Saturday , August 19 2017
Lajmi i fundit

Komisioni disiplinor i Ligës së dytë: “OTRANT OLIMPIK” DËNOHET ME 500 EURO

otrant-olimpik

Komisioni disiplinor i Ligës së dytë të Malit të Zi ka dënuar me 500 euro Klubin futbollistik “Otrant Olimpik”. Si arsye për inicimin e këtij procesi u theksua “keqorganizimin” i ndeshjes të dielën me skuadrën “Ibar” nga Rozhaja, gjegjësisht që disa tifozë të klubit vendas kanë “shfaqur në tribunë flamurin e shtetit të huaj”. Për Ulqinakët, të cilët janë në ... Read More »

Harasani: NUK U PRISH RENDI, DËNIMI PËR FLAMUR DO TË ISHTE PRECEDENT

Ilir Harasani

Juristi Ilir Harasani tha se ishte i pranishëm në ndeshjen në mes “Otrant Olimpikut” dhe “Ibrit” nga Rozhaja dhe se nuk kishte prishje rendit. Diçka të tillë pohojnë në Komisionin disiplinor të Ligës së dytë, i cili ka iniciuar dje procesin kundër “Otrant Olimpikut”. Po ashtu thuhet se arsye për këtë është “shfaqja e flamurit të shtetit tjetër” në tribunë. ... Read More »

Liga e dytë: PROCES DISIPLINOR KUNDËR “OTRANT OLIMPIKUT”

Otrant Olimpik

Komisioni disiplinor i Ligës së dytë ka njoftuar se ka iniciuar proces disiplinor kundër KF “Otrant Olimpik” për shkak të organizimit të dobët të ndeshjes në xhiron e 31 në mes të KF “Otrant Olimpik” dhe KF “Ibar”. Arsyeja është, siç thuhet, që “tifozët vendas kanë shfaqur flamurin e shtetit të huaj”. Komisioni disiplinor ka ftuar administratën e “Otrant Olimpikut” ... Read More »

Futboll: FITORE E VLEFSHME PËR BARAZH PËR LIGË TË PARË

Otrant Olimpik

 Futbollistët e Otrant Olimpikut kanë siguruar praktikisht të dielën barazhin për Ligë të parë. Ato, para tifozëve të vet, në derbin e xhiros, kanë mundur skuadrën Ibar, me rezultatin 1:0, me gol në fund të ndeshjes të Meto Divanoviqit. Në xhiron e ardhshme Otrant Olimpiku takohet me skuadrën e fundit në tabelë, Bratstvon, ndërsa në xhiron e fundit në fushë ... Read More »

Futboll: KUNDËR SKUADRËS IBAR PA TRE LOJTARË STANDARD

otrant-olimpik

Nga udhëheqësia e Klubit të futbollit Otrant Olimpik u njoftua se në ndeshjen kundër skuadrës Ibar, të dytës në tabelë, Ulqinakët do të luajnë pa tre lojtarë standard të ekipit të parë. Në këtë derbi të xhiros nuk do të luajnë Rexha, Gjinoviq dhe Mollabeqiri. “Prandaj në këtë ndeshje kyçe për kualifikim në barazh për Ligë të parë na nevojitet ndihma ... Read More »

Futboll: PRAPË “DERBI I XHIROS” NË PLAZH TË MADH

Otrant-Olimpik, Futboll, Fudbal

Të inkurajuar nga fitorja e madhe të cilën e realizuan të dielën kundër liderit në tabelë, skuadrës së “Komit” në Podgoricë, futbollistët e “Otrant Olimpikut” këtë fundjavë në Plazh të madh luajnë prapë “derbin e xhiros”. Në këtë ndeshje shumë të rëndësishëm mysafirë i Ulqinakëve është skuadra “Ibar” nga Rozhaja, skuadra e dytë në renditje në Ligën e dytë malazeze. ... Read More »

Të shtunën: GARA NË GJUAJTJEN E PIATELES

Gara me Piatella 1

Lajmërojmë të gjithë anëtarët dhe gjuetarët e ndërmarrjes publike për ruajtjen, kultivimin dhe gjuetinë e egërsirave – Ulqin, që të shtunën, me date 13 maj të vitin 2017, do  të mbahet gara në gjuajtjen e piateles, në Shas, me fillim në ora 14.00. Gjuetarët do të garojnë në gjuajtjen e piatelës me armë gjahu standard të cilat nuk janë të ... Read More »

Ping pong: BENJAMIN SHLLAKU RENDIT SUKSESET NË BOSNJE

image-0-02-05-96e9dfbe888de98baec91872f8298e6f30b7e9e1eb802dab5ef5c62207e8ad00-V

Një nga lojtarët më të talentuar të ping pongut në Bosnje dhe Hercegovinë është Benjamin Shllaku. Ky djalosh, me prejardhje nga Ulqini, fundjavën e kaluar, për të dytën herë, fitoi vendin e parë në turneun prestigjioz në Srajevë dhe në këtë mënyrë edhe një herë dëshmoi talentin e tij të madh. “Duke luajtur ping pong, kam arritur krenarinë e sportistit, ... Read More »

Fitore për barazh: “OTRANT OLIMPIK” FITOI LIDERIN NË PODGORICË!

Otrant Olimpik

Kur askush nuk e prishte, e kur ishte më e nevojshme, “Otrant Olimpiku” arriti fitoren. Ulqinakët të dielën fituan liderin në tabelë, skuadrën “Kom” nga Podgorica si mysafirë, me rezultatin 2:0. Golat për “Otrant Olimpik” i shënuan Gjinoviq dhe Muharremi, dhe në atë mënyrë e sollën skuadrën e vet një hap larg barazhit për kualifikim në Ligën e parë të ... Read More »

Komandiri i policisë në Ulqin: KAMPION BALLKANIK NË BODI – BILDING

Foto: Vijesti

Me medaljen e artë në Kampionatin ballkanik, në kategorinë “masters”, bodi bilderi Goran Erakoviq ka vendosur pikën në karrierën e tij të suksesshme shumëvjeçare, shkruan “Vijesti”. Trajneri aktual i përfaqësueses së Malit të Zi medaljen e artë e fitoi në Kampionatin e 26 ballkanik në bodi – bilding, fitnes dhe bodi fiitnes të Federatës IFBB, të mbajtur fundjavën e kaluar ... Read More »

Scroll To Top