Wednesday , January 16 2019
Lajmi i fundit

Futboll: „OTRANT OLIMPIK“ HUMB NGA RIVALI NË KOTOR

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Mbas serisë së rezultateve të mira „Otrant Olimpik“ humbi të mërkurën nga skuadra e „Bokelit“ në Kotorr me rezultatin 1:0. Ishte kjo ndeshje e rëndësishme me rivalin direkt në betejën për kualifikimin më të mirë në tabelën e Ligës së dytë të Malit të Zi. E tillë do të jetë edhe ndeshja e ardhshme, ajo e xhiros së 25, e ... Read More »

Futboll: HET-TRIK I XHANOVIQIT PËR FITOREN E RADHËS

Tabela

Futbollistët e Otrant Olimpikut vazhduan me fitore në pjesën e dytë të garës në Ligën e dytë të Malit të Zi. Ato dje, në fushë të vet, lehtë fituan skuadrën e fundit në tabelë, „Çelikun“ nga Nikshiqi, me rezultatin 3:0. Të tre golat për vendasit i shënoi Denis Xhanoviq, i cili në skuadrën e Ulqinit erdhi pak kohë më parë ... Read More »

“Ulqini” fitoi “Llovqenin” në derbin e madh: DILBERËT NDEZËN TRIBUNËN (VIDEO)

Kosarka, Basketboll

Në derbin e madh të xhiros së fundit në Ligën e parë ERSTE basketbollistët e “Ulqinit” në fushë të vet, para sallës së mbushur plotë, fituan kundër “Llovqenit” me rezultatin 92:85. Vendasit e udhëhequr nga Kejsi Sheferd udhëhoqen praktikisht gjatë tërë ndeshjes. Përndryshe, vetëm gjysmë pike i mungoi “Ulqinit” që të jenë të parët në tabelë. Read More »

Basketboll: ULQINI TË DIELËN ME “PARTIZANIN”, POLICIA INCIZON NDESHJEN

kosarka

Policia do të incizojë ndeshjen miqësore KB “Ulqin 1976” dhe KB “Partizan” nga Beogradi para, gjatë dhe pas përfundimit të saj, njoftohet nga Drejtoria e policisë. Ndeshja do të luhet në sallën e Qendrës shkollore “Vëllazërim bashkim” në Ulqin të dielën, me 01.04.2018, me fillim në ora 19. “Incizimi do të bëhet në periudhën prej orës 18 deri në 21, ... Read More »

Futboll: FITORE TJETËR E „OTRANT OLIMPIKUT“

Otrant Olimpik

Futbollistët e „Otrant Olimpikut“ shënuan të mërkurën edhe një fitore në Ligën e dytë të Malit të Zi. Ato para tifozëve të vet, me rezultatin 1:0, fituan skuadrën e „Jedinstvos“ nga Bijello Pole. Pas kësaj fitore, „Otrant Olimpik“ u forcua në vendin e 6 në tabelë me 34 pikë. Read More »

Në Podgoricë: TAEKWONDO ULQINI RENDITET I PARI

IMG_9679_resize

Vjen kupa e radhës për ekipin e Taekwondo-së Ulqini. Të dielen me datë 25.03.2018 në Podgoricë u mbajtë kampionati në sportin e Taekwondo-së në të dy diciplinat atë të ndeshjeve dhe formave, për kategoritë Kadet, Junior dhe Senior. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë me 15 garues. Suksesi: gjithsejt 24 medalje në të dy diciplinat, prej tyre të arta 17, ... Read More »

Basketboll: FITORE E MADHE NË NIKSHIQ

Kosharka

Basketbollistët e “Ulqinit” edhe një here kanë dëshmuar që kanë cilësi për kualifikim në Super ligë. Ato mbrëmë në Nikshiq, në ndeshjen shumë interesante, me rezultatin 93:88, fituan favoritin, skuadren vendase të “Sutjeskës”. I mbetet që tani të triumfojnë në ndeshjen e ardhshme, të shtunën, në fushë të vet kundër “Llovqenit” dhe të fitojnë vendin e pare në tabelën e ... Read More »

Futboll: „OTRANT OLIMPIK“ PRAPË BEFASOI, TANI POZITIVISHT

Otrant Olimpik

Të mërkurën futbollistët e „Otrant Olimpikut“ prapë kanë befasuar tifozët e vet, kësaj herë pozitivisht. Ato në ndeshjen me „Llovqenin“ fituan me rezultatin 2:1, me golat e Divanoviqit dhe Shkreles. Në këtë mënyrë ato mbërritën në pjesën e sipërme të tabelës, gjegjësisht në vendin e 6 në Ligën e dytë të Malit të Zi. Read More »

„Otrant Olimpik“: BARAZIM ME SKUADRËN E FUNDIT NË TABELË

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Mbas fitores së madhe kundër “Beranes”, “Otrant Olimpik” prapë befasoi. Këtë herë për të keq, sepse të dielën nuk e arsyetoi rolin e favoritit absolut. Ulqinakët në Nikshiq kundër “Çelikut”, skuadrës së fundit në tabelë, barazuan 1:1. Në xhiron e ardhshme “Otrant Olimpik” do të luajë në fushë të vet, me 25 mars, me skuadrën “Jedinstvo” nga Bijello Pole. Read More »

Hendboll: HUMBASIN KLUBET E HENDBOLLIT

IMG-54b3f5676f710cec6d925a2efe258b45-V

Të shtunën të dy klubet e hendbollit nga Ulqini përjetuan humbje. KH „Ulqin 2010“, si nikoqir, humbi në Tivar nga lideri i Ligës së dytë KH „Riviera e Budvës“ me rezultatin 35:21. KHF „Ulqin“, si mysafir humbi në Podgoricë nga „Rudari“ me rezultatin 32:20. Më e mira në skuadrën ishte Hana Hot, e cila shtatë herë shënoi në golin e ... Read More »

Scroll To Top