Thursday , November 23 2017
Lajmi i fundit

Atletika: ULQINI BAZË PËR PËRGATITJE

Stadiumi, Stadion, Futboll, Fudbal

Baza e sivjetshme për përgatitje të atletëve të Malit të Zi janë Ulqini dhe Tivari, është lajmëruar nga Federata malazeze e atletikës. Është theksuar që përgatitjet për sezonin e ardhshëm atletik kanë filluar para shtatë ditëve dhe që do të zgjasin deri në fund të këtij muaj. Në Ulqin, përveç të tjerëve, në përgatitje 15 ditore ndodhet atletja më e ... Read More »

Ulqin: U MAJT GARA NË VRAPIM

Rezultatet e garës në vrapim: Kategoria e pionierëve të ri 2001 dhe më të ri – sportistët aktiv 1.Suard Kodra Klubi i Atletikës Shkodra 2.Nikola Talijan-KA Jasenica 3.Branko Basadiq-KA Jasenica Kategoria e pioniereve të reja aktive 2001 dhe më të reja: 1.Sofija Bankoviq(KA Jasenica) 2.Tijana Dimiq(KA Jasenica) Kategoria e pionierëve të rinj të Ulqinit 2001 dhe më të rinj: 1.Arijanit ... Read More »

Futboll: NGA 20 JANARI TURNEU NË PLAZHIN E MADH

Velika plaza, Plazhi i madh

Qendra e futbollit Causheviq” nga 20 janari organizon turneun katërditor për pionier (viti i lindjes 1999 dhe më të ri) dhe për kadetë (1998 dhe më të ri) në kuadër të përgatitjeve dimërore të futbollistëve. “Dëshira jonë është që me këtë turne moshat e reja nga klubet e Malit të Zi, Serbisë, Shqipërisë dhe Bosnjes dhe Hercegovines të fitojnë eksperienca ... Read More »

Me 10 janar: GARA E TRETË NDËRKOMBËTARE

Ulcinj,_Montenegro_-_Sept._2010

Shoqata sportive-rekreative “Belvi” dhe OJQ “Ulqin sport”, nën kujdesin e Komunës së Ulqinit, Federatës së atletikës të Malit të Zi dhe OT Ulqin do të organizojnë Garën e 3 ndërkombëtare “Ulqin 2014” më 10 janar të vitit 2014 me fillim në ora 15 para ndërtesës së Komunës së Ulqinit. Gara mbahet në konkurrencën e femrave dhe meshkujve dhe atë në ... Read More »

Komuna e Ulqinit: U NDANË ÇMIMET PËR SPORTISTËT DHE KLUBET

Në organizim të Sekretariatit për Administratë dhe veprimtari shoqërore, në sallën e Kuvendit komunal me date 30.12.2013 vit u organizua ceremonia e ndarjes së çmimeve për sportistët dhe klubet sportive të komunës së Ulqinit. Çmimet u ndanë për sportistin më të mirë të vitit, klubin më të mirë në sportet individuale, klubin më të mirë në sportet kolektive si dhe ... Read More »

Sport: EDHE SPORTISTËT NË PUSHIM

Mbas garave të sezonit të vjeshtës, Ulqinakët mund të jenë pjesërisht të kënaqur me rezultatet e arritura. Suksesin më të mirë e arritën hendbollistët të cilët gjenden në vendin e dytë të Ligës së parë të Malit të Zi. Ato në gjashtë ndeshje kanë arritur katër fitore dhe një humbje. Rezultate akoma më të mira kanë arritur futbollistët e Federalit, ... Read More »

Federata e Tenisit: SHPËRBLIM PËR CUNGUN DHE KT “BELVI”

Federata e tenisit e Malit të Zi sot ka shpallur tenistët, tenistet dhe klubet më të mira për këtë vit. Ndër të shpërblyerit vend gjetën dhe Ulqinakët. Rrezart Cungu nga Klubi i tenisit “Belvi” ka vendin e parë në renditjen e tenistëve deri në moshën 16 vjeçare nga Mal të Zi në konkurrencën ndërkombëtare . Ky klub nga Ulqini po ... Read More »

Fundjava sportive: MË NË FUND FITORE E DYFISHTË

Basketboll, Kosarka

Kjo e shtunë ishte shumë e suksesshme për skuadrat sportive nga Ulqini. Edhe pse nuk kishin detyrë të vështir, fituan basketbollistët dhe hendbollistët. Basketbollistët e Ulqinit, mbas një sërë humbjesh, më në fund arritën që në fushën vendase të fitojnë ekipin e „Ibar“ nga Rozhaja me rezultatin 84:72. Siç pritej, hendbollistët në Danillovgrad ishin më të mirë se skuadra vendase ... Read More »

Fundjava sportive: ÇDO GJË PËRVEÇ FITORES DËSHTIM

Këtë të shtunë basketbollistët e Ulqinit luajnë ndeshjen më të rëndësishme në këtë pjesë të kampionatit. Ato, në xhiron e dhjetë të Ligës së pare Erste për basketbollistë në Mal të Zi, para tifozëve të vet, takohen me skuadrën “Ibar” nga Rozhaja, dhe duhet të fitojnë jo vetëm që mbas disa humbjeve të kthejnë vetëbesimin, por edhe që të vijnë ... Read More »

Sukses përgjysmë: HENDBOLLISTËT FITUAN, BASKETBOLLISTËT PRAPË HUMBËN

Ekipet sportive nga Ulqini para tifozëve të vet kanë realizuar gjysmë suksesi. Hendbollistët kanë luajtur shkëlqyeshëm kundër skuadrës „Budvanska rivijera“ dhe kanë fituar 29:26. Më i miri në ekipin vendas ishte Baboviq me nëntë, si dhe Stankoviq me 6 dhe Krivokapiq me 5 gola. Me këtë hendbollistët e Ulqinit kanë kaluar në vendin e dytë të Ligës së parë malazaze. ... Read More »

Scroll To Top