Wednesday , April 8 2020
Lajmi i fundit

Futboll: FITORE E MADHE E OTRANT OLIMPIKUT NË KOTOR

Otrant - Bokelj

“Otrant Olimpiku” vazhdoi serinë e shkëlqyer të fitoreve në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Në derbin e xhiros Ulqinakët në Kotor e mundën skuadrën vendase, Bokelin, me rezultatin 3:1. Përndryshe, Bokeli deri para kësaj ndeshje ishte në krye të tabelës. Në xhiron e ardhshme Otrant Olimpiku prapë luan ndeshjen derbi, në fushë të vet, kundër Mlladostit. Read More »

Basketboll: FITORE E MADHE E “ULQINIT”

Kosarka, Basketboll

Basketbollistët e “Ulqinit” fituan në derbin e xhiros së 3 të Ligës së Parë Erste në fushë të vet, skuadrën favorit “Sutjeska” nga Nikshiqi, me rezultatin 83:81. Në skuadrën fituese me 19 pikë u veçua Latkoviq, gjersa e përcolli Xhons me 17 pikë. “Falënderoj lojtarët tanë për një mbrëmje të shkëlqyer dhe fitore të madhe. Falenderim i veçantë i takon ... Read More »

Derbi për klubet e Ulqinit: SONTE BASKETBOLLISTËT, NESËR FUTBOLLISTËT

Ulcinj - Sutjeska

Këtë fundjavë klubet sportive nga Ulqini në basketboll dhe futboll luajnë ndeshjet derbi. Sonte, me fillim në ora 18, KK “Ulqin” në fushë të vet në xhiron e 3 të Ligës së Parë Erste në Basketboll takohet me skuadrën “Sutjeska” nga Nikshiqi. Të dielën, futbollistët e “Otrant Olimpikut” në Kotorr luajnë ndeshjen me të parën në tabelën e Ligës së ... Read More »

Shkolla e sportit “STARS”: PËR FËMIJËT E MOSHËS KATËR DERI NË NËNTË VJEÇ

Skolica sporta

  Nga marsi i këtij viti në Ulqin u hap shkolla e sportit “Stars” të cilën e drejtojnë profesorët e edukatës fizike Simo Vasoviq dhe Vukashin Radosheviq. Në shkollë janë të përfaqësuar para së gjithash sportet bazike (atletika, gjimnastika, gjimnastika korrektive dhe noti gjatë verës), si dhe bazat e të gjithë sporteve me top dhe lojërat elementare dhe garuese. Shkolla ... Read More »

Fundjava sportive: FITOJNË FUTBOLLISTËT, HUMBIN BASKETBOLLISTËT DHE HENDBOLLISTET

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

  “Otrant Olimpik” arriti fitoren e pestë me radhë dhe po mban vendin e tretë në tabelë. Në fushë të vet, para tifozëve të shumtë të cilët mbushën tribunën plotë, futbollistët nga Ulqini në derbin e xhiros fituan skuadrën “Igallo”, duke shënuar në fundin e ndeshjes, me rezultatin 1:0. Ndërsa basketbollistët e “Ulqinit” në kohën shtesë humbun në xhiron e ... Read More »

Taekwondo: ULQINAKËT KTHEHEN ME 3 TROFE NGA MOSTARI

IMG_2408_resize

Trofe pas trofeut, edhe një sukses i ekipit të Taekwondo-së Ulqini në Mostar fitojnë edhe tre trofe tjera dhe 23 medalje. Të shtunën me datë 03.11.2018 në Mostar u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën 450 garues, 40 klube nga 7 vende. Klubi i Taekwondosë Ulqini u paraqit me 24 garues. Suksesi ... Read More »

Futboll: ULQINAKU FITON KUPËN E MALAJZISË

duraku

Ulqinaku Mehmet Durakoviq, i cili ka nënshtetësinë e Australisë, arriti këto ditë suksesin më të madh në karrierën e tij të trajnerit. Ky 53-vjeçar me skuadrën e vet „Perak TGB“ arriti të fitojë Kupën e Malajzisë. Përndryshe, Durakoviq më herët kishte karrierë shumë të suksesshme si lojtar në vend dhe jashtë. Madje 64 herë luajti për skuadrën kombëtare të Australisë. Read More »

Karate: ANDREA DRAGOJEVIQ KAMPIONE E MALIT TË ZI

IMG-2b7a474807662062463b5c03a7382bf0-V

Ulqinakeje e re, Andrea Dragojeviq, u shpall dje në Podgoricë kampione e Malit të Zi në karate. Ajo fitoi medaljen e arit në kategorinë “seniore e re”, deri në 55 kg, pas tre ndeshjeve të suksesshme. Përndryshe, Dragojeviq është anëtare e Karate Klubit “REI”, ndërsa vitin e kaluar ajo u shpall nënkampione e Ballkanit. Read More »

Futboll: TJETËR FITORE PËR MAJEN E TABELËS

Otrant Olimpik

Pas edhe një fitore me radhë, “Otrant Olimpik“ mbas 14 xhirosh është në vendin e tretë në tabelën e Ligës së Dytë të futbollit. Futbollistët nga Ulqini të dielën në Plavë, me rezultatin 2:1, fituan skuadrën e “Jezeros”. Në xhiron e ardhshme, me 4 nëntor, “Otrant Olimpik” luan derbin në fushë të vet kundër skuadrës “Igallo”. Read More »

Basketboll: “ULQINI” STARTON FURISHËM

Kosh (1)

Ashtu siç është paralajmëruar, basketbollistët e “Ulqinit” nisën sezonin e ri në Ligë të Parë. Ato në xhiron e parë, para tifozëve të vet, luajtën ndeshje të shkëlqyer dhe fituan skuadrën shumë të mirë të “Jedinstvos” nga Bijello Pole 94:68. Në KB “Ulqin” janë të bindur se do të jenë në mesin e katër skuadrave që do të luajnë në ... Read More »

Scroll To Top