Wednesday , January 22 2020
Lajmi i fundit

TKD Ulqini: Taekwondo Top Tirana Open 2015

IMG_2396_resize

Gjatë javës që lamë pas, me datë 18.04.2015, në Tiranë u mbajtë Turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së “Tirana open 2015”. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë rrethë 400 garuesë nga 7 vende si: Italia, Shqipëria, Kosova, Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë në këtë garë me 4 garues dhe një refer. Garuesit ... Read More »

Basketboll: LOJË SI MACJA ME MIUN ME SKUADRËN NGA BUDVA

Basketboll, Kosarka

Ndeshja e mbrëmshme e basketbollistëve të Ulqinit dhe Orionit nga Budva ishte lojë si macja me miun, komentojnë mediet e specializuara online. Ulqinakët në të gjitha elementët e lojës ishin më të mirë se mysafirët dhe realizuan fitoren me madje 40 pikë diferencë (106-66). Ulqini me këtë fitore është forcuar në vendin e parë të Survival ligës dhe tani i ... Read More »

Pingpong: NË FUND TË PRILLIT TURNEU “TROFEU I ULQINIT”

Në fund të këtij muaji, më 25 dhe 26 prill, në qytetin tonë do të mbahet turneu ndërkombëtar në pingpong “Trofeu i Ulqinit”. Siç paralajmëruan organizatorët e këtij manifestimi, Federata malazeze e pingpongut dhe klubet “Valdanos” dhe “Spin Uniqa”, do të garohet në katër kategori, në 12 baterflaj tavolina. Sponsori gjeneral i këtij turneu është komuna e Ulqinit. Read More »

Në Plazhin e madh: NESËR FILLON FED KUP

karolina vozniacki

Në terrenet e Klubit të tenisit “Belvi” nesër do të fillojë turneu i Grupit të tretë të zonës euroafrikane të Fed kupës, i cili do të grumbulloj 13 skuadra përfaqësuese. Në grupet A, B dhe C do të jenë nga tre, ndërsa në grupin D katër skuadra. Orari do të jetë i njohur sot mbasi që në orën 13.30 të ... Read More »

Të dielën në Ulqin: TURNEU NDËRKOMBËTAR NË KARATE

Turneu ne Karate

Nga Karate klubi “Ulqin” është njoftuar se me rastin e Ditës së Ulqinit dhe 40-vjetorit të këtij kolektivi sportive, do të organizohet Turneu i XIV ndërkombëtar në karate “ULQINI OPEN 2015”. Gata do të mbahet të dielën, më 5 prill të vitit 2015, ndërsa në të do të marrin pjesë karateistët nga nëntë shtete. Sponsori gjeneral i turneut është komuna ... Read More »

Basketboll: EDON MOLLA NGA ULQINI I THOTË ‘PO’ KOSOVËS

Edon Molla

Edon Molla është ylli në ngritje në Ligën e Kolegjeve të basketbollit në Amerikë dhe shumë shpejt, djaloshin nga Ulqini mund ta shohim edhe në Ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Edonin mund ta shohim edhe në Përfaqësuesen e Kosovës, tani pas pranimit në FIBA dhe kjo e bën edhe më të veçantë 21 vjeçarin i cili ... Read More »

Shkolla e futbollit “Federal”: VIJON REGJISTRIMI I ANËTARËVE TË RINJ

Xhemal Kapllanbegu, Federal

Këto ditë, në Shkollën e futbollit “Federal”, vijon regjistrimi i anëtarëve të rinj, të vitit të lindjes prej 2002 deri në 2008. Stërvitjet do të mbahen në fushën e “Federalit”, në afërsi të plazhit “Safari”, ndërsa transporti për të gjithë anëtarët është i siguruar. Trajner në këtë shkollë do të jetë Xhemal Kapllanbegu. Xhemali gjatë karrierës së tij ishte futbollistë ... Read More »

Basketboll: I RIU MEHMEDOVIQ NË TURQI

mehmeti

Pesëmbëdhjetë vjeçari Fatih Mehmedoviq është transferuar në Turqi, ku do të vazhdojë arsimimin e tij, si në basketboll ashtu edhe në shkollë, në shkollën e mesme “Kilicislan” nga Kajzeri, transmeton portali Kosarka.me. Mehmedoviq këtë sezon ka mbrojtur ngjyrat e seksionit të kadetëve të Klubit të basketbollit Jadran nga Ulqini, ndërsa në Kajseri do ti bashkëngjitet Kasalicës dhe Gjukoviqit, të cilët ... Read More »

Kik Boks: TË ARTË HAXHIMEHMETI DHE ISMAILI

Albulena

Të dielën, në Cetinë, është mbajtur gara internacionale në kik-boks “Trofej Prijestonice”, ku morën pjesë garuesit nga Bosnja dhe Hercegovina, Serbia, Shqipëria dhe Mali i Zi. Kik-boks klubi “Albulena” nga Ulqini në këtë garë u paraqit me katër garues, të cilët, në një konkurrencë të fortë, vazhduan me suksese. Trofeun, për kategorinë -86kg, në mënyrë spektakolare e fitoj Ahmet Haxhimehmeti. ... Read More »

Në San Marino: NUCULOVIQ I TETI NË EUROPË

Kilolozi

Kinologët nga Ulqini dhe Tivari kanë arritur rezultate të mira në Kampionatin evropian të sapo përfunduar për qentë zagar për lepur, të mbajtur në San Marino. Siç transmeton portali Jedro.me, Zagari malor malazez Saga-Gara e Sutormanit, e pronarit Marko Glavanoviq nga Tivari në konkurrencë shumë të fortë zuri vendin e gjashtë, ndërsa zagari Astra-Lisa i pronarit Petar Nuculloviq nga Ulqini ... Read More »

Scroll To Top