Tuesday , November 12 2019
Lajmi i fundit

KF „Otrant Olimpik“: VIJON REGJISTRIMI I ANTARËVE TË RINJ

FK Otrant

KF “Otrant-Olympic” bënë regjistrimin e anëtarëve të rinj të moshës 5 deri në 12 vjeç. Shkollën e futbollit do ta udhëheqin trajneri i skuadrës së sendorëve Xhemal Kapllanbegu me UEFA “A” licencë, Naser Milla – ish lojtar, ndihmës trajneri dhe ish futbollisti i klubit Mehmed Telletoviq dhe Rudi Piraniq, trajneri i kadetëve me UEFA “A” licencë. Shkolla fillon me punë ... Read More »

Edhe basketbollistët fituan: LATKOVIQ ME TRE TREPIKËSHA „PËRMBYTI“ SUTJESKËN

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit kanë fituar mbrëmë në Nikshiq me rezultatin 63:56, në ndeshjen e xhiros së 24 të Ligës Erste kundër vendasve të „Sutjeskës“. Basketbollistët nga Nikshiqi kanë udhëhequr në fund të takimit 56:53, por mysafirët, nëpërmjet Millan Llatkoviqit, i cili shënoi tre trepikësha një mbas një, kanë përmbysur rezultatin 62:56. Më efikasi në skuadrën e Ulqinit ishte Llatkoviq me ... Read More »

„Otrant Olimpik“: SUKSES NË BERANE EDHE PSE TË DOBËSUAR

otrant-olimpik

Futbollistët e „Otrant Olimpikut“ luajtën të mërkurën (0:0) në Berane me skuadrën vendase. Ky rezulat vlenë edhe më shumë, për shkak se vjen pas ndeshjes së humbur të dielën ndaj skuadrës së „Cetinës“ në Ulqin. Duhet thënë se në Berane Ulqinakët ishin të dobësuar me mosluajtjen e lojtarëve standard Mollabeqiri dhe Shkrela, ndërsa Rudoviq në këtë ndeshje morri karton të ... Read More »

Fundjava e dobët sportive: HUMBËN BASKETBOLLISTËT DHE FUTBOLLISTËT

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Kjo fundjavë ishte e pasuksesshme për klubet sportive nga Ulqini, edhe pse luajtën si vendas. Të shtunën mbrëma, në derbin e xhirosë, basketbollistët humbën nga lideri në tabelë, skuadra “Teodo” nga Tivati, me rezultatin 65:72. Ndeshjen të dielën në stadiumin në Plazh të madh e humbi “Otrant Olimpiku”. Edhe pse ishin favoritë në këtë ndeshje, Ulqinakët ishin më të dobët ... Read More »

Turneu “Panajot Pano”: MIRËNJOHJE PËR REXHËN DHE HAJDINAGËN

Skendo

Nën organizim të gazetarit të mirënjohur shqiptar, Dëfrim Methasani, për herë të parë në Kosovë u mbajt turneu tradicional, “Panajot Pano”. Turneu që i kushtohet legjendës së futbollit shqiptar, është organizuar më 9 dhe 10 mars në Prishtinë. Në turneun që u mbajt në futboll të vogël, kanë marr pjesë ekipe të ndryshme nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi dhe ... Read More »

Fundjava sportive: DERBI I BASKETBOLLISTËVE, FUTBOLLISTËT PRESIN “CETINËN”

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Këtë fundjavë basketbollistët dhe futbollistët e Ulqinit do të luajnë në fushë të vet. KK “Ulqin” do të luajë të shtunë kundër “Teodo” nga Tivati, skuadrës së parë në tabelë, që do të thotë se ky do të jetë derbi i xhiros. Po ashtu, të shtunën futbollistët e “Otrant Olimpikut” do të takohen me skuadrën e “Cetinës”. Në këtë ndeshje ... Read More »

Fillim i mbarë i “Otrant Olimpikut”: BARAZIM NË NIKSHIQ

Otrant Olimpik

Futbollistët e “Otrant Olimpikut” në mënyrë të suksesshme kanë nisur pjesën e dytë të garës në Ligën e dytë malazeze në futboll. Ato të dielën barazuan (0:0) kundër ekipit vendas të “Çelikut”. Shtojmë që basketbollistët e Ulqinit fituan në Danillovgrad, ndërsa hendbollistët e rinj kanë fituar në turneun ndërkombëtar i cili këtë fundjavë u mbajt në Ulqin. Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT FITUAN ME TREPIKËSH NË SEKONDËN E FUNDIT

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Basketbollistët e Ulqinit kanë arritur suksesin e radhës, kësaj herë si mysafirë. Ato të shtunën fituan “Danillovgradin”, me rezultatin 69:67, me trepikësh të cilin në sekondën e fundit të ndeshjes e shënoi Millan Llatkoviq. Ndërsa futbollistët e “Otrant Olimpikut” sot luajnë në Nikshiq kundër skuadrës “Çelik” në ndeshjen e parë të pjesës së parë të kampionatit në Ligën e dytë ... Read More »

KF „OTRANT OLIMPIK“: FTESË PËR PJESËMARRJE NË TURNEUN NË ITALI

Otranti 1

Në klubin e futbollit “Otrant Olimpik” mbërriti ftesa nga Italia për pjesëmarrje në turneun e Pashkëve, të tretin me radhë, i cili mbahet nga mesi i prillit. Bëhet fjalë për turneun i cili organizohet për kadet dhe pionier, gjegjësisht për të rinjt e lindur në periudhën prej vitit 2000 deri në 2006. Në “Otrant Olimpik” kanë thënë se janë të ... Read More »

Futboll: FITORE NË PROVËN GJENERALE

Otrant Olimpik

Pjesa e dytë e kampionatit në Ligën e dytë malazeze në futboll nis të dielën e ardhshme. Skuadra e “Otrant Olimpikut” në xhiron e parë, me 5 mars, do të ndeshet me “Çelikun” në Nikshiq. Ulqinakët, të cilët pjesën e parë të garës e kanë përfunduar të tretët në tabelë, me shpresa të mëdha hynë në vazhdim të kampionatit. Nëse ... Read More »

Scroll To Top