Tuesday , September 18 2018
Lajmi i fundit

Fitore e basketbollistëve në Tivar: ULQINI NË GJYSMËFINALE

Kosarka, Basketboll, Ulcinj, Ulqin

  Basketbollistët e “Ulqinit” do të luajnë në gjysmëfinale të Ligës së parë Erste, meqë në ndeshjen e tretë të serisë së çerekfinaleve, të martën mbrëma në Tivat, kanë fituar skuadrën vendase “Teodo” me rezultatin 77:72 (12:7, 25:19, 23:18, 17:28). Skuadrën fituese e drejtoi Mirza Sarajlija me 24 pikë, derisa Foster shënoi katër pikë më pak. “Ulqini” në gjysmëfinale të ... Read More »

Basketboll: “ULQINI” LUAN NDESHJE VENDIMTARE PËR GJYSMËFINALE

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Ndeshja me Teodon në Tivat, e cila do të luhet të martën, do të vendos se a do të kualifikohen Ulqinakët në gjysmëfinale të plej-ofit të Ligës së parë Erste në basketboll. KK “Ulqini” në lojën kthyese para tifozëve të vet e fitoi skuadrën Teodo 60:52 (15:13, 14.12, 12:15 i 19:12) dhe kështu e barazoi rezultatin. Teodo e fitoi ndeshjen ... Read More »

Koha ditore: EDHE KOSOVARET NË “FED CUP”

FED

  Prej 11 deri më 16 prill në Ulqin zhvillohen meçet e grupit III të Fed Cup (gara botërore në konkurrencën e femrave) ku për herë të parë do të marrë pjesë edhe Përfaqësuesja e Kosovës. Në këtë garë përveç Kosovës dhe nikoqirit Malit të Zi, marrin pjesë edhe 15 përfaqësuese tjera nga anekënd rruzulli tokësor dhe shihet si test ... Read More »

Në Plazh të madh: FILLOI TURNEU “MONTENEGRO HOLIDAYS”

Turnir

Turneu i pare futbollistik “Montenegro Holidays” për kategoritë 2000 dhe 2002 filloi më 27 mars në stadiumin e hotelit “Olympic” në Plazh të madh në Ulqin. Organizatorë të turneut janë ”The Game Agency” nga Moska, Drejtoria për programe sportive dhe projekte shoqërore nga Rusia dhe qendra rekreative ruse “Smaragd”. Në turne marrin pjesë Lokomotiva (Moska), Tekstiljshik (Ivanovo),Vllaznia (Shkodër), Buduqnost (Podgorica), ... Read More »

Tenis: NERMIN HOXHA FINALIST I ,, TK BAR OPEN 2016’’

image1

Më datën 12-13 Mars 2016 në ambientët e KT Tivar Open 2016 u mbajtë turneu kombëtar Tivar Open 2016 në tenis për moshat deri në 16 vjeç. Në turne morën pjesë 20 lojtarë , ku në mesin e tyre ishte edhe tenisti i ri dhe i talentuar nga Ulqini, Nermin Hoxha anëtar i KT Bellevue Ulqin. Nermini arriti deri në ... Read More »

KK “Ulqin”: PËRFORCIM PËR KUALIFIKIM NË SUPERLIGË

Vladimir Dasic

Vlladimir Dashiq do të nënshkruajë me Klubin e basketbollit “Ulqin”, shkruajnë mediet. Pjesëtari potencial i përfaqësueses së Malit të Zi do të provojë t’i ndihmojë skuadër së Ulqinit që të kualifikohet në Superligë. Ai është pa skuadër prej vitit të kaluar kur shkëputi me marrëveshje kontratën me Buduqnostin. Basketbollisti njëzeteshtatëvjeçar gjatë karrierës përveç Buduqnostit ka marrë pjesë edhe për Real ... Read More »

Futboll: TË DIELËN DERBI I SEZONIT

Futboll, Fudbal

Skuadra e “Otrant Olimpikut” do të presë këtë të diel rivalin kryesor, skuadrën e “Arsenalit” nga Tivati. Ky duel i drejtuesve të tabelës është derbi i sezonit në Regjionin jugor të futbollit. Ndeshja luhet të dielën, më 13 mars, në stadiumin e hotelit “Olimpik”, në Plazh të madh, dhe fillon në ora 15. Read More »

Regjioni jugor: TË SHTUNËN FILLON PJESA PRANVERORE E GARËS

Adnan Alibegu

Pjesa e dytë e garës në Regjionin jugor të futbollit do të vazhdojë të shtunën. Skuadra e “Otrant-Olimpik” do të jetë mysafirë në Tivar, ku takohet me skuadrën e “Sllogës”. Javën e ardhshme Ulqinakët, të cilët e përfunduan pjesën e parë të garës në krye të tabelës, do të takohen me rivalin kryesor “Arsenalin” nga Tivati. Nga udhëheqësia e klubit ... Read More »

SHRS “Belvi”: TË ENJTEN GARA E VRAPIT “ULQIN 2016”

Ulicna trka, Gara e vrapit

Shoqata rekreative sportive Belvi pas shtyrjes së arsyetuar më 16 janar, të enjten më 4 shkurt, për të pestën herë më radhë, prej orës 15 para Komunës së Ulqinit, nën patronatin e administratës lokale, Federatës malazeze të atletikës dhe Organizatës turistike të Ulqinit, do të organizojë garën ndërkombëtare të vrapit “Ulqin 2016”. Në këtë eveniment atletët nga regjioni dhe sportistët ... Read More »

Përfundon spektakli trejavorë: „ANA E MALIT” FITUESE E TURNEUT

Minifutboll, Mali Fudbal

Para rreth 1500 shikuesve të shtunën mbrëma, pas tre javësh, përfundoi turneu ndërkombëtar në minifutboll “Ulqin 2016”. Në ndeshjen jashtëzakonisht interesante, pas gjuajtjes së penalltive, ekipi vendas “Ana e Malit” fitoi në finale skuadrën “Feniks” nga Kosova me rezultatin 6:5. Futbollisti i kësaj skuadër Mehmet Divanoviq u shpall lojtari më i mirë i turneut. Në kategorinë 1999/2000, fituese është skuadra ... Read More »

Scroll To Top