Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Nis pjesa e dytë e kampionatit: “OTRANT OLIMPIK” TË DIELËN ME LIDERIN E TABELËS

IMG-c5bf404a790f5d7c146d148a78320df7-V

  Këtë të dielë fillon pjesa e dytë e kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi në futboll. Ndeshjen e parë të vazhdimit të kampionatit “Otrant Olimpik” do ta luajë në fushë të vet kundër liderit në tabelë, skuadrës “Deçiq” nga Tuzi. Ndeshja fillon në ora 14 në stadiumin në Plazhin e Madh. Përndryshe, të premten në Ulqin ... Read More »

Ulqin: Kryetari Nrekiq priti përfaqësuesen e kombëtares Shqipëtare në fudboll për femra

IMG-f708dad4768d562250c0c9f1bb4d9d3d-V

Kombëtarja e femrave disa ditë po qendron për përgaditje në Ulqin , me objektiv të përgaditjes sa më të mirë, për ndeshjen kualifikuese  me Qipron, e cila do të zhvillohet me 11 mars. Kombëtarja e udhëhequr nga tekniku Shkodran Amir Grima, theksoj se janë të kënaqur me kushtet të cilat Ulqini i ofron për përgaditje dhe që është i lumtur ... Read More »

S.Rexha: „OTRANT OLIMPIK“ DO TË LUAJË NË FUSHË TË VET

Futboll, Fudbal, Otrant Olimpik

  Drejtori sportiv i „Otrant Olimpikut“ Skender Rexha tha se ky klub, në pjesën e dytë të kampionatit në Ligën e Dytë të Malit të Zi, do t’i luajë ndeshjet vendase në fushë të vet, për dallim nga ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit. „Falënderojmë Komunën e Ulqinit e cila përkrahu klubin dhe siguroi mjetet për rinovimin e dhomave ... Read More »

KF „OTRANT OLIMPIK“: VIJOJNË PUNIMET PËR RREGULLIMIN E FUSHËS DHE OBJEKTEVE NDIHMËSE

IMG-c7019b4c02382a7d28c0b1df7d6093e4-V

Udhëheqësia e re e Klubit të Futbollit ”Otrant Olimpik” është e vendosur që të sigurojë kushtet që skuadra e parë të luajë ndeshjet vendase në fushë të vet në pjesën e dytë të kampionatit. Prandaj këto ditë po kryhen punimet për rregullimin e fushës dhe të objekteve ndihmëse. Nga klubi njoftuan se këto punime po bëhen me përkrahjen e kryetarit ... Read More »

Përforcohet klubi i Ulqinit: “OTRANT OLIMPIK” PËRFORCOHET ME TRE LOJTARË

IMG-fc822ad998d2ac48d21e826c25f87355-V

  KF “Otrant Olimpik” do të luajë pjesën e dytë të sezonit në Ligën e Dytë të Malit të Zi i përforcuar me tre futbollistë. Anëtarë të rinj të këtij klubi do të jenë Millosh Vukiq, i cili deri tani luajti për “Bokelin” nga Kotorri, si dhe Leon Dushaj dhe Kenan Orahovac nga “Deçiqi”. Përndryshe, “Otrant Olimpiku” të shtunën luajti ... Read More »

Ndeshja miqësore: “OTRANT OLIMPIK” LUAJTI ME “BESËN” NGA PEJA

Otrant Olimpik

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” këto ditë po përgatiten për vazhdimin e garës në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Ato të mërkurën në Plazhin e Madh luajtën ndeshjen përgatitore me skuadrën “Besa” nga Peja, e cila mban kreun e tabelës në Ligën e Dytë të Kosovës, ndërsa përgatitjet po i zhvillon në Ulqin. Shikuesit kishin mundësi të shohin futboll ... Read More »

KF “Otrant Olympic”: TË PREMTËN FILLOI FAZA PËRGATITORE

IMG-f9f69845a48b80dceb5255db684007bd-V

Nga Klubi i futbollit “Otrant Olympic” njoftuan se të premtën filloi faza përgatitore në terrenet e KF “Akademia”. Një ditë më herët u mbajtë mbledhja me lojtarët të cilëve iu drejtua kryetari i ri i klubit Safet Kaleziq dhe drejtori sportive Skender Rexha. Ato iu falenderuan kryetarit të Komunës Loro Nrekiq për besimin e dhënë, ndërsa lojtarëve i premtuan punë ... Read More »

Gjeka: PO E KTHEJMË “PRO BEACH SOCCER-IN” NË ULQIN

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Ulqini, sipas parashikimit të Organizatës Turistike të qytetit, ky vit duhet të ketë rritje të numrit të turistëve për 15 për qind, do të realizohen rreth 1,2 milion bujtje, ndërsa pritshmëritë optimiste, siç than përfaqësuesit e saj, bazohen në rezultatet e arritura vitin e kaluar. Drejtori i OT, Fatmir Gjeka, tha për “Info Biro” se këtë vit do të rikthejnë ... Read More »

FT MZ: 11 ÇMIME PËR KLUBIN E TAEKWONDO-SË ULQIN

Taekwondo

Në manifestimin e shpalljes së më të suksesshmëve në vitin 2019 të organizuar nga Federata e Taekwondo-së e Malit të Zi (FT MZ), Klubi i Taekwondo-së Ulqin fitoi 11 çmime. Në disiplinën olimpike, disiplina e ndeshjes: Sara Kraja u shpall sportistja e vitit e cila u shpërbly edhe me një çmim special për arritjen e medaljes së artë në kampionatin ... Read More »

Scroll To Top