Sunday , August 18 2019
Lajmi i fundit

Futboll: ULQINAKU FITON KUPËN E MALAJZISË

Mehmet Duraku

Ish trajneri i klubit australian të futbollit Melbourne Victory Mehmet Duraku bëri histori duke udhëhequr skuadrën Selangor drejt fitimit të Kupës së Malajzisë gjatë kësaj fundjave. 50-vjeçari me prejardhje nga Ulqini, i cili fitoi tre Kupa të Malajzisë gjatë karrierës së tij si futbollist, është bërë jo-Malajziani i parë i cili fitoi këtë titull si futbollist dhe trajner. Ai është ... Read More »

Sukseset e sportistëve: FUTBOLLISTËT FITUAN KUPËN E PAVARËSISË, FITORE E BASKETBOLLISTËVE

Otrant-Olimpik

Mbasi që u shpallën fitues të pjesës së parë të kampionatit të Regjionit jugor, futbollistët e “Otrant Olimpikut” vazhdojnë me suksese. Kështu, në Kupën e 7 të Pavarësisë në Durrës ato fituan vendin e parë në konkurrencën e skuadrave nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia. Ndërsa basketbollistët e Ulqinit mbrëmë para tifozëve të vet kanë fituar ndaj skuadrës së Danillovgradit 71:58 ... Read More »

Karate: ANTIGONA RAMA KAMPIONE E MALIT TË ZI

Antigona Rama

  Në Podgoricë, më 29 nëntor 2015 u mbajt Kampionati i Malit të Zi në Karate për kadet, junior dhe senior të rinj, në të cilin mori pjesë edhe Klubi i karatesë “Ulqini”. Garuesit e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 3 medalje të arta, 3 të argjendta dhe 3 të bronzta. Kampione e Malit të Zi u shpall ... Read More »

Hendboll: VAJZAT LUAJN TË DIELËN NË DUBROVNIK

rukomet Ulcinj, hendboll Ulqin

Klubi i hendbollit për vajza “Ulqin” filloj garën në Ligën regjionale si anëtari më i ri. Vajzat e moshës prej 13-15 vjet udhëtojnë të dielën në Dubrovnik u do të ndeshen me skuadrën e vendasve dhe atë nga Stoce (BdheH). “Udhëtimin në këtë garë nga mundësuan Komuna e Ulqinit dhe restoranti “Ponte” dhe “Saranda”, të cilët me këtë rast i ... Read More »

Fundjava sportive: SUKSES GJYSMAK NË FUSHË TË VET

Otrant-Olimpik, Futboll, Fudbal

Futbollistët e „Otrant Olimpikut“ mbajtën pozitën udhëheqëse në tabelën e Ligës së regjionit jugor në futboll. Ato të dielën në fushë të vet fituan thellësisht skuadrën e „Mogren“ nga Budva me rezultatin (4:0). Në xhiron e pestë të Ligës A malazeze në basketboll, skuadra e Teodos nga Tivati fitoi Ulqinin si mysafire me rezultatin 61:65. Read More »

Peshkimi nënujor: KORBA 1,3 KG E RËNDË VENDOSI FITUESIN

Ulov, Riba, Peshku, Gjahu

Korba e zezë e rëndë 1,3 kg, si trofeu më i mirë i ditës, ishte e mjaftueshme për kampionin e shumëfishtë të Malit të Zi në peshkim nënujor Boban Radosheviq nga Podgorica që sot në Ulqin edhe njëherë të tregoi që është i paarritshëm në këtë disiplinë. Ai thellësisht fitoi në garën e cila në akuatoriumin prej Limanit deri në ... Read More »

Karate: MEDALJE E ARTË PËR ADMIR SELLEN

Karate

Të shtunën, më 07.11.2015, në Tivar u mbajt turneu ndërkombëtar në karate “Trofeu i Tivarit”. Në këtë garë Karate klubi “Rei” morri pjesë me dy garues dhe fitoi një medalje të artë dhe një të argjendtë. Me medalje të artë u kurorëzua Admir Sella, kurse e argjendtë ishte Andrea Dragojeviq. Trajnerë e klubit, duke përgëzuar garuesit e tyre, shprehen kënaqësinë ... Read More »

Të dielën: GARA NË PESHKIMIN NËNUJOR

Podvodni ribolov

Të dielën e ardhshme, më 15 nëntor, në Ulqin do të mbahet xhiroja e katërt e Ligës malazeze në peshkimin nënujor. Në akuatoriumin prej Limanit deri në Valdanos, duke përfshirë edhe gurin e Gjeranave, gjashtë orë do të jenë në ujë peshkatarët më të mirë nënujor nga i gjithë Mali i Zi. Organizatori i kësaj gare është klubi i peshkimit ... Read More »

Fundjava sportive: BASKETBOLLISTËT FITUAN, EDHE FUTBOLLISTËT PRESIN FITORE

Basketboll, Futboll, Kosarka, Fudbal

Skuadra “Studentski centar” ishte kundërshtar i lehtë për KB “Ulqinin” në xhiron e katërt të Ligës së parë Erste në basketboll. Vendasit me rezultatin 92:79 lehtë fituan kundër skuadrës nga Podgorica dhe realizuan fitoren e dytë në këtë garë. Ndërsa futbollistët e “Otrant Olimpikut” luajnë sot në fushë të vet me skuadrën e “Hajdukut” nga Tivari. Vendasit janë favoritë absolut, ... Read More »

Taekwondo: ARDIANA KARAMANAGA E ARTË NË TIRANA TROPHY 2015

Ardiana Karamanaga

Gjatë vikendit që lamë pas, me datë 31 tetor dhe 1 nëntor, në Tiranë u mbajt turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së “Tirana trophy 2015”. Në këtë turne morën pjesë 34 klube me afro 350 garues nga vendet e rajonit si, Shqipëria, Maqedonia, Greqia, Mali i Zi, Italia, Kosova. Dita e parë ishte për kategorinë e fëmijëve (children) I-II ... Read More »

Scroll To Top