Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Karate: ANDREA DRAGOJEVIQ KAMPIONE E MALIT TË ZI

IMG-2b7a474807662062463b5c03a7382bf0-V

Ulqinakeje e re, Andrea Dragojeviq, u shpall dje në Podgoricë kampione e Malit të Zi në karate. Ajo fitoi medaljen e arit në kategorinë “seniore e re”, deri në 55 kg, pas tre ndeshjeve të suksesshme. Përndryshe, Dragojeviq është anëtare e Karate Klubit “REI”, ndërsa vitin e kaluar ajo u shpall nënkampione e Ballkanit. Read More »

Futboll: TJETËR FITORE PËR MAJEN E TABELËS

Otrant Olimpik

Pas edhe një fitore me radhë, “Otrant Olimpik“ mbas 14 xhirosh është në vendin e tretë në tabelën e Ligës së Dytë të futbollit. Futbollistët nga Ulqini të dielën në Plavë, me rezultatin 2:1, fituan skuadrën e “Jezeros”. Në xhiron e ardhshme, me 4 nëntor, “Otrant Olimpik” luan derbin në fushë të vet kundër skuadrës “Igallo”. Read More »

Basketboll: “ULQINI” STARTON FURISHËM

Kosh (1)

Ashtu siç është paralajmëruar, basketbollistët e “Ulqinit” nisën sezonin e ri në Ligë të Parë. Ato në xhiron e parë, para tifozëve të vet, luajtën ndeshje të shkëlqyer dhe fituan skuadrën shumë të mirë të “Jedinstvos” nga Bijello Pole 94:68. Në KB “Ulqin” janë të bindur se do të jenë në mesin e katër skuadrave që do të luajnë në ... Read More »

Të shtunën nis gara në basketboll: SYNIM KUALIFIKIMI NË SUPER LIGË

Kosarka, Basketboll

Sezoni garues në Ligën e parë ERSTE në basketboll fillon të shtunën, me 27 tetor. Në xhiron e parë skuadra e “Ulqinit” pret “Jedinstvon” nga Bijello Pole. “Forcuam skuadrën e parë, formuam skuadrën e juniorëve ku luajnë shtatë lojtarë nga Ulqini, kemi edhe kadetët”, thotë drejtori i KK “Ulqin” Rizo Hajdarpashiq. Ai është i bindur që kjo skuadër do të ... Read More »

Sukses i madh i KK “Ulqin”: VENDI I TRETË NË TURNEUN NË HERCEG NOVI

Karate klub Ulqin, Karate klub Ulcinj

Karatistët e KK “Ulqin” fituan vendin e tretë në renditjen e përgjithshme në turneun ndërkombëtar në karate “Gran Pri Montenegro 2018”, i cili fundjavën e kaluar u mbajt në Herceg Novi. Ato në një konkurrencë të fortë fituan 10 medalje ari, 11 argjendi dhe 16 bronzi. Turneu tradicional, të cilin e organizon karate klubi “Bijella” tuboi 754 garues nga 62 ... Read More »

Futboll: FITORE SHUMË E RËNDËSISHME E „OTRANT OLIMPIKUT“

Otrant Olimpik

„Otrant Olimpik“ më në fund rreshtoi një sërë lojësh të mira, ndërsa këtë të diel kishte edhe fat. Duke e kthyer rezultatin në fund të ndeshjes Ulqinakët, në fushë të vet, me rezultatin 2:1, fituan skuadrën „Kom“ nga Podgorica. Pas 13 xhirove „Otrant Olimpiku“ është në vend të 7 në tabelën e Ligës së Dytë të Malit të Zi, ndërsa ... Read More »

KKSH: MARATONA E PAVARËSISË ULQIN – SHKODËR 2018

Guitar Heroes Flyer

Për të shtatin vit me rradhë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e  Shkodrës, organizon Maratonën e Pavarësisë Ulqin – Shkodër 2018. Më 25 Nëntor 2018 në ora 09:00, përballë  godinës së Komunës së Ulqinit, do të bëhet nisja e maratonistëve, ndërsa caku përfundimtar do të jetë Shkodra, përballë godinës ... Read More »

Basketboll: LIGA NIS PËR DHJETË DITË, ULQINI NIKOQIR

Kosarka, Basketboll

Xhiroja e pare e Ligës së Parë Erste në basketboll fillon me 27 tetor, njoftojnë nga Federata e Basketbollit. Në ligën e pare do të luajnë nëntë skuadra, ndërsa në xhiron e pare “Ulqini” pret “Jedinstvon” nga Bijello Pole. Katër skuadra do të kualifikohen për Super Ligë e cila fillon me 1 prill. Read More »

Taekwondo: ULQINI KLUBI MË I SUKSESSHMI NË “DURMITOR OPEN 2018”

IMG_4675_resize

Të dielën me datë 14.10.2018 në qytetin e Zhablakut u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së Durmitor Open 2018. Në këtë aktivitet sportiv klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 35 garues në të dy diciplinat në Garim dhe Forma. Suksesi për klubin e Ulqinit nuk mungoj ku në rënditjen e përgjithshme doli klubi më i sukseshëm i ... Read More »

Futboll: FITORE NË TIVAT PËR IKJE NGA FUNDI I TABELËS

Otrant Olimpik

Futbollistët e „Otrant Olimpikut fituan të dielën si mysafirë në ndeshjen e xhiros së 12 të Ligës së Dytë të Malit të Zi. Ato në Tivat, në derbin e bregdetit, fituan vendasit, skuadrën „Arsenal“, me rezultatin 3:1. Kjo fitore është shumë e rëndësishme dhe, shpresojmë, fillimi i ikjes së „Otrant Olimpikut“ nga fundi i tabelës. Read More »

Scroll To Top