Wednesday , November 20 2019
Lajmi i fundit

Taekwondo: TETË MEDALJE PËR ULQINAKËT NË KAMPIONATIN BALLKANIK

Balkan Tawkwondo

Përfaqësim dinjitoz i sportistëve nga ekipi i Taekwondo-së Ulqini në kampionatin Ballkanik me përfaqësuesen e Malit të Zi të cilët grumbulluan 8 medalje ballkanike. Gjatë vikendit me datë 13-15.09.2019 në Bullgari në qytetin e Samokovit u mbajt kampionati Ballkanit për të gjitha kategoritë në të dy disiplinat ndeshje dhe forma. Në këtë kampionat u paraqitën 12 shtete me 660 garues. ... Read More »

Futboll: FITORE E RËNDËSISHME E „OTRANT OLIMPIKUT“

Otrant Olimpik

Pas disa ndeshjeve të dobëta, futbollistët e „Otrant Olimpikut“ arritën të dielën fitoren e rëndësishme. Ato në Rozhaj fituan skuadrën e favorizuar vendase „Ibar“ me rezultatin 2:1, me golat e Angjello Rudoviqit në fund të ndeshjes. Në xhiron e ardhshme të Ligës së Dytët të Malit të Zi, e cila luhet të mërkurën, „Otrant Olimpik“ në Kotorr do të ndeshet ... Read More »

Taekwondo: ULQINAKËT FILLOJNË ME SUKSES KAMPIONATIN BALLKANIK

Balkan Tawkwondo

Në qytetin Samokov të Bullgarisë po mbahet Kampionati Ballkanik në Taekwondo. Garuesit nga Klubi i Taekwondo-së Ulqini në ditën e parë të Kampionatit arritën të fitojnë tre medalje, Sumeja Bisha të artë dhe Medina Kanaqeviq dy të bronzta, një në kategorinë individuale dhe një në çift. Ditën e diel radhën e kanë 5 garues nga Klubi i Taekwondo-së Ulqini. Përndryshe, ... Read More »

KB “Ulcinj” : PËR SHKAK TË MUNGESËS SË PARAVE NUK DO TË GAROJMË NË LIGËN E PARË

Screenshot_20190910_151741

“KB Ulqin 1976” është i vetmi kolektiv sportiv në qytetin tonë i cili vitet e kaluara me shumë sukses ka luajt në Ligën e Parë të Malit të Zi. Për shkak të bllokimit të llogarisë së Komunës, e cila ishte financieri jonë kryesor, sponsorit dhe partnerit në të gjitha sukseset, u krijuan problemet financiare në klubin tonë. Prandaj njoftojmë publikun ... Read More »

Basketboll: MBAHET TURNEU PËR KATEGORI TË REJA

received_2459546104124618

Gjatë fundjavës së kaluar u mbajt turneu i moshave të reja për gjeneratën 2005/2006, në sallën e Shkollës së Mesme Vëllazërim Bashkim, ku organizator ishte KB “Ulqin 1976”. Në Turne përveç skuadrës vendase morën pjesë edhe skuadrat e Mediteranit 1 dhe 2, të dy nga Tivari dhe KB “Sutomore”. Vendin e parë e fitoi ekipi KB “Mediteran 1”, me trajner ... Read More »

Futboll: „OTRANT OLIMPIKU“ HUMB SI NIKOQIR NË PODGORICË

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Skuadra e „Otrant Olimpikut“ laujti në xhiron e 6 të Ligës së Dytë të Malit të Zi si nikoqir në Podgoricë dhe humbi me rezultatin 1:0 nga skuadra „Jedinstvo“ nga Bijello Pole. Pas kësaj xhiro Ulqinakët kanë pesë pikë dhe janë në vendin e parafundit në tabelë. Në xhiron e ardhshme e cila luhet të dielën, me 15 shtator, „Otrant ... Read More »

Klubi i Basketbollit “Ulqin”: FUNDJAVËN E ARDHSHME ORGANIZOJNË TURNE

Kosarka, Basketboll

Gjatë fundjavës së ardhshme do të mbahet turneu për kategoritë e reja të gjeneratave 2005/2006, në sallën e Shkollës së Mesme “Vëllazërim Bashkim”, nën organizimin e Klubit të Basketbollit “Ulqin 1976”. Në turne përveç skuadrës vendase, marrin pjesë edhe KB “Mediteran 1” dhe KB “Mediteran 2”, të dyja nga Tivari, si dhe KB “Sutomore”. Gara do të mbahet të shtunën ... Read More »

Në Tuz ishin nikoqir: FITORJA E PARË E OTRANT OLIMPIKUT

Otrant Olimpik

Me golin e Amir Ramoviqit “Otrant Olimpik” të dielën arriti fitoren e parë në pjesën e parë të kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Skuadra nga Ulqini fitoi në Tuz, ku si nikoqir luajti kundër skuadrës “Arsenal” nga Tivati. Pas kësaj xhiro “Otrant Olimpik” ka pesë pikë, ndërsa në xhiron e ardhshme, të pestin, takohet në Plavë ... Read More »

Futboll: “OTRANT OLIMPIK” TË DIELËN VENDAS NË TUZ

Otrant Lovqen

Të dielën, me 1 shtator, luhet xhiroja e 4 e Ligës së Dytë të Malit të Zi në futboll, ku “Otrant Olimpik” do të jetë prapë skuadra vendase. Por, jo në Plazhin e Madh. Skuadrën nga Tivati, “Arsenalin”, ky klub nga Ulqini do ta presë në stadiumin e “Deçiqit” në Tuz. Pas tre xhirove të luajtura, “Otrant Olimpik” është në ... Read More »

Taekwondo: PESË MEDALJE TË ARTA PËR ULQINAKËT

IMG_5725_resize (1)

Ekipi i Taekwondo-së Ulqini sezonin e dytë të garave e hap me trofe në Kroaci, trofeu i 17 me radhë gjatë këtij viti. Të shtunën dhe të dielen me datë 24-25.08.2019 në ishullin e Korçullës u mbajtë turneu ndërkombëtarë në Taekwondo. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën afër 400 garues nga 8 vende. Ekipi i Taekwondo-së Ulqini mori pjesë me ... Read More »

Scroll To Top