Sunday , August 18 2019
Lajmi i fundit

KF “Otrant Olimpik”: KRYETARI MURATI JEP DORËHEQJE

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Kryetari i Klubit të futbollit “Otrant Olimpik” Arian Murati dha dorëheqje në mbledhjen e Këshillit drejtues të klubit e cila u mbajt të mërkurën mbrëma në ndërtesën e Komunës së Ulqinit, mëson Portali Ul-info. Ai në këtë vend ishte nga gushti i vitit të kaluar. Nënkryetarët e këtij klubi të Ulqinit janë Arjan Lamoviq dhe Halil Dali Truma. “Otrant Olimpik” ... Read More »

I.Karamanaga: TË NDIHMOHEN ENTUZIASTËT SPORTIV SIÇ ËSHTË F.DUSHKU

Fikreti

Fikret Dushku edhe si nxënës në Shkollën e mesme të Ulqinit është dalluar. Ka qenë nxënës i mirë, i sjellshëm, pedant dhe modest. Më vonë ka treguar aftësit si edukator në edukimin sportiv të fëmive, në veçanti e të rinjëve. Fikreti është edhe një sportist i dalluar i qytetit tonë. Prandaj, nuk mjafton ti bëni veç like fotos, Fikreti meriton ... Read More »

Në Tiranë: TRE MEDALJE TË ARTA PËR ALBULENËN

Albul 2

Klubi i Karatesë Albulena mori pjesë këtë fundjavë në turneun e parë ndërkombëtar “Kupa Energjia 2018”, i cili u mbajt në Tiranë. Në këtë garë morën pjesë dy garues nga ky klub i suksesshëm nga Ulqini, të cilët fituan 3 medalje të arta. Art Ujkashi fitoi dy të arta, njërën në kata për grupmoshën 2005-2006, si dhe në lufta në ... Read More »

“Otrant Olimpik”: PËRFUNDON ME HUMBJE NË FUSHË TË VET

Tabela (2)

Sezonin e sivjetmë në Ligën e dytë futbollistike “Otrant Olimpiku” e përfundoi me humbje në fushë të vet. Ato humben nga skuadra “Jezero” nga Plava të cilët me fitore në Ulqin siguruan mbijetesën në këtë ligë. “Otrant Olimpik” e përfundoi këtë sezon në vend të pestë në tabelë, që është më dobët nga pritshmëria e deklaruar publikisht në fillim të ... Read More »

Në Lushnje: 12 MEDALJE PËR KLUBIN E KARATESË “ULQINI”

Lushnja

Më 19 dhe 20 maj 2018, Klubi i karatesë “Ulqini” mori pjesë në dy turne ndërkombëtarë të karatesë: “Lushnja Open 2018” në Lushnjë dhe “Kupa e Lidhjes së Prizrenit” në Prizren, duke fituar 12 medalje dhe përfaqësuar qytetin me dinjitet. Në turneun „Lushnja Open 2018“, Klubi i karatesë “Ulqini” u paraqit me 3 garues, të cilët arritën të fitojnë 8 ... Read More »

Futboll: “OTRANT OLIMPIK” NË PJESËN E SIPËRME TË TABELËS

Otrant Olimpik

Mbas fitores së djeshme si mysafirë në Bijello Pole, kundër vendasve të “Jedinstvos” (0:2), është e sigurt që “Otrant Olimpiku” do të përfundojë këtë sezon në vendin e 5 në Ligën e dytë të Malit të Zi. Kjo do të thotë se kjo skuadër nuk do të kualifikohet për barazh për kualifikim në Ligën e parë. Përndryshe, në ndeshjen e ... Read More »

Futboll: “OTRANT OLIMPIK” FITON NË FUSHË TË VET

Tabela (1)

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” fituan në fushë të vet në xhiron e 31 të Ligës së dytë malazeze në futboll. Ato, me rezultatin 1:0, fituan skuadrën “Ibar” nga Rozhaja dhe tani ndajnë vendin e pestë në tabelë, me skuadrën “Berane”. Në xhiron e ardhshme, “Otrant Olimpik” do të luajë të dielën në Bijello Pole, me skuadrën vendase “Jedinstvo”, ndërsa në ... Read More »

Fundjava sportive: PAK ARSYE PËR FESTË, TË MIRA HENDBOLLISTET

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Basketbollistët e „Ulqinit“ ngadalë po humbinë fuqinë pas sezonit të jashtëzakonshëm në Ligën e parë Erste, kështu që në plej – of akoma nuk fituan. Pas humbjes të dielën në Igallo kundër vendasve (1:3), gjithnjë e më pak shanse për barazh për kualifikim në Ligën e parë kanë futbollistët e „Otrant Olimpikut“. Surprizë e këndshme janë hendbollistet e „Ulqinit“ të ... Read More »

Taekwondo: ULQINI KAMPION I DYFISHTË I MALIT TË ZI

IMG_1509_resize

Sot me datë 13.05.2018 në Podgoricë u mbajtë kampionati i Malit të Zi në sportin olimpik të Taekwondo-së për kategorinë e pionirëve në të dy diciplinat Forma dhe Dyluftim. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 29 garues në të dy diciplinat. 25 garues dolën të suksesshëm. Në diciplinën e ndeshjeve nga klubi i Taekwondo-së Ulqini dolën plotë 10 kampion ... Read More »

Scroll To Top