barazh, skuadra “Jezero” nga Plava, me rezultatin 2:0, në fushë të vet. Lojtarët nga Plava janë tani vetëm katër pikë larg Ulqinakëve, ... Read More »

Futboll: OTRANT MPOSHTET NË DERBIN E XHIROS

Otrant Olimpik, Futboll, Fudbal

Mbas serisë së fitoreve, futbollistët e Otrant Olimpikut humbën dje ndeshjen në Tivar. Ato në “derbin e xhiros” humbën ndaj skuadrës Mornar me rezultatin 2:0. Mbas kësaj humbje, Mornari iu afrua skuadrës Otrant Olimpik në tabelë në pesë pikë diferencë. Por, në xhiron e ardhshme, me 30 prill, Ulqinakët para tifozëve të vet luajnë me skuadrën Jezero nga Plava, gjersa ... Read More »

Taekwondo: 9 MEDALJE TË ARTA PËR ULQININ

IMG_6593_resize

Gjatë vikendit me datë 22.04.2017 në Podgoricë u mbajt turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë turne morën pjesë vendet e rajonit Shqipëria, Mali i Zi, Serbia, Maqedonia, Bosna, Kosova etj. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 28 garues dhe një refer. Rezultati për klubin e Ulqinit ishte. Gjithsejt medalje të fituara 24, prej tyre 9 medalje ... Read More »

Sukses i „Otrant Olimpikut“: FITORE TJETËR PËR BARAZH

Otrant Olimpik

Futbollistët e „Otrant Olimpikut“ kanë vazhduar këtë të diel serinë e fiitoreve. Ato në fushë të vet në xhiron e 26 të Ligës së dytë malazeze në futboll festuan fitoren e rëndësishme kundër skuadrës „Berane“ me rezultatin 1:0. Mbas kësaj fitore, Ulqinakët praktikisht u kualifikuan për barazh, gjegjësisht garimin për kualifikim në Ligën e parë malazeze. Ato janë në vendin ... Read More »

Mbas fitores në Cetinë: OTRANT OLIMPIK NJË HAP NGA BARAZHI PËR LIGË TË PARË

Otrant Olimpik

Mbas fitores së thellë me rezultatin 3:0 në Cetinë kundër skuadrës me të njëjtin emër, futbollistët e Otrant Olimpikut janë shumë më afër barazhit, gjegjësisht luftës për kualifikim në Ligë të parë. Ulqinakët me këtë fitore janë forcuar në vendin e tretë në tabelë me 36 pikë. Në xhiron e ardhshme, të 23 me radhë, Ulqinakët presin skuadrën Berane. Read More »

Mbas fitores: “OTRANT OLIMPIK” AFËR BARAZHIT

Tabela

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” festuan dje në terrenin vendas fitoren e rëndësishme kundër skuadrës “Radniçki” nga Berane me rezultatin 1:0. Me këtë ato u forcuan në vendin e tretë në tabelë, i cili garanton hyrjen në barazh, gjegjësisht luftën për kualifikim në Ligën e parë të Malit të Zi. Përndryshe, të vetmin gol në minutën e 20 e shënoi Rexhoviq, ... Read More »

Fundjava sportive: HUMBIN BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT E ULQINIT

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Këtë fundjavë basketbollistët dhe futbollistët e Ulqinit nuk kishin shumë fat. Basketbollistët humbën në Tivar nga skuadra e Mornarit (85:68), gjersa futbollistët e Otrant – Olimpikut kanë humbur ndeshjen kundër Igallos (2:0). Mbas kësaj xhiro Ulqinakët janë në vend të tretë në Ligën e dytë malazeze me 30 pikë, sa ka tani edhe skuadra “Jezero” nga Plava. Në xhiron e ... Read More »

Ulqin: FILLOI PUNË KLUBI I VOLEJBOLLIT ULQIN

Odbojka Ulcinj, Volejboll Ulqin

Me përkrahje teknike dhe profesionale të Federatës malazeze të Malit të Zi dhe Klubit të volejbollit “Mërrkoti” filloi me punë klubi që do të quhet “Ulqin”. Seleksionimi i parë i djemve dhe vajzave është bërë sipas një kriterit: që në këtë klub të fillojnë të ushtrojnë djemtë dhe vajzat të cilët me të vërtet dëshirojnë dhe duan. Ulqinakët dhe Ulqinaket ... Read More »

Scroll To Top