Saturday , September 23 2017
Lajmi i fundit

Fudboll: HUMBJA E PARË E FEDERALIT

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor të Regjionit jugor të futbollit, Federali i Ulqinit ka humbur në Tivar nga vendasit e Hajdukut me rezultatin 4:3. Golat për Ulqinakët i kanë shënuar Axhemoviq, Mollabeqiri dhe Alibegu. Pavarsisht kësaj humbje të vetme, Federali bindshëm është në vendin e parë në tabelë të kësaj gare. Në këtë ligë përveç Federalit dhe Hajdukut ... Read More »

Rezultati i sportistëve: GJYSMË-SUKSES

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të enjten në xhiron e katërt të Ligës së pare të Malit të Zi skuadrën “Mojkovac” 34:30 dhe kanë shënuar fitoren e dytë në garën e sivjetme. Gol shënuesi më i mirë ishin Vasileviq me 13 dhe Stankoviq me 9 gola. Ndërsa basketbollistët e Ulqinit kanë shënuar dhe humbjen e pestë këtë sezon. Ato të ... Read More »

Të rejat nga FK “Massage”: ZUMBA TRE HERË NË JAVË

Massage banner

Në Fitnes klubin “Massage” Ulqin tre here në javë është mysafirë i vetmi instruktor i licencuar I Zumbes në Mal të Zi Jovana Mihaleviq, të cilën e ndihmon bashkëvendësja jonë Hana Resulbegoviq.Zumba fitnes paraqet orët e vallëzimit të cilët, përveç se janë argëtues, e sjellin trupin tuaj në formë të mirë. Zumba fitnes është stërvitje e maskuar në argëtim- ushtrime ... Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT DHE HENDBOLLISTËT NË SHTËPI, FUTBOLLISTËT NË TIVAR

73184_4805206413006_2091260563_n

Këtë të diel, në të njëjtën kohë, në ora 18, para tifozëve të vet do të luajnë basketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit. Në xhiron e 7 të Ligës së parë Erste për basketbollistë Ulqinakët luajnë me skuadrën “Lovqen”, ndërsa hendbollistët ndeshen me ekipin “Mojkovac”. Në xhiron e 12, të fundit të sezonit të vjeshtës të kampionatit të Regjionit jugor të ... Read More »

Kupa Pavarësia: PRISHTINA FITUESE, FEDERALI NDALET NË GJYSËMFINALE

Prishtina është fituesja e edicionit të pestë të “Kupës Pavarësia”. Klubi i kryeqytetit të Kosovës arriti të mundë në finalen e Vlorës, Flamurtarin me rezultatin 8-7 nga pika e bardhë. Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, Federali humbi nga Flamurtari i Vlorës me rezultatin 2:0. Edhe pse eksperienca dhe kualiteti ishin në anën e futbollistëve nga Vlora, të cilët garojnë në ... Read More »

Federali prapë dominues: FITORE E LEHTË NDAJ ORJENIT

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Futbollistët e Federalit fituan të dielën, në xhiron e 11 të Regjionit jugor të futbollit, para tifozëve të vet, me rezultatin 2:0, skuadrën e Orjenit. Golat për vendasit i shënuan Gurzakoviq dhe Alibegu. Federal udhëheq bindshëm në tabelën e “beton ligës” me 27 pikë, gjegjësisht me nëntë fitore. Në dy xhiro skuadra jonë ishte e lirë. Read More »

Humbja e basketbollistëve dhe hendbollistëve: MË TË MIRË EKIPET NGA BOKA

Basketbollistët dhe hendbollistët e Ulqinit kanë humbur të shtunën në ndeshjet e luajtura kundër skuadrave nga Boka e Kotorrit. Në Herceg Novi Ulqinakët humbën nga ABS Primorje me rezultatin 69:59. Në skuadrën e miqve më të mirë ishin Vuhaçiq me 17, Medenica me 12 dhe Latkoviq me 10 pikë të shënuara. Humbje shënuan dhe hendbollistët në Tivat. Ato humbën me ... Read More »

Fundjava sportive: ULQINAKËT KUNDËR SKUADRAVE NGA BOKA

Hendboll Ulqin, Rukomet Ulcinj

Basketbollistët e Ulqinit, për herë të parë me trajnerin e ri Momir Millatoviq, do të provojnë të arrijnë fitore në Herceg-Novi. Gjegjësisht, ato në xhiron e gjashtë të Ligës së parë Erste të basketbollit takohen me ekipin vendas ABS Primorje. Ndërsa hendbollistët e Ulqinit këtë të shtunë do të jenë mysafirë në Tivat. Ato në xhiron e tretë të Ligës ... Read More »

Ndryshim në stolin e KB “Ulqin”: MILATOVIQ TRAINER I RI

Momir Millatoviq është trajner i ri i basketbollistëve të Ulqinit. Millatoviq në stol do ta zëvendësoi Millosav Shushiqin i cili u shkarkua mbas humbjes së Ulqinakëve të shtunën në fushën e vet nga skuadra e “Jedinstvo” nga Bijello Pole. Ulqini në pesë ndeshjet e para ka humbur tre ndeshje, ndërsa është eliminuar në një të tetën e Kupës nga Zeta ... Read More »

Gjysmë sukses: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBLLISTËT HUMBËN

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Hendbollistët e Ulqinit kanë fituar të shtunën në mbrëmje para tifozëve të vet skuadrën e Sutjeskes nga Nikshiqi me rezultatin 25:18 (12:10). Lojtarët vendas kanë dominuar gjatë tërë ndeshjes dhe kanë shënuar fitoren e parë në garën e sivjetme të Ligës së parë të Malit të Zi për hendbollistë. Golat për ekipin nga Ulqini i shënuan Vasileviq dhe Krivokapiq nga ... Read More »

Scroll To Top