Sunday , April 21 2019
Lajmi i fundit

Karate: ANTIGONA RAMA DHE MARKO DABOVIQ KAMPIONË TË MZ

Karate Klub Ulcinj, Karate Klubi Ulqin

Më 23 nëntor 2014 në Tivar u mbajt Kampionati i Karatesë së Malit të Zi për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21, në të cilin karateistët e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 7 medalje, prej tyre 2 të arta, 2 argjendta dhe 3 të bronzta. Në këtë Kampionat Klubi i karatesë “Ulqini” u paraqit me 9 garues. ... Read More »

Hendboll: BARAZIM ME PARTIZANIN

Rukomet, Hendboll

Hendbollistët e Ulqinit luajtën të marten para tifozëve të vet me Partizanin e Tivatit 21:21 (9:10), në ndeshjen e xhiros së tretë të Ligës së parë malazeze. Golashënuesit më të mirë në skuadrën ulqinake ishin Mirko Damjanoviq dhe Dejan Vasileviq me nga gjashtë gola. Kjo është pika e parë e hendbollistëve të Ulqinit në këtë sezon. Read More »

Sport: SUKSES GJYSMAK

Kosarka, Basketboll

Këtë të shtunë skuadrat sportive nga Ulqini në rangun më të lartë të garimit kanë arritur sukses gjysmak. Kështu basketbollistët në Xhiron e pestë të Ligës së parë Erste në basketboll para tifozëve të vet kanë fituar ekipin “Jednistvo” nga Bijelo Pole me rezultatin 96:88. Njëkohësisht, hendbollistët e Ulqinit kanë humbur në Plevla nga skuadra vendase, Rudar, me rezultatin 33:21 ... Read More »

Basketboll: MË NË FUND FITORE E ULQINIT

Basketboll, Kosarka

Mbas humbjes në dy ndeshjet e para në fillim të sezonit të sivjetmë në Ligën e parë Erste në basketboll, Ulqini të shtunën më në fund ka arritur fitore. Para tifozëve të vet, me rezultatin 86:77, është fituar skuadra “Llovqen” nga Cetina. Në xhiron e katërt, Ulqini në Rozhajë do të luaj kundër skudrës “Ibar”. Read More »

Basketboll: HUMBJE EDHE NË NIKSHIQ

Basketboll, Kosarka

Në xhiron e dytë të Ligës së parë Erste në basketboll, skuadra e Ulqinit ka humbur mbrëmë në Nikshiq nga Sutjeska me rezultatin 82:57. Vendasit dominuan gjatë të gjithë ndeshjes, përveç në pjesën e katërt, të cilën Ulqinakët e fituan me dy pikë diferencë (21:19). Në xhiron e radhës, Ulqini luan, më 1 nëntor, të shtunën, në fushën vendase, kundër ... Read More »

KH “Ulqin”: DO TË JEMI NË PJESËN E SIPËRME TË TABELËS

Nga Klubi i hendbollit “Ulqin” kanë deklaruar që dje nisën përgatitjet për sezonin e ardhshëm në Ligën e parë malazeze në hendboll për meshkuj, e cila fillon për më pak se tre javë. “Shpresojmë që do të jemi në pjesën e sipërme të tabelës, sepse kemi skuadër shumë cilësore, të përforcuar me disa lojtarë nga jashtë”, tha kryetari i klubit ... Read More »

Basketboll: FILLUAN ME HUMBJE NË SHTËPI

Në xhiron e parë të Ligës së parë Erste në basketboll Ulqini në fushën e vet mbrëmë humbi me rezultatin 67:63 nga skuadra e Zetës. Vendasit u nisën shumë mirë dhe në gjysmë të ndeshjes udhëhiqnin me 13 pikë diferencë. Por, mysafirët me lojë të mirë i kompensuan të gjitha në pjesën e dytë të lojës. Në xhiron e ardhshme, ... Read More »

Nis liga e basketbollit: NESËR ME ZETEN

Basketboll, Kosarka

Mbas gati pesë muajsh pauzë fillojnë takimet në Ligën e parë Erste të Malit të Zi për basketbollistë. Skuadra e Ulqinit do të takohet nesër mbrëma, në ora 18, para tifozëve të vet, me skuadrën e Zetes. Gara në ligat e hendbollit në konkurrencën e femrave dhe meshkujve do të fillojnë më 08/09.11.2014. Read More »

KB ULQIN: DËSHTOI TRANSFERTA E MILLOSHEVIQIT, VJEN GJOKOVIQ

Nikola Djokovic, Nikolla Gjokoviq, Basketboll, Kosarka

Edhe pse tentativa e Ulqinit rreth transferimit të Dushan Millosheviq ishte praktikisht çështje e përfunduar, nga ardhja e ish lojtarit të skuadrave “Teodo” dhe “Crnokosa” në skuadrën e Momo Millatoviqit nuk do të ketë asgjë. Në vend të tij Ulqinakët arritën marrëveshjen me Nikolla Gjokoviq, i cili vjen nga skuadra e “Vllaznisë” së Shkodrës, me të cilën vitin e kaluar ... Read More »

Hendboll: LAZOVIQ NË ULQIN

rukomet Ulcinj, hendboll Ulqin

Anëtarja e njohur e përfaqësueses së Malit të Zi Suzana Lazoviq ka vizituar këtë fundjavë Klubin e hendbollit për femra „Ulqin“. Qëllimi i kësaj vizitë, siç njoftojnë nga klubi, ishte promovimi i hendbollit për femra edhe në këtë komunë. Përndryshe, anëtarja 22 vjeçare e përfaqësueses së hendbollit të Malit të Zi tashmë është hendbolliste me shumë eksperiencë e cila së ... Read More »

Scroll To Top