Tuesday , October 15 2019
Lajmi i fundit

KK “Ulqin”: PËRFORCIM PËR KUALIFIKIM NË SUPERLIGË

Vladimir Dasic

Vlladimir Dashiq do të nënshkruajë me Klubin e basketbollit “Ulqin”, shkruajnë mediet. Pjesëtari potencial i përfaqësueses së Malit të Zi do të provojë t’i ndihmojë skuadër së Ulqinit që të kualifikohet në Superligë. Ai është pa skuadër prej vitit të kaluar kur shkëputi me marrëveshje kontratën me Buduqnostin. Basketbollisti njëzeteshtatëvjeçar gjatë karrierës përveç Buduqnostit ka marrë pjesë edhe për Real ... Read More »

Futboll: TË DIELËN DERBI I SEZONIT

Futboll, Fudbal

Skuadra e “Otrant Olimpikut” do të presë këtë të diel rivalin kryesor, skuadrën e “Arsenalit” nga Tivati. Ky duel i drejtuesve të tabelës është derbi i sezonit në Regjionin jugor të futbollit. Ndeshja luhet të dielën, më 13 mars, në stadiumin e hotelit “Olimpik”, në Plazh të madh, dhe fillon në ora 15. Read More »

Regjioni jugor: TË SHTUNËN FILLON PJESA PRANVERORE E GARËS

Adnan Alibegu

Pjesa e dytë e garës në Regjionin jugor të futbollit do të vazhdojë të shtunën. Skuadra e “Otrant-Olimpik” do të jetë mysafirë në Tivar, ku takohet me skuadrën e “Sllogës”. Javën e ardhshme Ulqinakët, të cilët e përfunduan pjesën e parë të garës në krye të tabelës, do të takohen me rivalin kryesor “Arsenalin” nga Tivati. Nga udhëheqësia e klubit ... Read More »

SHRS “Belvi”: TË ENJTEN GARA E VRAPIT “ULQIN 2016”

Ulicna trka, Gara e vrapit

Shoqata rekreative sportive Belvi pas shtyrjes së arsyetuar më 16 janar, të enjten më 4 shkurt, për të pestën herë më radhë, prej orës 15 para Komunës së Ulqinit, nën patronatin e administratës lokale, Federatës malazeze të atletikës dhe Organizatës turistike të Ulqinit, do të organizojë garën ndërkombëtare të vrapit “Ulqin 2016”. Në këtë eveniment atletët nga regjioni dhe sportistët ... Read More »

Përfundon spektakli trejavorë: „ANA E MALIT” FITUESE E TURNEUT

Minifutboll, Mali Fudbal

Para rreth 1500 shikuesve të shtunën mbrëma, pas tre javësh, përfundoi turneu ndërkombëtar në minifutboll “Ulqin 2016”. Në ndeshjen jashtëzakonisht interesante, pas gjuajtjes së penalltive, ekipi vendas “Ana e Malit” fitoi në finale skuadrën “Feniks” nga Kosova me rezultatin 6:5. Futbollisti i kësaj skuadër Mehmet Divanoviq u shpall lojtari më i mirë i turneut. Në kategorinë 1999/2000, fituese është skuadra ... Read More »

Për shkak të motit të keq: SHTYHET GARA E VRAPIMIT

Ulicna trka, Gara e vrapit

Organizatorët e Garës së katërt ndërkombëtare të vrapimit “Ulqin 2016” njoftuan se ky manifestim, e cili duhej të mbahej të shtunën, është shtyrë. Arsyeja është, siç thanë, moti i keq i paralajmëruar. “Manifestimi do të mbahet në gjysmën e parë të shkurtit”, shtuna nga Shoqata sportive-rekreative “Belvi”. Read More »

Po përfundon turneu në minifutboll: NGJARJE ME RËNDËSI REGJIONALE

Minifutboll, Mali fudbal, Futsal

Këtë fundjavë në Ulqin do të përfundojë turneu në minifutboll. Sonte do të luhen ndeshjet gjysmëfinale, ndërsa nesër ndeshjet për vendin e 1 dhe të 3. Me angazhimin e disa dashamirësve të futbollit, në krye me Skendo Rexhën, Ulqinakët në tre javët e kaluara në Sallën e SHF “Marshall Tito” kishin mundësi të përcjellin ndeshjet e skuadrave më të mira ... Read More »

Të dielën: TURNEU I 4 MEMORIAL “LUBOMIR-LUBO KUZMAN”

Turneu memorial, Memorialni turnir

Në kujtim të hendbollistit të “Ulqinit” Lubomir – Lubo Kuzman, i cili ndërroi jetë shumë herët, të dielën më 17 janar, me fillim në ora 10, do të mbahet Turneu i katërt memorial. Përveç vendasve, në turne do të marrin pjesë edhe skuadrat e “Sutjeskës” nga Nikshiqi, “Budvanska riviera” dhe “Mornari”. Organizator i turneut është KH “Ulqin”, ndërsa hyrja është ... Read More »

SHSR “Belvi”: TË SHTUNËN GARA TRADICIONALE E VRAPIMIT

Ulicna trka, Gara e vrapit

Shoqata sportivo-rekreative “Belvi” edhe këtë vit, për të pestën herë me radhë, më 16 janar, me fillim në ora 15 para ndërtesës së Komunës, nën patronatin e Komunës së Ulqinit, Federatës së atletikës së Malit të Zi dhe Organizatës turistike të Ulqinit, do të organizojë garën e vrapimit rrugor “Ulqin 2016”/ Në këtë garë do të marrin pjesë atletët dhe ... Read More »

Sukses i basketbollistëve: ME FITORE SIGURUAN HYRJEN NË SUPERLIGË

Latkovic, Basketboll, Kosarka

Atë çfarë dëshiruan në fillim të garës, basketbollistët e Ulqinit mbrëmë praktikisht e realizuan. Ato në xhiron e 16 të Ligës së parë Erste në basketboll, para tifozëve të vet, fituan skuadrën e “Ibar” nga Rozhaja, me rezultatin 92:87(31:16, 23:23, 18:20, 20:28). Në këtë mënyrë KB „Ulqini“ pothuajse siguroi kualifikimin në Superligë. Read More »

Scroll To Top