Tuesday , January 21 2020
Lajmi i fundit

ITF Podgoricë: FITUES RREZART CUNGU

Rrezart Cungu

Tenisti pesëmbëdhjetë vjeçar nga Ulqini Rrezart Cungu është fitues i ITF Podgorica open, turne i organizuar nga TK “Eminent”. Ai në finale fitoj moshatarin nga Greqia Kristos Antonopoulos me rezultatin 2:1 (6:3,3:6,7:5). Suksesi fiton në rëndësi kur dihet se dje, në konkurrencë të dubleve, së bashku me rivalin e përmendur, fitoi ndaj çiftit çek Ondrej Ctverak dhe Daniel Velek me 2:0 ... Read More »

Spektakël: GARAT E KUAJVE NË PLAZHIN E MADH

Safet Beci

Klubi i hipizmit “Buduqnost”, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit, Organizatën turistike dhe NHT “Riviera e Ulqinit”, ka organizuar sot në Plazhin e madh xhiron e dytë të Ligës malazeze në disiplinën kalërim në largësi (endurance) prej 30 kilometrash. Solemnitetin tek hoteli “Otrant” e hapi nënkryetari i komunës së Ulqinit Safet Beci i cili tha se ky manifestim dhe të ... Read More »

Karate: ADONIS MARKASHI NËNKAMPION I MALIT TË ZI PËR SENIOR

Karate klub Rei

Klubi i karatesë ” Rei” me 10 maj 2015 në Podgoricë mori pjesë në Kampionatin e Malit të Zi për senior. Ato morën pjesë me 5 garues, të cilët u kurorëzuan me 1 medalje të argjendtë dhe 2 të bronzta. Nënkampion i Malit të Zi në lufta individuale u shpall ADONIS MARKASHI -67, i cili edhe njëherë shkëlqei duke fituar ... Read More »

Hendboll: MAJDA MEHMEDOVIQ TË PREMTEN NË ULQIN

Majda Mehmedoviq

Lojtarja e “Buduqnostit” të Podgoricës, kampionit evropian në hendboll, Majda Mehmedoviq, të premten do të qëndrojë në Ulqin. Një nga lojtaret më të mira të hendbollit në botë me këtë rast do të jetë mysafire edhe tek kryetari i komunës Fatmir Gjeka. Siç mëson Portali Ul-info, Mehmedoviqët erdhën në Tivar nga zona e Anës së Malit, në komunë të Ulqinit. Read More »

Të shtunën: GARA E KALËRIMIT NË LARGËSI

Endurance, daljinsko jahanje

Të shtunën që vjen në Plazh të madh do të mbahet xhiroja e dytë e Ligës malazeze në disiplinën e kalërimit në largësi (ENDURANCE) në 30 km, mëson Portali UL-info. Këtë garë e organizon Klubi sportiv i hipizmit “Buduqnost” në bashkëpunim me komunën e Ulqinit, Organizatën turistike dhe NGP “Riviera e Ulqinit”. “Shpresojmë se do të organizojmë ditë të paharrueshme ... Read More »

Gara me pietella: FITUES BLEDAR HOLLI

Gara me Piatella

Të dielën, më 10.05.2015, në stadiumin e Shasit,  Ndërmarrja publike “Ulqini” në bashkëpunim me OJQ “Ora” organizuan garën në gjuajtjen e piatellave. Në garë, e cila u përcoll nga një numër i madh i shikuesve, morën pjesë 43 garues. Garën e hapi i ftuari nga Shqipëria z. Rexhep Cufa. Jurinë e përbënin Mehmed Zenka – kryetar, si dhe anëtarët Rexhep ... Read More »

KK “REI”: SUKSES NË KAMPIONATIN E MZ

Karate klub Rei

Në fillim të këtij muaji në Herceg Novi u mbajt Kampionati i Malit të Zi për Fatosa, Pionier dhe Shpresa në të cilin garuesit e Klubit të Karatesë ,,REI,, u kurorëzuan me 14 medalje prej tyre 1 e artë , 2 të argjendta dhe 11 të bronzta. Në këtë kampionat Klubi i Karatesë ,,Rei,, u paraqit me 14 garues. Titullin ... Read More »

TKD Ulqini: SUKSES NË GARA NË PODGORICË

TKW

Gjatë këtij vikendi me datë 02.05.2015 në Podgoricë u mbajtë turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së “1st Podgoroica open 2015”. Në këtë aktivitet sportivë morën pjesë rrethë 300 garuesë nga 8 shtete si: Italia, Shqipëria, Kosova, Serbia, Mali i Zi, Kroacia, Maqedonia dhe Bosna Hercegovina. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë në këtë garë me 8 garues dhe një refer. ... Read More »

KHF Ulqin: VENDI I KATËRT NË TURNEUN NË SERBI

Rukomet

Skuadra e Klubit të hendbollit për femra “Ulqin” ka marrë pjesë tre ditët e kaluara në Turneun e dytë ndërkombëtar “Zlatibor for friendship” dhe fitoj vendin e katërt. Në turne morën pjesë lojtaret e lindura në vitin 2000, nga katër shtete ballkanike. Nga udhëheqësia e KHF “Ulqin” iu falënderuan të gjithë sponsorëve të cilët mundësuan udhëtimin në këtë turne. Read More »

Pingpong: FILLOJ TURNEU DYDITORË NDËRKOMBËTAR

Në Ulqin sot filloj turneu dyditorë ndërkombëtar në pingpong për kadetë, junior, sendor dhe veteranë. Organizatorë të turneut janë Federata malazeze e pingpongut dhe klubet “Valdanos” dhe “Spin Uniqa”. Fondi shpërblyes së bashku me çmimet speciale për fituesit është 400 euro. Sponsor i këtij manifestimi sportiv, i cili mbahet në Shkollën fillore “Marshall Tito”, është Komuna e Ulqinit dhe Organizata ... Read More »

Scroll To Top