Thursday , August 17 2017
Lajmi i fundit

Regjioni jugor: “OTRANT OLIMPIK” FUNDOSI “MOGRENIN” NË BUDVË

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” janë forcuar në krye të tabelës të Ligës së regjionit jugor të futbollit. Ato të martën në Budva, në ndeshjen e xhirosë së pestë, kanë deklasuar skuadrën “Mogren” me rezultatin 9:1. Konkurrenti i tyre kryesor, skuadra e “Arsenalit” të Tivatit, në Tivar fitoi skuadrën e “Sllogës”. Në ndeshjen e radhës Ulqinakët luajnë me “Sllogën” nga Radoviqi. Read More »

Fudboll: „OTRANT OLIMIPIK” SOT NË SHKODËR, TË MARTEN NË BUDVË

Otrant-Olimpik

KF “Otrant-Olympic” sot në Shkodër, me fillim në ora 15.30, luan kundër “Vllaznisë” vendase në ndeshjen humanitare, njoftohet nga kjo skuadër. Në xhiron e katërt të Ligës së futbollit të regjionit jugor Ulqinakët të martën janë mysafirë në Budvë, ku luajnë me “Mogrenin”. Në ndeshjet tjera nesër luan Slloga (Radoviq)-Hajduk (Tivar), si dhe Slloga nga Tivari i vjetër dhe Arsenali ... Read More »

Përforcim: ISH KAPITENI I KB “BUDUQNOST” NË ULQIN

Marko Popovic

Kapiteni disavjeçar i Klubit të basketbollit “Buduqnost”, Marko Popoviq, këtë sezon do të luaj për KB Ulqin, shkruajnë mediet e Podgoricës. Ai për shkak të lëndimit në gju një kohë të gjatë ishte jashtë fushës, ndërsa për shumë vite mbajti shiritin e kapitenit të “Buduqnostit”. Është i gjatë 200 cm, ka 30 vjeç, dhe me siguri me eksperiencën e vet ... Read More »

Ulqin: HAPET SEZONI I GJUETISË

Gjuetia, Lov, Gjuetaret, Lovci

Në tërë hapësirën e terrenit të gjuetisë në Ulqin është hapur sezoni i gjuetisë 2015-2016. Terrenin e gjuetisë në Ulqin e menaxhon Ndërmarrja publike për mbrojtjen dhe kultivimin e egërsirave. Në këtë institucion theksojnë se sezoni “ka filluar në pajtim me Ligjin e gjuetisë dhe etikës së gjuetisë”. Njëkohësisht kanë apeluar tek të gjithë të cilët dëshirojnë të gjuajnë pa ... Read More »

Futboll: „OTRANT OLIMPIK“ LEHTË DERI TEK FITORJA E RADHËS

Otrant Olimpik

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” kanë realizuar të shtunën edhe një sukses në xhiron e tretë të Regjionit jugor të futbollit. Ato në Tivar kanë fituar lehtë skuadrën e “Hajdukut” me rezultatin 3:1. A do të qëndrojnë edhe më tej Ulqinakët në krye të tabelës varet nga rezultati i derbit komunal në Tivat. Atje të dielën do të ndeshet rivali kryesor ... Read More »

Futboll: “OTRANT-OLIMPIK” EDHE XHIRON E ARDHSHME NIKOQIR

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Skuadra e “Otrant-Olimpik” do të luajë edhe në xhiron e ardhshëm, të tretin me radhë, të Ligës së futbollit të regjionit jugor, para tifozëve të vet. Ulqinakët do të presin skuadrën “Hajduk” nga Tivari. Pritet që lojtarët vendas të shënojnë fitore dhe të mbajnë pozicionin udhëheqës në këtë ligë. Përndryshe, për dallim nga seniorët, pionierët e Otrantin me rezultatin 6:0 ... Read More »

Taekwondo: KANAQI, KARAMANGA DHE KRAJA SHPALLEN KAMPION

Taekwondo

Gjatë vikendit që lamë pas me datë 26.09.2015 e shtune në Kosove në qytetin e Therandes u zhvillua turneu ndërkombëtarë për të 6-tin vitë me radhë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë garë morën pjesë rrethë 100 garues, kryesisht nga klubet shqiptare si Kosova, Shqiperia dhe Mali i Zi. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 4 garues dhe ... Read More »

U luajt derbi: PA GOLA ME „ARSENALIN“

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Ndeshja e skuadrave “Otrant-Olimpik” nga Ulqini dhe “Arsenalit” nga Tivat ka arsyetuar epitetin e derbit të xhiros së dytë të Ligës së futbollit të regjionit jugor. Në stadiumin në Plazhin e madh, në kushte ideale për lojë, rreth 350 tifozë të pranishëm panë të dielën një ndeshje të mirë. Është vërtetuar që këto dy skuadra do të jenë favoritët kryesor ... Read More »

Javën e ardhshme derbi futbollistik: NË ULQIN VJEN „ARSENALI“ NGA TIVATI

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

Mbas fillimit të shkëlqyer të skuadrës „Otrant-Olimpik“ në Ligën e futbollit të regjionit jugor, në xhiron e dytë do të kemi derbi. Në Ulqin mysafirë do të jetë „Arsenali“ nga Tivati, që do të thotë se të gjithë që dëshirojnë, të dielën (më 27 shtator), në stadiumin në Plazhin e madh, do të mund të shijojnë ndeshjen e dy skuadrave ... Read More »

Taekwondo: TË ARTË ARTAN FICI DHE AMRA DUSHKU

Taekwondo Ulqin

Gjatë fundjavës që lëmë pas, me datë 20.09.2015 në qytetin e Podgoricës, u mbajt turneu ndërkombëtarë “Montenegro Trophy 2015”.Në kët turne morrën pjesë afër 200 garues nga vendet e rajonit si; Shqipëria, Maili i Zi, Kosova, Bosna, Kroacia, Serbia, Sllovenia. Në këtë turne Klubi i Taekwondo-së Ulqini u prezantua me 6 garues. Suksesi për klubin e Taekwondo-së Ulqini ishte gjithësejt ... Read More »

Scroll To Top